BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Dasma ime mix, orientale, moderne & tradicionale!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Dasma ime mix, orientale, moderne & tradicionale!

    Mesazh nga LePuRuShJa 29/10/2012, 09:23

    Dasma ime mix, orientale, moderne & tradicionale! Ed-300x300

    Jeta e tij lidhet me radion dhe studimet. Jeton nė Prishtinė ndėrsa ėshtė nga qyteti i bukur i Prizrenit. Edmond Morina, student nė Fakultetin e Mjekėsisė viti i V ku vijon akoma studimet, ka dhe njė tjetėr pasion, atė tė moderimit nė radio dhe pėr momentin ai vazhdon tė moderojė njė emision shumė tė dėgjuar nė Tring radio.


    Djaloshi simpatik ka zė radiofonik qė e ka bėrė tė kėrkuar nė shumė emisione, ndėrsa siē mėsojmė imazhin e tij dėshirojnė ta kenė nėpėr projekte muzikore edhe kėngėtarė tė njohur. Me jetėn e tij nė kryeqytet ėshtė adaptuar shumė mirė. Shoqėria tė cilėn e ka krijuar atje nuk e lejon atė tė mėrzitet aspak, madje pėrveē angazhimeve tė shumta qė ka rreth provimeve dhe emisioneve nė radio, Edi gjenė kohė edhe pėr jetėn e natės duke e shijuar atė nėpėr ambiente tė ndryshme ku bėhet mė sė miri. Nė tė ardhmen atė mund ta shohim si njė mjek tė suksesshėm e ndoshta duke mos pasur edhe shumė kohė qė tė shijojė dėshirėn e tij tė moderatorit nėpėr radio tė cilėn punė e bėn pėr momentin me shumė qejfė, e ndoshta plotėson njė ėndėrr tė tij sa ėshtė i ri.

    Me kė jeton?
    Jetoj nė dy vende nė Prizren dhe Prishtinė, nė Prizren me prindėr ndėrsa nė Prishtinė me shokė.

    Cila ėshtė gjėja mė e bukur e tė qenit single?
    Puna e tė qėnit single ka dy anė tė medaljes, nė njė formė si i ri me ambicie tė mėdha ėshtė mirė se frymon lirshėm nė vendimet tua, ndėrsa nga ana tjetėr keq sepse pa ndonjė femėr afėr vetes nuk ndihem komplet.

    Ke dalė nė “blind date”, nė takim tė sajuar nga tė tjerėt me dikė qė nuk e ke njohur mė parė?
    Jo asnjėherė, pavarėsisht se kam propozime nga familjarėt pėr shumė vajza por me tepėr preferoj tė bėj zgjedhjen vet.

    Kush e ka “problem” beqarinė tėnde?
    Ata qė mendojnė se mbeta pa martuar, (qesh).

    Gėnjen ende kur del nė takim me dikė? Kė gėnjen dhe si?
    Po tash nė kėtė moshė gėnjej nė takime mė shumė sep kur kam qenė i ri kam qenė shumė i sinqertė e nuk mė ka bė mirė, gėnjej ato ose ata qė duhet normal nė format e mija dhe me gėnjeshtra tė lehta jo dėmtuese.

    Mbrėmjet e tua tipike tė fundjavės si janė?
    Mbrėmjet e mia, tė premteve kam programin e natės, tė shtunėn nė ndonjė club, tė dielėn me shokė pėr kafe.

    Nė ē’orė kthehesh nė shtėpi, kur del natėn?
    Varet se ku dal me kė dal, por shumicėn e rasteve deri nė orėn 1 pas mesnate.

    Kur e ke dėgjuar pėr herė tė parė urimin “me njė fat tė mirė” ose “nė dasmė”?
    Pasi u martua motra ime e vogėl, mė erdhi koha mua dhe tė gjithė mė uronin, por kaluan 6 vite e unė ende jam duke u uruar, (qesh).

    Ēfarė mendon kur e dėgjon?
    Kur i dėgjoj ndihem mirė sepse uratat mė bėjnė tė afėrmit e mi por nė anė tjetėr ende jo i gatshėm pasi qė jam akoma i ri.

    Tė pėlqejnė dasmat e tė tjerėve?
    Dasmat e tė tjerėve mė pėlqejnė shumė dhe menzi pres tė shkoj kur mė ftojnė.

    Po pėr tėnden a mendon?
    Pėr timen mendoj shpesh dhe e imja do tė jetė ndryshe, do jetė njė mix mes orientales me perendimore, duke pasur brenda dhe traditat tona.

    Shumica e miqve dhe mikeshave tė tua janė tė martuar apo single?
    Ne akoma me miqtė dhe mikeshat e mija flasim muhabete beqarėsh, kėshtu qė nuk kemi nė mesin tonė tė martuar, (qesh).

    Sa shpesh fton njerėz nė shtėpi?
    Ndodh deri nė 3 herė nė javė, mblidhemi krejt nė banesėn time dhe pastaj…

    Pėr ēfarė shpenzon mė shumė?
    Mė shumė shpenzoj nė taksi dhe nė mbushje telefoni.

    Sa herė nė javė gatuan?
    Duke jetuar nė Prishtinė mė bie tė gatuaj secilėn ditė tė paktėn njė herė.

    Cili ėshtė specialiteti yt?
    Nuk ėshtė se jam kuzhinier i mirė por me ėmbėlsirat mė shkojnė mirė, jam mėsuar t’i gatuaj vet, bombicat i bėj shumė mirė.

    Deri kur do vazhdosh tė jesh single?

    Deri sa tė gjejė njė vajzė si e dua unė, (qesh). /Vipat/

      Ora ėshtė 28/3/2024, 09:23