BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rita Ora, Princeshė Diana e Kosovės!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Rita Ora, Princeshė Diana e Kosovės!

    Mesazh nga LePuRuShJa 27/11/2012, 11:07

    Rita Ora, Princeshė Diana e Kosovės! Ritaaaa

    Nė njė intervistė tė “The Guardian” Rita Ora e ka cilėsuar vitin 2012, si mė tė suksesshmin deri mė tani, dhe kjo ėshtė e vėrtet. E pėrditshmja The “Gyardian” ka publikuar njė listė me yjet e viti 2012, dhe njė ndėr yjet e ndritshėm ėshtė edhe ajo. Sipas pėrshkrimit tė “The Guardian”, kėngėtarja me prejardhje nga Kosova kėtė vit tri herė ėshtė radhitur nė toplistėn me albumin mė tė shitur dhe ka fituar ēmimin pėr performancėn mė tė mirė nė ceremoninė e ndarjes sė ēmimeve muzikore “Mobos” Ndėrsa ka shtuar se ėshtė ndier si Princeshė Diana e Kosovės, gjatė xhirimeve nė Kosovė tė vidoklipit tė saj “Shine Ya Light”.

    Si ishte viti 2012 pėr ju?

    Nuk mendoj se kam pasur arritje mė tė mėdha ndonjėherė sesa nė vitin 2012. Emocionalisht dhe fizikisht vėrtet e kam testuar shumė veten, por mė ėshtė shpėrblyer. Mė ėshtė dashur tė rritem shpejt dhe tė mėsoj se si tė marr vendime pėr veten, nė shpejtėsi.

    Si ka qenė tė jesh e mbrojtur nga ‘Jaz Z’?

    Ka qenė njė lloj udhėtimi. Unė nuk e kam njohur vonė – ai ka nėnshkruar kontratė me mua kur isha 18- vjeēare dhe kemi hyrė drejt nė punė, ai ka qenė shumė i pėrfshirė. Nė fillim, para se tė fillonim incizimet, kemi kaluar orė tė tėra duke biseduar pėr muzikė dhe kur kam hyrė nė studion e tij, ai e ka ditur se ēka mė nevojitet. Pastaj, dy – tre vjet mė vonė albumi im u pėrfundua.

    A keni takuar dikė qė ka influencuar nė ju, gjatė kėtij viti?

    E kam takuar idhullin tim kėtė vit: Gwen Stefani. Isha shumė e lumtur. Kam qenė pak e stresuar qė kam takuar atė, por tash jam adhuruese edhe mė e madhe se qė kam qenė.

    Keni qenė nė Kosovė pėr tė xhiruar klipin “Shine Ya Light”. Si ishte?

    Ka qenė diēka e madhe pėr mua. Shkova dhe xhirova nė qytetin tim tė lindjes. Ishte ēmenduri, u ndjeva si Princesha Diana e Kosovės. E dini se sa shumė vėmendje ka pasur ajo? Pikėrisht ashtu jam ndier. Nuk kam pasur asnjėherė reputacion tė tillė.

    Ēfarė ka pritet nga ti mė 2013-ėn?

    Do tė realizoj turne dhe do tė shkruaj njė album. Po ashtu do tė realizoj disa bashkėpunime. Jam shumė e entuziazmuar.

    \Shekulli Online\E.Sh\

      Ora ėshtė 29/3/2024, 08:54