Peja kampione!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Peja kampione!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 22/12/2013, 23:32

Peja kampione! Largea_peja-kampione_hd1387747833

Skuadra pejane ka rrėmbyer epitetin e kampionit vjeshtor tė kėtij edicioni tė ETC Superligės nė basketboll, pasi e ka mposhtur skuadrėn RTV 21 me rezultat, 80-98.
Kjo ndeshje ishte paraparė tė luhej nė xhiron e 11-tė, por u shtye deri mė tani pėr shkak tė orarit tė ngjeshur tė pejanėve nė Ligėn Ballkanike.

Sidoqoftė, kjo nuk e ndali Pejėn qė ta tregonte fuqinė e saj pėrballė Teleboysave tė cilėt thjeshtė nuk patėn asnjė mundėsi pėr t’i mposhtur ata.

Verdhezinjtė edhe pse luajtėn si mysafirė, nė ēdo ēerek e kontrolluan rrjedhėn e lojės dhe asnjėherė nuk i dhanė rast kundėrshtarit pėr ndonjė befasi eventuale, dhe si pasojė e arritėn edhe fitoren qė e deshėn.

Edhe kėtė ndeshje mė i miri ishte Samir Shaptahu i cili shėnoi 27 pikė e 10 asistime, i pėrkrahur si gjithmonė nga Gerti Shima me 20 pikė. Nė anėn tjetėr, pėr RTV 21, lojė tė mirė treguan Jeremy Price (16) e Derrio Green (15), por qė nė fund nuk pati ndonjė dobi tė madhe.

Peja me kėtė fitore shpallet kampione vjeshtore e ETC Superligės sė Kosovės nė basketboll me 27 pikė tė tubuara, aq sa ka edhe Sigal Prishtina nė vendin e dytė, mirėpo me koshdiferencė mė tė vogėl. /BS/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 5/12/2019, 21:40