BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Letėr nga nėna, djalit tė saj tė pamoralshėm.

    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    Buzqeshje Letėr nga nėna, djalit tė saj tė pamoralshėm.

    Mesazh nga Princesha... 15/3/2014, 09:04


    Nga nėna e lodhur, pėr djalin e saj, i cili ėshtė i pamoralshėm:

    O biri im, kjo kėshillė e plagur e nėnės tė ngratė. E kam shkruar kėtė letėr, e turpėruar, duke u matur disa herė e duke menduar, duke e kapur lapsin disa herė, por lotėt nuk mė lanė, mė pėnguan lotėt disa herė deri sa dhe zėmra mė rėnkonte.

    O biri im, pas kėsaj jetė tė gjatė e kam parė se je njėri i drejtė, i menēur e i kujdesshėm. Kėrkoj nga ti qė ta lexosh kėtė letėr, e pasi ta lexosh, nėse deshiron, grise ashtu siē m’i ke grisur ndjenjat e zemrės time mė herėt!

    O biri im, para 25 vitėve ishte njė ditė e ndriēuar nė jetėn time, atėherė kur mė lajmėroj motra medicionale sė vėrtetė unė isha shtatzėnė. O biri im, tė gjitha nėnat kėtė fjalė e kuptojnė mirė sė ē’farė dua tė them. Ajo ditė ishte e bashkuar mė gėzim e lumturi, kur me to filluan dhimbjet e formimit tė shpirtit dhe trupit tėnd. Pas kėtij pėrgėzimi tė kam mbajtur nėntė muaj nė barkun tim me gėzim e lumturi. Gjatė kėsaj kohe jam ngritur mė vėshtirėsi, kam fjetur mė vėshtirėsi, kam ngrėnė mė vėshtirėsi, kam marrė frymė mė vėshtirėsi… por mėgjitha kėto vėshtirėsi nuk u shuajt dashurija ime ndaj teje e as gezimi im ndaj teje. Por, dita ditės u shtua dashuria yte dhe malli pėr ty aq mė shumė mė merrte.

    O biri im, tė kam bartur lodhje mbi lodhje, dhimbje mbi dhimbje, u gėzosha me levizjet tua, me shtimin e peshes tėnde, edhe pse kjo bartje ka qenė edhe mė e rėndė pėr shkak tė peshės tėnde. Vėrtetė, kėto dhimbje kan qenė tė gjata deri sa ka ardhur mėngjesi e unė nuk kisha fjetur tėrė natėn, e as sytė nuk mė ishin mbyllur prej dhimbjeve dhe vėshtirėsive, e prej frikės qė nuk e pėrshkruan lapsi e qė nuk mund t’a shpreh as gjuha. E kam parė shumė herė vdekjen mė sytė e mi. Derisa erdh momenti tė dalėsh nė kėtė botė, dhe u pėrzien lotėt e tė qajturit tėnd me lotėt e gezimit tim, dhe kėtu morėn fund dhimbjet dhe plagėt e mia.

    O biri im, kanė kaluar shumė vite prej jetės tėnde e unė tė kam mbajtur nė zemrėn time, tė kam pastruar me duart e mia, prehrin tim e bėra shtrat pėr ty, gjiri im ishte ushqimi yt. Natėn nuk flejsha vetėm qė ti tė fleshė, kurse ditėn u lodhėsha qė ti tė gėzohesh. Pushimi im, ēdo ditė ishtė tė tė shoh ty tė buzėqeshur, e kėnaqėsia ime nė ēdo moment qė tė kėrkosh nga unė ndonjė gjė tė tė pregadis, e kjo ishte kulmi i gėzimit tim.

    Kaluan shumė net e dit e unė isha ne kėtė gjėndje; shėrbetore, pa tė meta, gjidhėnėse, pa u ndalur, punonjėse, pa pushuar… deri u rrite dhe u bėre djalosh. E kur tek ti filluan tė dukėn shenjat e burrėrisė, fillova djathtas e majtas qė tė kėrkoj njė vajzė, tė cilėn e kėrkojshe. Erdh koha e Martesės tėnde, zemra ima gati sa nuk plasi dhe nga syri shpėrthyen lotėt; nga gėzimi pėr jetėn tėndė tė re dhe e pikėlluar pėr ndarjėn tėnde.
    Filluan tė kalojnė momente tė rėnda, tashmė sikur nuk je im bir, tė cilin e njoh, mė nuk me njeh dhe i ke harruar obligimet qė i ke ndaj meje…!
    Kalojnė ditėt e unė nuk tė shoh e as zėrin nuk ta dėgjoj, e injorove atė qė tė ka rritur ty me tė gjitha tė mirat.
    O biri im, une nuk kėrkoj nga ti pėrveē diē simbolike, sė paku me jep tek ti pozitėn e shokėve tė tu tė largėt, dhe pozitėn e atyre qė mė sė paku i rrespekton..

    O biri im, shpejto nė pendim tė sinqertė para se tė bėhėt vonė!

    E lus All-llahun subhane ve teala tė na ruaj shoqėrinė tonė nga mėkatėt dhe gjunahet, tė vazhdojė begatija e Tij ndaj neve, tė na largon ndėshkimin prej neve, tė na furnizojė me pėrkujtimin e Tij tė shumtė dhe falėnderim ndaj Tij, dhe adhurim tė mirė, Ai, vėrtetė ka fuqi mbi ēdo send.

    Letėr nga nėna, djalit tė saj tė pamoralshėm. 1234127_500142606743871_1720310419_n

      Ora ėshtė 28/3/2024, 12:30