Ca vargje nga unė....

zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 21/5/2011, 14:41

E pash tė arsyeshme ta hap kėtė temė edhe pėr vogėlsinė tonė, edhe ne qė nuk jemi poetė, tė japim kontributin tonė me atė ēka dijmė!

Po e filloj me qytetin tim e ku dalė pastaj, Zoti e dinė....

MITROVICĖ

Sa Shumė mė dhemb zemra
Pėr fjalėn Pavarėsi,
Athua moj Mitrovicė -
Do ta kesh edhe Ti??

Mė dridhet edhe dora
Kur kėto vargje shkruaj
Nga frika nė zemėr
Mos po mbesesh e huaj!!!!

Athua do valoj Flamuri
Nė jug e nė Veri
Apo do tė mbetesh
E ndarė nga ky gji??
---------------

A dėgjoni????


A dėgjoni ju njė klithmė nga varri?
A dėgjoni njė thirrje tek blini?
A dėgjoni more ju qe pranuat ndarje?
A dėgjoni thirrje nga ISA BOLETINI?

Pse mė lat nė dorė te shkaut?
Pse mė ndat nga gjiri i vellaut?
Pse kullėn ma lat shkret?
Pse mua mė lat atje vet???

Nuk meritova te mė ndani
Nuk luftova tė jetoni tė ndarė
Luftova pėr t'i bashkuar
E gjithė popullin SHQIPTAR!!

Mbi kėtė lumė tė uruar
Rrethojat me gjemba qėndrojnė
Ne qytetin tim te lindjes
As varret s'mund ti vizitojm!

Do ju mallkojnė nėnat
Qė mbetėn me duar nė gji
I dhanė mė tė shtrejtit e tyre
Qė ne tė jetojmė nė liri!!!!!!
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 21/5/2011, 14:48

Pse????

Pse m'i fut kthetrat ne zemer
Moj dhembje e bekuar
Pse nuk me len te harroj
Por vjen duke i shtuar!

Nuk kame fuqi mbinjerezore
Te perballoj me shum
Kjo enderr e uruar qe pash
Me shtoi dhembje pa fund!

Ishim se bashku moj zemer
Tek shtepia ku u linda
Por kjo ishte vetem enderr
Veteveten veshtir e binda!
MARINO
MARINO
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 16/10/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 11197
<b>Pikėt</b> Pikėt : 21958
<b>Votat</b> Votat : 92

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga MARINO prej 22/5/2011, 12:39

@zanaaaaa shkruajti:E pash tė arsyeshme ta hap kėtė temė edhe pėr vogėlsinė tonė, edhe ne qė nuk jemi poetė, tė japim kontributin tonė me atė ēka dijmė!

Po e filloj me qytetin tim e ku dalė pastaj, Zoti e dinė....

MITROVICĖ

Sa Shumė mė dhemb zemra
Pėr fjalėn Pavarėsi,
Athua moj Mitrovicė -
Do ta kesh edhe Ti??

Mė dridhet edhe dora
Kur kėto vargje shkruaj
Nga frika nė zemėr
Mos po mbesesh e huaj!!!!Athua do valoj Flamuri
Nė jug e nė Veri
Apo do tė mbetesh
E ndarė nga ky gji??
---------------

A dėgjoni????


A dėgjoni ju njė klithmė nga varri?
A dėgjoni njė thirrje tek blini?
A dėgjoni more ju qe pranuat ndarje?
A dėgjoni thirrje nga ISA BOLETINI?

Pse mė lat nė dorė te shkaut?
Pse mė ndat nga gjiri i vellaut?
Pse kullėn ma lat shkret?
Pse mua mė lat atje vet???

Nuk meritova te mė ndani
Nuk luftova tė jetoni tė ndarė
Luftova pėr t'i bashkuar
E gjithė popullin SHQIPTAR!!

Mbi kėtė lumė tė uruar
Rrethojat me gjemba qėndrojnė
Ne qytetin tim te lindjes
As varret s'mund ti vizitojm!

Do ju mallkojnė nėnat
Qė mbetėn me duar nė gji
I dhanė mė tė shtrejtit e tyre
Qė ne tė jetojmė nė liri!!!!!!
duartrokitje duartrokitje
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 22/5/2011, 23:30

@MARINO shkruajti:
@zanaaaaa shkruajti:E pash tė arsyeshme ta hap kėtė temė edhe pėr vogėlsinė tonė, edhe ne qė nuk jemi poetė, tė japim kontributin tonė me atė ēka dijmė!

Po e filloj me qytetin tim e ku dalė pastaj, Zoti e dinė....

MITROVICĖ

Sa Shumė mė dhemb zemra
Pėr fjalėn Pavarėsi,
Athua moj Mitrovicė -
Do ta kesh edhe Ti??

Mė dridhet edhe dora
Kur kėto vargje shkruaj
Nga frika nė zemėr
Mos po mbesesh e huaj!!!!Athua do valoj Flamuri
Nė jug e nė Veri
Apo do tė mbetesh
E ndarė nga ky gji??
---------------

A dėgjoni????


A dėgjoni ju njė klithmė nga varri?
A dėgjoni njė thirrje tek blini?
A dėgjoni more ju qe pranuat ndarje?
A dėgjoni thirrje nga ISA BOLETINI?

Pse mė lat nė dorė te shkaut?
Pse mė ndat nga gjiri i vellaut?
Pse kullėn ma lat shkret?
Pse mua mė lat atje vet???

Nuk meritova te mė ndani
Nuk luftova tė jetoni tė ndarė
Luftova pėr t'i bashkuar
E gjithė popullin SHQIPTAR!!

Mbi kėtė lumė tė uruar
Rrethojat me gjemba qėndrojnė
Ne qytetin tim te lindjes
As varret s'mund ti vizitojm!

Do ju mallkojnė nėnat
Qė mbetėn me duar nė gji
I dhanė mė tė shtrejtit e tyre
Qė ne tė jetojmė nė liri!!!!!!
duartrokitje duartrokitje
:FLM:
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 22/5/2011, 23:36-------Sonte-----


Sonte me dhemb koka
Nje dore e kerkoj
Te ma ferkoj ballin
Ndoshta do me kaloj!

Syt mu mbushen lot
Kur mendova ku je
Te ma ferkosh ballin
Kurr mundesi nuk ke!

Ne kete nate me shi
Dola te thirra ne emer
Athua me degjove
Se mu qa kjo zemer!
------------------------------------
----Me dridhen duart....Babi!

Po me dridhen duart
Shkronjat s'po i shof fare
As forc nuk me mbeti
S'jam me guximtare!

Mu kujtua Babi
Kur fliste per trimeri
Me thonte ,,me ngjan mua''
Trimeresh do jesh dhe ti!

Babi im i dashur
Do ta them te verteten
S'me mbet forc as trimeri
Te gjitha me Ju u treten!

Pse iket nga une
Me lat te vetmuar
Mbeta dhe pa engjellushen
Me zemer te shkrumuar!

Ajo ishte o Babi
Pjese e zemres sime
Kur te qane, perkdheleni
E kerkon doren time!
Sad
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 22/5/2011, 23:41

--------Nese.....----

Nese me shef te perlotur
Mos u qudit
Kjo eshte perditshmeria
Qe e kam cdo dite!

Nese jame e buzqeshur
Mos me beso
Kjo eshte nje genjeshter
Se zemra vajto!

Nese ma degjon zerin
Ky nuk eshte kendim
Eshte denesja ime
Thjesht eshte nje vajtim!
---------------------------
E ndjeva!

E ndjeva nje dhembje ne zemer
Me rreshqiten ca lot pa prit
Mu duk nje ze i embel nga larg
Me thrriste zemer e shpirt!

Nuk ishte thirrje per mua
Ishte nje imagjinat
Kujt do ti bije ndermend
Te me thrras ne kete nate

Edhe po te me thrriste zeri
Pergjigjeje nuk do kete
Jam e lodhur nga dhembja
Fjala ne fyt do me mbet!
-------------------------------------
-----Kujtim i hidhur!------

Jam ulur pran nje trungu
E kujtoj kohen e shkuar
Iku sikur kurr mos te ishte
Me la te jetoj e vetmuar!

Me la te re e pa pervoj
Me la mu atehere
Kur asgje nga jeta
S'dija te kuptoj!

Ku more krih qe fluturove
Pse nga une i fshihje vall
Kishe krih po nuk i vereja
Ti ishe Engjull i gjalle!
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga LePuRuShJa prej 22/5/2011, 23:55

Sad

duartrokitje Zanaaaaa.. Vargje tė bukura por dhe tė dhimbshme ... Ca vargje nga unė.... 2961154995 Ca vargje nga unė.... 2961154995E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 26/5/2011, 08:31

Ju falenderoj e nderuar Ca vargje nga unė.... 2961154995

Hmmm,nuk kam pergjigjeje

Perlahem me veten time
Pse shkruaj me dhimbsuri
Thuase ne jete nuk pata
As nje dite dashuri!

Pse nuk me vijn ne mend?
Ditet e lumturis qe kisha
Athua s'po me vijn ne koke
Sepse shum e re isha!

Po te me kthehej koha e shkuar
Athua do isha po kjo qe jame?
Ndoshta do isha me e lumtur
Nuk dij pergjigjeje nuk kam!?Bota ėshtė shumė e ēuditshme..
Njerėzit krenohen pėr atė qė duhet tė turpėroheshin..!!
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 26/5/2011, 08:32

Nuk dija

Po ta dija se c'me pret ne jete
Shekspirin s'do e lexoja kurr
Gadi me doli nje lloj tragjedie
Qe nuk e kisha menduar!

Tragjedi pas tragjedie me ndodhen
Por mendjen e ruajta te kthjellur
Nuk lejova askujt te me perul
Te mbetem si nje leck e hedhur!

Nese dhembjen e shprehu me shkrime
Mendjen e kam te shendosh
Gjithmon mbeta ballehapur
Per kete ja vlen te jetosh!Bota ėshtė shumė e ēuditshme..
Njerėzit krenohen pėr atė qė duhet tė turpėroheshin..!!
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 26/5/2011, 08:37

Ėndėrr dhe lot!

Tė ėndrrova si dikur
Kur ishe nė jetė
U mundoja ngadal
Kokėn tek Ti me mbėshtet!

E ofrova kokėn pran
Dhe dashta ta mbėshtes
Eh, ky gjum ē'mė doli
Mbeta duke dėnes!

Syri i mbushur lot
Nuk dinte tė ndaloj
U zgjova sot e mėrzitur
Erdha tė tė vizitoj!

E mbėshteta kokėn
Mbi gurin e varrit
Mendova pėr veten time
Athua mbeta kafshatė e djallit?

Nuk po mė flet zemra
As unė zė nuk lėshova
Loti t'i thonte te gjitha
Putha gurin e u largova!
Sad
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Ca vargje nga unė.... 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga Arlo prej 26/5/2011, 18:53

Ju lutem pranoni urimet e mia me te sinqerta per krijimtarin tuaj!Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 26/5/2011, 21:16

@Arlo shkruajti:Ju lutem pranoni urimet e mia me te sinqerta per krijimtarin tuaj!
Ju falenderoj shum qe me lexoni! Ca vargje nga unė.... 413555
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 30/5/2011, 07:44

Kritikė!

Mė thon pse shkruan
Me kaq dhimbsuri
Unė pergjigjem shkurt
,,Nuk e dij as vet"
Mė ka humb gėzimi
Kund s'po muj me e gjet!
E kėrkoj mbi tokė
Nuk po e gjej dot
Sepse krejt ēka gjeta
Ėshtė dhembje dhe lot!
Nėn tokė s'po mund t'futem
Edhe qė kam shumė mall
Shpesh bėjė pyetje vetes
Athua jam e gjallė?
-------------------------------
Tė hesht'...

Nėse do hesht
Apo mėrmėris nė vehte
I njejt do tė jet veprimi
Si bėrtite si hesht!

Askush kėnd se dėgjon
Askujt nuk i dhemb per ty
Shurdhmemece tė isha
Mos tė shihja as me sy!

Asgjė tė mirė s'dėgjoj
Kam nis edhe mos tė flas mirė
Edhe syri mė duket hidhėrohet
Qė t'kqijat na sulen pa mėshirė!!
-------------------------------------
Njė herė..


Njė herė dashurova me shpirt e me zemėr
Nuk do ja uli vlerėn do e ruaj at emėr
Ai ėshtė emėr i shenjt por pa ardhmėri
Ėshtė emėr qė mbeti nė zemėr, DASHURI!

E humbur e futur atje thell nėn tokė
Dashuri e pangopur e ruajtur me lot
Asgjė nuk mė lė prapa pėrveē mallėngjimit
Dhe njė lule tė tharė qė e quaj,,Lulja e kujtimit''
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 30/5/2011, 07:49

Kam frigė

Tė shkruaja me dritė tė qiriut
Tani edhe ai ngadalė po fiket
Apo nuk don t'mi shoh lotėt
Nga unė filloi tė mėrzitet!

Pse o i bekuar nuk ndriēon?
Pse ma shuan edhe kėtė dritė?
Tė lutem, mos mė le nė gjysmė
Shkrimin dikush ėshtė duke prit!

Unė do shkruaj edhe nė terr
Por kam frig mos po gaboj
Po shkruaj diēka qė nuk duhet
Kam frig mos po i lėndoj!

Edhe pak dritė tė lutem shumė
Nuk kėrkoj tė rrish i ndezur gjatė
Vetėm edhe ca fjalė mė mbetėn
T'ju them:S'e i deshta shuumė!

Ju qė mė ikėt e mė lat nė kėtė botė
Po Ju them tė drejtėn, prore jam me lot!
------------------------------------------
Larg nga unė..


Shiqoja qiellin e lartė
Sytė m'u mbushėn me lot
Pse nuk je me mua zemėr
Lotin ta ndalivetem sot?!

Nė mes yjesh tė kerkoja
Asnjė nė Ty s'mė ngjan
Iu ofrova varrit shpirt
E dija qė atu tė kam!

Ti ujita lulet mbi varr
Me lot qė mė shkonin rrėke
Ani qė je nėn tokė o shpirt
Dije qė me mua je!

Asnjėerė nuk u mundova
Nga vetja tė tė largoj
Se te dashta shumė
Gjithmon do tė dashuroj!
-----------------------------------
Dy gota..


Jam pak e mėrzitur
E me lot ne sy
S'di a mė dehu vera
A mė dehe Ti!

I mora dy gota
Dhe i mbusha plot
Njėrėn e piva verė
Tjetra ishte me lot!

A thua cila mė dehu
Vera apo loti?
S'di tė pėrcaktohem
Mundohem kot se koti!
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 30/5/2011, 07:52

Dhėmbje!


Pse mė ndjek hap pas hapi
Ti dhembje e shėmtuar
Asgjė borgj nuk tė pata
Qė nė shpirt m'ke pėrvėluar!

Pse nuk ndalon hapin?
Pse nuk mė le tė qetė?
Mė lesho nga ato kthetra
Tė jetoj kėtė qė mė ka mbet!

Pse nuk e ndal rrugėtimin?
Pse udhėton bashkė me mua?
Mė le vetėm njė moment
Dua njė ēast me tė harrua!
-------------------------------
,,S'ka vend per ty''


Ditėt s'i numėrova fare
Mendova te Ti tė vij
Por mė kthyen moj zemėr
Thanė:,,ska vend per ty''

Dhembje kisha shumė
Por fare si hetoja
Mendoja sa mė shumė dhembje
Me shpejt Ty t'u ofroja!

Syt m'u mbyllėn ngadal
Njė djersė m'a mbuloj ballin
Athua ky ēenka dhe fundi
Qė tė m'a shuaj mallin?!

Por prap hapa syt
Dhe pėr rreth shikoja
E dija qė nė agoni isha
Vetem Ty tė kėrkoja!

Prap s'mė dashti toka
Mė ktheu nė kėtė botė
Nė vend tė buzqeshjes
U ktheva me lot!
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 30/5/2011, 07:54

Dielli pranveror..

Ky diell i pranverės
Ngroh me rrezet e tij
Por nė zemren time
Akullin s'mund ta shkrij!

As Ty moj zemėr
Ne tokė t'zezė s'te ngroh
Lulet mbi varr ēenkan rritur
Nga lotėt mezi i shoh!

Mbi gur tė varrit tėnd
Ta lash njė kujtim
E di qė s'mund ta marrėsh
Por ėshtė loti im!

Do tė rrėshqet ngadalė
Loti im mbi fytyrė
Tė afrohem mė afėr
S'po gjej tjetėr menyrė
!
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 30/5/2011, 07:55

MĖ MUNGON

Sa e shkurtėr ishte femijėria
Kur na mbaje fort pėr dore
A thua ne u rritem shpejt
A po nga ne ike pse u lodhe?

Na le me mall tė pa shuar
Mbetėm tė afėrt plot dashuri
Unė me vėllaun pe rdore
Njashtu si na mesove Ti!

Kur na kaplon malli o nėnė
Shpalosim kujtimet per Ty
Ruhemi nga njėri-tjetri
Lot mos t'na duken nė sy!

Nuk ishte e lehtė jeta
U dasht me e pėerballuar
Ashtu vepruam si na mėsove
Pasi tė kemi premtuar!
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 30/5/2011, 07:59

Dashuria ime!

Dashuria ime kishte sy
Pse ia verbuat?
Dashuria ime kishte vesh
Pse ia shurdhuat?
Dashuria ime kishte ardhmėri
Pse ia ndaluat?
Dashuria ime ishte e shėndosh
Pse e lėnduat?
Dashuria ime ishte e pastėr
Pse e njollosėt?
Dashuria ime ishte e lirė
Pse e burgosėt?
Dashuria ime nuk kishte lot
Pse ia sollėt?
Dashuria ime nuk kishte urrejtje
Pse ja mbollėt?
Dashuria ime donte tė jetoj
Se lejuat, do ju mallkoj

TĖ MALLKUAR QOFSHI PĖR JETĖ
QĖ VRAT NJĖ DASHURI TĖ VĖRTET!
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 30/5/2011, 08:02

NĖNĖ

Njė dasėm ėshtė kėto ditė
Tė martohet nipi o nėnė
Nuk ėshtė dasma ime
Unė mbetem si mė ke lėnė!

Lot nuk do tė derdhi
Tė betohem o nėnė
Por nė heshtje do tė lutem
Shpejt tė tė vij pran!

Atje tek Ti moj nėnė
Kam dritėn e syrit
Kam gjysmėn e zemrės
Kam gjysmėn e shpirtit

Do t'i lus dasmorėt
Kėngėn mos ta ndalin
Kam frikė nga lot
Me tradhėtojnė, dalin

As tek varri Juaj
S'do tė vij kėto ditė
Tė lutem nėna ime
Shumė mos u mėrzit!

Nėnė tė lutem shumė
Afrohu bijės sime
Pėrkėdhelja flokun e artė
TI KE AROMEN TIME!
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 30/5/2011, 08:04

Nė kėtė natė..

Nė kėtė natė tė errėt
Pa yje e pa hėnė
Mė duk qė dėgjova
Njė thirrje o nėnė!

Dola e pėrlotur
Rrugėn e vėshtroja
Asgjė nuk vėrejta
Asgjė mė s'degjoja!

U ula ngadal e mėrzitur
Pritja tė dėgjoj edhe njė herė
Kot mbeta duke pritur
Ai zėri mė s'mė erdhė!

Hyra ne dhomen time
E perlotur mbeta ne vetmi
Nuk do me vijsh Ti
Po une tek Ti do vij
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 30/5/2011, 08:06

U mundova

U mundova tė mos shkruaj
U mundova tė tė harroj ngapak
U mundova vuajtjen ta mundi
Nuk ia dola, po vuaj prap se prap!

U mundova tė mos qaj mbi varr
U mundova tė tė sjelli lule pa lot
U mundova prap nuk ia dola
Mė rrodhėn s'u ndalėn dot

U mundova tė tė thėrras nė ėndėrr
U mundova t'i ndali kėa lot si lumė
U mundova po prap nuk ia dola
Thash me vete:,,Pse tė deshta aq shumė!"


Natėn e fundit

Natėn e fundit qė u takuam
Pse nuk ta vėrejta lotin nė sy?
Te thash t'u ka ndėrruar shikimi
Eh!Me thoje:,,Po tė duket Ty"

Pse s'mė tregoje o shpirt?
Se do ikėsh pėr gjthmon?
Pėr t'a fshehur lotin nga unė
Me thoje: ,,Tė ikim se u bė vonėe"!

Ah sikur t'a dija e mjera
Se kjo ėshtė ndarja jonė
Do tė vija bashk me Ty
Tė bashkuar do ishim gjithmon!

Me njė puthje nė ball u largove
Mė thoje kokėn mbrapa mos ta kthej
Pse shpirt mė thoje ashtu?
A u frikėsove lotin mos po ta vėrej?
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga Vizitor prej 30/5/2011, 13:06

Shume te bukura zanaaaa Ca vargje nga unė.... 332786 Ca vargje nga unė.... 821140
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 3/6/2011, 14:24

Ju falenderoj Saranda! :FLM:


Kjo natė..


Kjo natė me shi mė la pa gjumė
Shikoj nga dritarja dhe mendoj
Athua tė lagem edhe unė zemer
Pasi Ty s'kam si tė mbroj!

Do bėhesha ombrellė mbi at varr
Njė pikė shiu mos tė bie
Po nuk kam forcė moj zemėr
Tek varri nė mesnatė tė vijė!

Sa e dobėt mė duket vetja
Pse s'mundem asgjė tė veproj
Shiun nuk mund ta ndali
As Ty s'po mund tė mbroj!


VETMIA

Mos me trazoni ju lutem
Mė leni tė vetmuar
Askujt s'ii bėhem barrė
Dua tė mbes e harruar!

Edhe nėse nuk harrohem
Mė kujtoni nė fshehtėsi
Ndoshta do ju bijė ndermend
Se edhe unė isha njeri!

Edhe unė kam ndjenja
Edhe unė kam lot
Kėshtu isha tėrė jetėn
Kėshtu mbeta dhe sot!

E pa vėrejtur erdha nė kėtė botė
E pa vėrejtur jetova tėrė jetėn
E pavrejtur do shkoj ne amshim
Nuk e njoha kurrė veten!

I pa njohur tė mė mbetet varri
As njė shenj mbi tė nuk dua
Lėreni tė zhduket si mos te ishte fare
Askush mos tė qaj per mua!
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 3/6/2011, 14:27

MIIKU IM


Herė tė kam mik
Herė tė kam mikeshė
Herė mė shtyen tė qaj
Herė mė shtyn tė qesh!

Tė ēmoj shumė lartė
Tė dua mė shumė se vetėn
Kurrė mos tė genjehemi
Ta njohim vetėm tė vėrtetėn!

Mos kėrko shumė nga unė
As unė s'kėrkoj nga Ti
Do jemi kėshtu afėr
Ani qė jemi nė largėsi!

Kur kam nevoj tė qaj
Prehėrin tėnd kėrkoj
Do mbėshtetem mbi gjoksin tėnd
Dhe ngapak do lotoj!

Mos ma ndalo lotin
Sepse do lėndohem
E kam shok tė shpirtit
Vetėm me tė pajtohem

Mos ma fshij lotin
Lere t'rrjedh rrugės sė vet
Nėse loti mė ndalet
Dije qė s'jam nė jetė

Nėse nga jeta largohem
Tė lutem mos me qaj
Shkruaj ndoj fjalė pėr mua
Por pa lot e pa vaj!!!!
zanaaaaa
zanaaaaa
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/05/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 94
<b>Pikėt</b> Pikėt : 204
<b>Votat</b> Votat : 11

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga zanaaaaa prej 3/6/2011, 14:30

Nėse ju mėrzis...


Nese vargu ime ju bezdis
Ju lutem mos me lexoni
Nuk shkruaj ti dhimbsem askujt
Por kam dhembje me besoni!

Edhe une do doja shum
Te shkruaj per lumturin
Po ku ta marr, me iku
Bashk me shpirtin tim!

Nuk shkruaj per lavdata
As dekorata s'kerkoj
Nese ju bejn me nerva
Me thuani do ndaloj!

Edhe kur nuk shkruaj
Nje folder kam n'zemer
Kur ta mbyll folderin
S'do ti ve as emer!

Kur t'me hargjohet ngjyra
Me lot do ti shkruaj
Eshte ngjyre e padukshme
S'i bie ne sy askuj!

Sponsored content

Buzqeshje Re: Ca vargje nga unė....

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 20/11/2019, 20:47