Rubrika ViP 

Temat
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
26122014Blero ne emisionin Wazzup te Prive Klan Kosova ja se si pergjigjet per ndarjen nga Aktorja Shqiptare Teuta Krasniqi per me shume Shikoni videon…

nga Princesha... - Komentet: 0 - Shikime: 770
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
30062014
Rubrika ViP Eronidaa2

Eronida Shabani, njė vajzė e re dhe shumė e talentuar, me njė bukuri shqiptare dhe njė vokal tė mahnitshėm, ėshtė duke e pėrgatitur kėngėn e saj tė parė, me tekst dhe muzikė tė Nistret Rexhaj.

“Unė jam Eronida Shabani nga Vitia, jam 15 vjeēare dhe ėndrra ime ėshtė muzika dhe tani po e realizoj dėshirėn time mė nė fund. Kėngėn do e realizoj me Nistret Rexhaj dhe Elira Arllati, ndėrsa tekstin dhe muzikėn e ka bere Nistret Rexhaj. Unė deri mė tani nuk jam merr me asgjė unė jam nxėnėse po ėndrra ime qė nė fėmijėri ishte...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 660
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
30062014
Rubrika ViP Largea_1336132883-soni_malaj_linjat1404116272

Pasi u shpall fituese e “Top Fest 11″ me baladėn e saj “Me tė jeton”, Soni Malaj po i rikthehet komercialitetit nė muzikė, pasi po pėrgatitet pėr publikimin e njė kėnge tė re kėtė verė

Vetė Soni ka postuar nė profilin e saj nė rrjetin social “Facebook” njė foto me autorin e hiteve tallava, ku shkruan “me kompozitorin Alfred Sula, new hits coming soon…”. Alfred Sula ka punuar njė kėngė pėr Sonin me refren tė kėnduar nga Saad Ramadan nė arabisht.

Sula, i...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 603
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
28062014
Rubrika ViP 09c49137-5420-43f4-9b5d-2cd46cbb5589---0-

Bukuroshja nga Tirana, Anisa Petrela ėshtė shpallur Miss Shqipėria 2014.

Vajza 19 vjeēare u zgjidh “mbretėresha e bukurisė” sė vitit, nė njė spektakėl qė u zhvillua mbrėmjen e sė premtes nė kalanė e Ulqinit, raporton korrespondenti i noa.al.

Anisa Petrela konkurroi bashkė me 30 vajza tė tjera nė garėn e mė tė bukurės shqiptare, organizuar nga Deliart Association.

Juria ishte e pėrbėrė nga Virgjil Kule, Kledi Kadiu, Holta Dulaku, Ylljet Aliēka, Amarda...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 617
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
28062014
Rubrika ViP Martohet_lorik_cana

Kapiteni i kombėtares shqiptare tė futbollit dhe mbrojtėsi i Lazios sė Romės, Lorik Cana, i ka dhėnė fund beqarisė mbrėmjen e sė premtes.

Pas njė lidhjeje sentimentale prej disa muajve me Monikėn, njė arkitekte italiane, Lorik Cana futbollisti i kombėtares shqiptare dhe Lazios sė Romės ka zyrtarizuar martesėn tė premten nė mbrėmje nė hotel Emerald nė periferi tė Prishtinė.

Pjesė e ceremonisė kanė qenė edhe disa futbollist tė njohur shqiptar dhe tė huaj. Nė fakt, njė...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 574
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
21062014
Rubrika ViP Largea_velvet-magazine1403360189

Nuk ndodh shpesh tė shikosh figura publike shqiptare nė kopertina revistash tė njohura nė botė. Vetėm pak ditė mė parė, mediat britanike dhe rrjetet sociale kanė fabrikuar imazhin e kėngėtares mjaft tė suksesshme Elvana Gjata, e cila shfaqet e magjishme nė njė numėr veror tė revistės britanike “Velvet”. Elvana vjen nė njė set fotografish tė realizuara nga drejtori i fotografisė Eugenio Qose, nė qytetin turistik Follonica, nė provincėn e Grossetos, nė Toscana tė Italisė. E kuruar nga artistja italiane...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 511
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
13062014
Rubrika ViP Largea_timthumb1402609744

Ajo ka provuar tė shkelė ēdo tapet tė kuq tė mundshėm. Hodhi nė rrjet edhe disa foto “pothuaj” nė plazh, pėr tė cilat sigurisht qė u pėrfol gjatė.

Me sa duket Bleona Qereti, tani ėshtė beqare. Dhe si e tillė, kėngėtarja do tė ketė mė shumė kohė tė merret me punėt e veta. Njė zgjim provokues nga Bleona Qerreti (FOTO) Pas vitesh tė tėra thashethemesh mė nė fund Bleona e ka pranuar se ėshtė ndarė nga Gani Bardha. “Ai do tė ketė gjithmonė vend nė zemrėn time, por rrugėt tona janė ndarė tashmė”,...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 644
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
13062014
Rubrika ViP Largea_drenusha-14025183601402518904

Kėngėtarja Drenusha Latifi, si duket i ka filluar pushimet verore. Ajo si fillim pėr kėtė vit ka vendosur qė tė shijoj bregdetin shqiptar e pikėrisht plazhin e bukur tė Dhėrmiut.

Nė kėto foto tė cilat vetė Drenusha i ka publikuar nė rrjetet sociale, vihet nė pah edhe pamja e saj e bukur trupor, por edhe bukuritė qė ka bregdeti shqiptar e pikėrisht Dhėrmiu.

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 555
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
09062014


Kėngėtarja Soni Malaj, ashtu siē pritej, ka fituar ēmimin e madh tė Top Fest, edicioni i njėmbėdhjetė. Soni Malaj u prezantua me kėngėn “Me tė jeton”.

Arbana Osmani ka shpallur ēmimin e madh duke ftuar nė skenė Soni Malaj. Ajo e kėndoi kėngėn fituese sė bashku me tė pranishmit e shumtė nė skenė.

Para se tė kėndonte kėngėn, Soni Malaj “u ankua” kur tha se kishte marrė gjithnjė ēmime tė dyta ose tė treta por asnjėherė tė parė....

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 481
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
04062014
Rubrika ViP Largea_elva51401863100

Kėngėtarja atraktive, Elvana Gjata do tė publikojė sė shpjeti kėngėn e re tė kompletuar me videoklip.

Ajo ka postuar disa fotografi nė rrjetin social Instagram, ku shfaqet si asnjėherė mė parė. E bukur, me sharm dhe sensuale janė epitetet qė do ta karakterizojnė kėngėtaren nė videon e re.

Setin e fotove qė Elvana ka sjellė janė realizuar pėr kopertinėn e revistės 'Velvet', ndėrsa skenat e pozimit janė bėrė nė plazh. Sigurisht se fansat janė ata qė i japin komplimente tė shumta kėngėtares...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 595
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
17052014
Rubrika ViP 28140

Ēifti Alban Skėnderaj dhe Miriam Cani janė duke pėrgatitur njė surprizė tė re pėr fansat e tyre. Nė faqet e tyre pėrkatėse nė rrjetet sociale ata kanė publikuar se sė shpejti do tė vijnė me njė produksion tė ri muzikor me titull “Eja me shiun”.

Kjo nuk ėshtė hera e parė qė Albani dhe Miriami sjellin njė produksion muzikor sė bashku. Ēifti i kėngėtarėve tė cilėt janė tė fejuar me njėri-tjetrin duke kujtuar kėtu kėngėn “Ende ka shpresė”.

Mjaft kėrshėri ka zgjuar edhe fotoja e publikuar...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 503
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
17052014
Rubrika ViP 28146

Enca Haxhia pritet sė shpejti tė publikojė kėto ditė videoklipin e saj mė tė ri tė kėngės "Ishim Ne", njėherit kėngė pjesmarrėse nė edicionin e 11-tė tė Top Fest.
"Qė nė fillim ishte menduar qė do tė realizohej edhe klipi i kėsaj kėnge, pavarėsisht pjesemarrjes nė Top Fest. Pėr mua ėshtė njė projekt i veēantė duke qenė se ėshtė balada ime e parė e shoqėruar me klip" - ka thėnė ajo pėr teksteshqip.com

Ndėrsa sa i pėrket pėrzgjedhjes sė produksionit i cili do realizojė klipin kėngėtarja ka vendosur...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 588
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
11052014
Rubrika ViP Euro-320x179

Kėngėtarja austriake Conchita Wurst, e quajtur ndryshe “Zonja me mjekėr” ėshtė shpallur fituese e edicionit tė 59 tė Eurovizionit, tė zhvilluar kėtė vit nė kryeqytetin danez, Kopenhagen. Kėngėtarja, emri real i tė cilit ėshtė Tom Neuwirth, fitoi kėtė kompeticion me kėngėn “Rise Like e Phoenix”, duke grumbulluar 290 pikė nga vlerėsimet e shteteve tė tjera.

Holanda pėrfundoi nė vendin e dytė me 238 pikė, ndėrkohė qė Suedia mbeti pas me 218 pikė.

Kjo ėshtė hera e parė pėr...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 583
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
13032014
Pas hitit “Neve po na rrihet”, kėngėtarja Loreta Kaēka vjen me projektin e ri, njė baladė qė mban titullin “Ndahen njerėzia”. Kėnga pėr tė cilėn Lori thotė tė mos ketė tė bėjė me jetėn e saj private, trajton njė temė dashurie, qė i referohet aktualitetit nė shoqėrinė tonė dhe qė ėshtė e pėrgatitur me mjeshtri nga Aida Baraku qė ka bėrė tekstin dhe Armend Rexhepagiqi qė ka realizuar muzikėn dhe orkestrimin. 


nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 646
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
25012014
...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 511
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
16012014
Rubrika ViP 22402

Kėngėtarja e aktorja e njohur Nora Muēaj, si duket do qė t’ia fillojė kėtė vit pėr sė mbari. Ajo nė faqen e saj zyrtare nė ‘Facebook’ ka treguar se i ėshtė pėrveshur punės dhe se nė treg do tė vijė me dy kėngė tė reja.

“Sooon befasi jo njė videoklip po dy”, kishte shkruar Nora, duke na bėrė tė ditur se ajo sė shpejti vjen me dy videoklipe e kėngė tė reja. Ndryshe vitin qė lamė pas Nora ka qenė mė aktive se asnjėherė nė skenėn muzikore.

Kėngėtarja gjithashtu pėrmes po kėtij rrjeti social...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 658
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
16012014
Rita Ora e ka hequr si friend nga Instagram-i partnerin e saj prej 9 muajsh Calvin Harris. 

Rubrika ViP 24955 

Saktėsisht dy javė pas Krishtlindjes qė kaluan sė bashku, dhe 9 muaj pas lidhjes sė hapur me Dj skocez...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 576
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
26122013
Rubrika ViP 24328

Duket se pushimet kanė pėrfunduar pėr kėngėtarin e njohur Vedat Ademi. Ai ka publikuar njė status nė faqen e tij zyrtare nė Facebook ku kishte paralajmėruar publikimin e klipit tė tij tė radhės.

”A jeni gati pėr klipin e radhės... on the way to youtube... Subcribe Vedat Ademi on youtube”- ka shkruar Ademi.

Klipi titullohet “Thuaj Po” dhe kėtė herė Ademi sjellė njė bashkėpunim me Vin Velin.

Duket se kėnga ėshtė pritur menjėherė mirė nga fansat tė cilėt kanė nisur ta klikojnė...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 559
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
20122013
Pas njė viti tė mbushur me angazhime dhe plot suksese, hite dhe bashkėpunime tė shumta, rikthehet shumė e freskėt dhe seksi pėrmes njė seti fotografik tė publikuar nė rrjetet sociale. 

Rubrika ViP 24186 

Kjo ėshtė kėngėtarja simpatike Elvana Gjata, e cila ėshtė njėra prej femrave mė sensuale dhe seksi tė skenės, dhe kėtė e vėrtetojnė edhe fotot e fundit qė ajo sjell. 


nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 643
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
20122013
Rubrika ViP 23294

Sabri Fejzullahu, kėngėtari i hiteve tė shumė krijuara tė cilat ndėr vite vazhdojnė tė mbeten kėngėt mė tė kėrkuara nė opinion. Kėnga e fundit “Goditje nė zemėr” ka bėrė njė revolucion nė tregun muzikor, mbase pak kohė pas lansimit ėshtė mirėpritur mjaft mirė nė publik, duke iu pėrshtatur ēdo vesh dėgjuesi. Pėr kėtė kėngė Sabriu thotė tė ketė punuar bukur shumė.

“Ėshtė dashur disa muaj pėr ta pėrgatitur kėngėn ‘Goditje nė zemėr’, tekstin e sė cilės e ka bėrė Fatmir Muja, ndėrsa orkestrimin e komponimin...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 590
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
20122013
Rubrika ViP 24165

Genta Ismajli do tė vijė me njė bashkėpunim me Edona Llalloshin pėr festat e fundvitit.

Lajmin e ka zbuluar vetė Genta duke postuar njė foto me Edonėn nė profilin e saj nė Facebook.

“Pėr vitin e ri sė bashku me Edonėn kemi pėrgaditur njė superkollazh tė kėngėve tona me tė mira tė cilin mund ta pėrcillni nė programin e RTK-sė”, ka shkruar Genta nė faqen e saj. (Telegrafi)

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 593
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
19122013
Rubrika ViP Largea_tunaaa1387404961

Tuna, e cila mundi tė merrte miliona klikime nė YouTube me kėngėn e saj “Fenix” duket se po lė pas njė vit shumė tė suksesshėm.
Ajo ėshtė shpallur “Personazhi i Vitit 2013” nga programi i “thashethemeve” “Prive” nė Klan Kosova.

“Fenix” e bėri Tunėn qė kėtė vit tė kishte njė axhendė mjaft tė ngjeshur me koncerte, si dhe tė njihej pėrfundimisht “Zogu ma i mirė prej krejtve.”

“Faleminderit pėr dashurinė dhe respektin Klan Kosova & Prive. Personazhi i Vitit 2013”- shkruan Tuna nė...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 599
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
13122013
Rubrika ViP 23937

Pas shumė pritjeve shumė shpejt do tė kemi videon mė tė re nga kėngėntarja e njohur shqiptare Rovena Stefa. Ne zbulojmė kėtė foto ekskluzive ku duket gjatė njė momenti tė xhirimit tė klipit “E more pėr letra” (Malli 2). Artistja duke parė se versioni i parė i kėngėn “Malli” mori mbi 20 milion shikime, mendoi tė sjellė njė version tjetėr. Tė gjithė do tė pyesin kur tė shohin foton dhe vidoen mė vonė se cili ėshtė mashkulli afėr Rovenės. Ne zbulojmė dicka mė shumė aktori qė luan nė kėtė video ėshtė Blerim Demukaj...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 553
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
12122013
Shumica e modeleve tė njohura do tė jepnin gjithēka nga vetja, vetėm dhe vetėm qė t’iu jepet rasti tė reklamojnė linjėn e re tė veshjeve tė divės Madonna tė quajtur ‘Material Girl’. 

Rubrika ViP 23931 

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 591
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
29112013
Rubrika ViP 11518

Karshi suksesit qė po shijon me kėngėn e fundit “Goditje nė zemėr”, Sabri Fejzullahu ka bėrė tė ditur pėr Tribuna se sė shpejti do tė vijė edhe me dy kėngė tjera, njėra nga tė cilat do tė jetė nė bashkėpunim me Shyhrete Behlulin.

Puna e palodhshme dhe kėngėt e shumta qė i ka dhuruar publikut, e kanė bėrė qė tė radhitet ndėr emrat mė tė spikatur tė skenės sonė. E ndonėse po jeton mė shumė se dyzet vjet me skenėn, kėngėtari i mirėnjohur Sabri Fejzullahu nuk ndalet sė krijuari. Megjithėse nuk ka shumė...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 614
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
29112013
Rubrika ViP 23650

Ka pak kohė qė bukuroshja Eni Koci nuk ka ardhur nė publik me nje hit te ri. Por si duket tani ajo i ėshtė pėrveshur punės pėr tu rikthyer me njė kėngė tė cilėn do ta ketė tė plotėsuar me klip. Kėtė e ka bėrė tė ditur kėngėtarja pėrmes faqes sė saj zyrtare nė Twitter. Kenga titullohet "My Papi" dhe vjen ne bashkepunim me Staz. Videoklipi eshte xhiruar tashme dhe do publikohte se shpejti.

“New video...coming soon”, “Video e re...vjen sė shpejti”.

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 592
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
28112013
Rubrika ViP Kur-flamuri-kuq-e-zi-realizohet-n-euml-flok-euml-foto_hd

Dita e flamurit apo dita e pavarėsisė sė vendit tonė po shoqėrohet nga aktivitete tė shumta dhe interesante, kryesisht kėto iniciativa jo zyrtare. E tillė ėshtė edhe ajo e rrjetit tė studiove, Passion, qė ka realizuar pėr herė tė parė flamurin Kuq e Zi nė flokė.

Passion me anė tė njė komunikate pėr media ka njoftuar se ėshtė kompania e parė qė ka arritur tė realizojė nė mėnyrė natyrale nė flokė natyralė shqiponjėn dy-krenare.

Nė fakt, eksperimenti i cili...

nga LePuRuShJa - Komentet: 1 - Shikime: 592
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
22112013
Rubrika ViP Linda_5_52696

Linda Halimi ėshtė kėngėtarja kosovare me zėrin magjepsės, qė po hedh hapat e parė nė karrierėn e saj artistike nė SHBA.

Nga fotot e publikuara mund tė dallojmė lehtazi sharmin, i cili e ka shoqėruar nė ēdo hap kėngėtaren kosovare. Seti fotografik ėshtė realizuar nga fotografi i mirėnjohur Fadil Berisha.

Fotot tregojnė se Linda duket mrekullueshėm dhe nė formė tė shkėlqyer.

/Shekulli Online/S.H/

nga LePuRuShJa - Komentet: 1 - Shikime: 525
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
22112013
Rubrika ViP SophiaDM2208_468x444

Aktorja italiane, Loren dukej e mrekullueshme me njė fustan ngjyrė hiri tė enjten nė mbrėmje nė Milano. Ylli kishte vėnė vathė prej diamanti dhe njė varėse qė i shkonin me veshjen e saj sharmante.

Fituesja e ēmimit "Oscar" ishte njė nga pesė aktoret, qė do tė paraqiteshin nė kalendarin e 33-tė.

Ajo iu bashkua aktoreve Penelope Cruz, Hilary Swank, Naomi Watts dhe yllit francez Lou Doillon nė kalendarin e portreteve,...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 541
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
22112013
Rubrika ViP Noizy-bashk-euml-punim-me-enc-euml-n_hd

Reperi nga Shqipėria, Noizy, duket se pas pėrfundimit tė albumit tė tij ka vendosur t’i pėrkushtohet bashkėpunimeve. Dhe, ai ka zgjedhur pėr kėtė kėngėtaren seksi, Enca Haxhia.

Kėngėtarja e re, krijuese e kėngės mjaft tė dėgjuar “Jepe Tash”, ka kaluar kohė nė studio me top reperin nga Shqipėria, Noizyn.

“Duke punuar me Noizyn nė kėngėn e re”, ka shkruar Enca nė rrjetin social Instagram ku ka bashkėngjitur dhe njė foto tė reperit.

Telegrafi mėson se kėnga ėshtė...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 597
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
22112013
22 Nėntor - Dita e Alfabetit tė Gjuhės Shqipe

Rubrika ViP 260rdjd

"Sot ėshtė dita shqipėtarė tė pėrpiqemi, alfabetin tonė tė mbrojmė, shpejt o burrani, shkronjat tona janė tė arta ato duamė..."

Himni qe Parashqevi Qiriazi shkruajti nderkohe qe shume kolege te tjere pergatisnin ABC e gjuhes shqipe. Me 22 nentor te vitit 1908 me qindra studente ishin mbledhur perpara Manastirit ,duke mposhtur te ftohtin dhe duke pritur me padurim Abc.

Mitat Frashėri – kryetar i kongresit, kurse mė vonė edhe i Ballit Kombėtar, Gjergj...

nga Vizitor - Komentet: 1 - Shikime: 681
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
19112013
Rubrika ViP 20262

Ka shtrirė angazhimin e tij tė pandalshėm nėpėr mbrėmje ‘live’. Por karshi mbrėmjeve muzikore, kėngėtari Vedat Ademi ka ndarė kohė edhe pėr krijime tjera artistike.

Ndonėse nuk ėshtė bėrė shumė kohė qė ai solli nė treg duetin e tij mjaft tė pėlqyer me kėngėtaren Yllka Kuqi, Ademi ka bėrė tė ditur pėr Tribuna sė ėshtė nė pėrfundim tė dy projekteve tė reja tė cilat do tė publikohen brenda dhjetė ditėsh.

“Jam nė pėrfundim tė dy kėngėve tė cilat e kam nė plan t’iu lansojė para festave tė...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 588
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
19112013
Ajo ishte nga tė para femra qė befasoi me daljen e saj me flokė tė shkurtra vetėm nga njėra anė. Pas shumė kohėsh ajo befason sėrish! 

Rubrika ViP 15014 

Nga bionde, Zanfina Ismajli befason duke i lyer ato tėrėsisht tė zezė. Ndonėse ishte ndėr tė parat kėngėtare qė rruajti flokėt anash, trend i cili u pėrcoll nga shumė artiste dhe femra tė tjera, ajo sėrish i ėshtė kthyer kėtij stili, siē shihet edhe tek fotoja. 

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 644
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
12112013
Rubrika ViP 23175

Kompozitori i njohur nga Shqipėria, Shpėtim Saraēi, ka tejkaluar momentet e vėshtira dhe duket se i ėshtė rikthyer punės. Kėtė e ka konfirmuar miku i tij, Ardit Gjebrea, duke publikuar njė fotografi tė pėrbashkėt me tė.

Kėtė e ka konfirmuar miku i tij, Ardit Gjebrea, duke publikuar njė fotografi tė pėrbashkėt me tė.

“Njė emocion i paparė sot, nė shtėpinė e Shpetim Saraēit, i sapo kthyer nga Gjermania. Kishte rikuperuar shkėlqyeshėm, kishte mundur tė pamundurėn. Edhe pse i duhen dhe ca...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 569
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
12112013
Magjishėm pat rrėmbyer njė publik tė tėrė si dhe jurinė profesionale nė “Deutschland Sucht den Superstar (Gjermania Kėrkon njė Yll)”. Por talentin e saj artistik, Vanessa Krasniqi nuk e pėrmbylli me kėtė eveniment.

Vajza shqiptare tashmė ka nisė njė sfidė tjetėr. Por pėr tė triumfuar nė mesin e shumė kėngėtarėve zviceranė, dhe pėr tė kaluar suksesshėm kėtė sfidė, asaj i duhen votat e publikut.

Krasniqi tashmė ka nisė garėn e saj pėr tė pėrfaqėsuar Zvicrėn nė ‘Eurosong’, ndėrsa mundėsia pėr tė votuar vajzėn vjen pėrmes: eurovisionplattform.sf.tv.

Ndryshe, kėngėtarja...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 606
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
11112013
Rubrika ViP 30f46683-4a1a-4569-97b0-e2a695fe9b5d---0-

Eli Fara
Edhe pse vitet ikin, ajo mbetet pėrsėri zonja sharmante dhe e bukur, megjithėse vajza e saj, i ka kaluar prej kohėsh tė njėzetat. Eli Fara, kėngėtarja e mirėnjohur shqiptare, vijon ende tė bėjė pėr vete me qindra fansa nė ēdo koncert ku merr pjesė, falė zėrit dhe buzėqeshjes sė saj tė ēiltėr. Madje suksesi i saj, ka bėrė jo rrallėherė xheloze edhe koleget e saja mė tė reja nė moshė. Sot, kėngėtarja brilante vjen pėr...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 582
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
06112013
Rubrika ViP Adelina-me-dy-k-euml-ng-euml-t-euml-reja_hd

Adelina Tahiri ka premtuar tė sjellė edhe dy kėngė tė reja njėra prej tė cilave ėshtė badalė dhe do tė vijė para festės sė Vitit tė Ri.

“Para festave do tė dal me njė kėngė tjetėr. Kėnga ėshtė duke u punuar nga Mc Doda. Ėshtė njė kėngė shumė e mirė”, ka thėnė ajo gjatė njė prononcimi pėr Tribuna.

Kėngėtarja seksi ka premtuar se veē saj do tė sjellė edhe njė kėngė tjetėr tė zhanrit baladė, e cila do tė vijė enkas pėr festat e fundvitit.

“Pėr festa tė fund...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 557
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
05112013
Rubrika ViP 22986

Ajo pėrpiqet gjithnjė tė shfaqė anėn e saj mė seksi dhe sensuale nėpėrmjet seteve tė ndryshme fotografike tė cilat nxjerrin nė pah hiret e saj.

Edhe kėtė herė kėngėtarja Bleona Qereti nuk i ka rezistuar tundimit pėr tė postuar njė foto nė faqen e saj zyrtare nė Twitter.

Nė kėtė foto kėngėtarja, e cila e vijon karrierėn e saj muzikore nė SHBA ėshtė shfaqur para pasqyrės duke realizuar make-up e saj.

Gjithashtu ajo paraqitet e veshur me njė fustan mjaft tė ngushtė dhe transparent,...

nga LePuRuShJa - Komentet: 1 - Shikime: 515
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
31102013
Rubrika ViP 22839

Kėngėtarja nga Kosova me famė botėrore Rita Ora mund tė ketė qenė e rrethuar nga modelet tė martėn nė mbrėmje, por kjo nuk e ka penguar qė tė tėrheqė vėmendje mbi vete. E veshur me njė fustan tė gjatė nė ngjyrė ari ajo ėshtė dukur si njė sirenė nė mbrėmjen gala ta bamirėsisė nė New York.

Kėngėtarja mori pjesė nė Gabrielle's Angel Fondacioni 2013 Angel Ball, nė Cipriani Wall Street nė New York dhe ku ishin tė pranishėm edhe emra tė tjerė tė njohur tė ekranit, ku mund tė pėrmendet e dashura e Cristiano...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 566
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
31102013
Rubrika ViP 15557

Kėngėtarja e njohur, Rozana Radi, paralajmėron njė hit tė radhės. Ajo kėsaj radhe do tė sjellė njė duet, dhe preferon qė emrin e bashkėinterpretuesit ta lė befasi pėr adhuruesit e saj.

“Sė shpejti adhuruesit e mi do ta kenė nė duar projektin mė tė ri, tė cilin do ta sjellė bashkė me njė person tjetėr, emrin e tė cilit nuk dua ta zbuloj tani. Tani jemi nė pėrzgjedhje tė njė vendi tė duhur pėr tė realizuar videoklipin e kėtij dueti dhe sapo tė jetė gati ēdo gjė, atėherė mund tė flas hapur pėr bashkėpunėtorėt...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 603
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
29102013
Rubrika ViP Af-euml-rdita-p-euml-rzien-me-lojtarin-e-hokejit_hd

Afėrdita Dreshaj mėsohet se mund tė ketė nisur njė lidhje tė re nė jetėn e saj, me lojtarin e hokejit Jakub Kindl.

Modelja dhe kėngėtarja shqiptare duket se ėshtė njė “cak” i lehtė pėr mediat rozė. Pasi fillimisht “u kap” nė krahėt e aktorit me famė botėrore, Leonardo Di Caprio, Afėrdita mė pas u tha se pėrzien me kėngėtarin turk Bülent Serttaž.

Por, sipas mediave shqiptare, bukuroshja nga Mali i Zi sė fundi duket e afėrt me njė tjetėr person.

Afėrdita...

nga LePuRuShJa - Komentet: 1 - Shikime: 556
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
29102013
Rubrika ViP Vjen-ldquo-the-monster-rdquo-nga-eminem-dhe-rihanna-audio_2_hd

Bashkėpunimi i shumėpritur nė mes tė reperit jashtėzakonisht tė pėlqyer, Eminem dhe kėngėtares sė suksesshme, Rihanna, “The Monster”, ka ardhur pėrpara fansave nė versionin audio.

Kėnga do tė jetė pjesė e albumit tė reperit, “Marshall Mathers LP 2” (MMLP2), i cili do tė publikohet nė nėntor.

Dy kėngėtarėt kanė bashkėpunuar edhe nė vitin 2010, kur sollėn superhitin “Love The Way You Lie”.

Pos Rihannas, nė kėtė album janė tė ftuar edhe...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 499
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
29102013
Rubrika ViP Largea_20111029_dhddavid_1024c1383028932

Njė lajm interesant vjen nga SHBA-ja, flet pėr njė personalitet tjetėr tė njohur amerikan, Regis Philbin, i cili deklaron nė njė shou televiziv se ėshtė nga Shqipėria.

Nė tė vėrtetė, ėshtė folur, ka disa vite, se Regis, sikur Kara Dioguardi, ka prejardhje nga arbėreshėt e Italisė, rrjedhimisht nga Shqipėria, por ja, nė kėtė video (shih poshtė), nė minutėn 3:05, ai e thotė vetė me gojė.

Regis ėshtė i njohur si drejtues i disa emisioneve tė famshme televizive si "Who...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 529
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
24102013
Rubrika ViP 3adfdf40-bab0-46ed-ba4d-32c651d73d5c---0-

Edhe i vdekur, Jackson vazhdon edhe pėr kėtė vit te renditet ne vendin e pare te klasifikimit te Forbes pėr fitimet inkasuara pėr periudhėn qershor 2012 qershor 2013.

Sipas Forbes, fitimet ne emėr te tij pėr kėtė periudhe kane shkuar deri ne 160 milion dollarė. Ne vend te dyte renditet Elvis Presley, me “vetėm” 55 milion dollarė, dhe ne vend te trete ėshtė renditur Charles Schulz, ideatori i famshėm i serive pėr fėmijė Peanuts.

Sa i takon femrave, ne vend te pare...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 617
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
18102013


Nė audicionet e “The Voice of Germany” ka arritur tė kualifikohet dhe njė shqiptare nga Kosova me emrin Albulena Krasniqi

Albulena e cila jeton nė Berlin, me vlerėsimin e jurisė do tė vazhdojė garėn nė kėtė spektakėl tė muzikės nė Gjermani.
Ajo ka interpretuar kėngėn “Impossible“ nga James Arthur dhe me zėrin e saj emocionoi pa masė anėtarėt e Jurisė.

"Si njė fėmijė i vogėl...

nga LePuRuShJa - Komentet: 1 - Shikime: 617
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
17102013
Rubrika ViP Ledina-ccedil-elo-gati-k-euml-ng-euml-n-e-re_hd

Ledina Ēelo sė shpejti do tė lansojė projektin e saj mė tė mi muzikor, njė kėngė tė cilės po ia realizon edhe vidoeklipin.

Lajmin e ka bėrė tė ditur vetė kėngėtarja shqiptare, e cila tash e sa kohė po jeton me familjen e saj nė Gjermani. Pėrmes “Facebook” ajo ka publikuar disa fotografi tė realizuara gjatė xhirimeve tė kėngės sė saj mė tė re, ndėrsa pėrbri fotove ajo ka shkruar “Gjate xhirimeve tė klipit tė ri! Faleminderit Lili Ismaili!”.

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 546
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
17102013
Rubrika ViP Zanfina

Fundi i vitit po afrohet dhe kėngėtarja Zanfina Ismaili do tė jetė mė e pėrgatitur se kurrė, pasi ajo gjatė kėsaj kohe bėnė tė ditur se ka nisur punėn pėr projekte tė reja muzikore tė cilat do t’i shpalos nė programet e Vitit tė Ri. Mbase ka gjasė qė njėrin nga kėto projekte siē ėshtė njė kėngė bashkė me videoklip ta plasoj edhe para programeve tė fundvitit.

“Natyrisht se angazhimet shtohen dukshėm kur kemi tė bėjmė me programet e festave tė fundvitit. Por unė pėr kėtė vit kam nė plan disa...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 509
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
17102013


Shyhrete Behluli dhe Sabri Fejzullahu, dy emra tė mėdhenj tė skenės sonė muzikore, kanė bashkuar forcat pėr tė sjellė njė hit tė radhės.

Ata sapo kanė realizuar njė kėngė tė re tė cilėn do ta plasojnė bashkė me videoklip. Kėngėn e cila pritet tė emėrohet gjatė kėtyre ditėve, e ka realizuar Fatmir Muja dhe Alban Furtuna, ndėrkaq kėtė ide pėr duet ata e morėn nga produksioni “Emra Com” dhe “Vizioni &Libonia”. Shyhretja ndjehet e kėnaqur qė po sjellė njė duet tė pėrbashkėt me Sabriun.

“Kam nderin qė tė jem nė kėtė duet me tė madhin Sabri Fejzullahu. Kam pėrshtypje...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 537
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
17102013
Bota Sot | 17.10.2013 00:13


Rubrika ViP Largea_vrasja1381961589

Dy shtetase nga Kosova, nėnė e bijė janė ekzekutuar nė Itali. Vrasja e dyfishtė ndodhi pasditen e sotme nė lokalitetin e Peshinės, ku nėnė e bijė punonin nė njė ndėrmarrje bujqėsore.

Veli Selmanaj 46 vjeē ka vrarė ish-bashkėshorten e tij Fatime Selmanajn dhe vajzėn e tyre Seneada, 21 vjeēe .

Ato janė qėlluar me armė zjarri tė tipit pistoletė. Disa orė pas krimit policia ka arritur tė arrestojė autorin. Ai sapo ishte kthyer nga Gjermania...

nga Vizitor - Komentet: 0 - Shikime: 559
Asnjė mesazh i riBuzqeshje
16102013
Rubrika ViP Largea_praq-rado11381908850

Ka prekur ėndrrėn hollywoodiane pėrmes filmit “Dreaming Amerika”. Dhe pėr tė jetuar edhe mė gjatė kėtė sukses, aktori shqiptar Praq Rado, i cili artistikisht po vepron nė Hollywood, ka vendosur qė jetėn e tij ta risjellė nė njė film tė metrazhit tė gjatė, skenarin e tė cilit tashmė e ka pėrfunduar...

Vėshtirėsitė nė tė cilat kishte hasur nė vendlindjen e tij, nė Theth tė Shqipėrisė, e kishin obliguar tė riun Preke Radoina, i njohur ndėrkombėtarisht si Praq Rado, tė nisej drejtė njė ėndrre,...

nga LePuRuShJa - Komentet: 0 - Shikime: 624
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi

Pėrdoruesit qė po shfletojnė forumin: 0 anėtarė 0 tė fshehur 1 vizitor

Anėtarėt tė regjistruar Asnjė


  • Mesazhe tė reja Mesazhe tė reja
  • Asnjė mesazh i ri Asnjė mesazh i ri
  • Mesazhe tė reja [ Popular ] Mesazhe tė reja [ Popular ]
  • Asnjė mesazh i ri [ Popular ] Asnjė mesazh i ri [ Popular ]
  • Mesazhe tė reja [ Locked ] Mesazhe tė reja [ Locked ]
  • Asnjė mesazh i ri [ Locked ] Asnjė mesazh i ri [ Locked ]
  • Lajmėrim Lajmėrim
  • Ngjitės Ngjitės
  • E Rėndėsishme E Rėndėsishme
Ora ėshtė 20/11/2019, 20:10