BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vetėvlerėsimi

    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    Buzqeshje Vetėvlerėsimi

    Mesazh nga Princesha... 15/1/2015, 00:07

    Njė djalė vajti tek kabina e telefonit qė ndodhej brenda dyqanit dhe formoi njė numėr. Pronari i dyqanit i vuri veshin fjalėve tė djalit. Ēfarė bisede mund tė bėnte ai kopuk i njomė?!
    Me t’iu hapur linja, djali foli:”Zonjė! Unė jam njė djalė dhe mė lipset njė punė. Kam dėgjuar se u lipset dikush qė tė kujdeset pėr barin e kopshtit tuaj. Unė jam gati ta pranoj.”
    Zonja matanė iu pėrgjigj:”Po, por unė e kam njė punonjės qė kujdeset pėr barin para shtėpisė.”
    Djali:”Zonjė, unė do ua korr barin me gjysmėn e ēmimit qė i jepni atij personi.”
    Zonja:”Nė fakt unė jam shumė e kėnaqur me punėn qė bėn kopshtari ynė dhe nuk dua ta ndėrroj.”
    Djali:”Zonjė, unė do u fshij dyshemenė dhe shkallėt e shtėpisė falas, nėse ma jepni kėtė punė.”
    Zonja:”Faleminderit, por nuk pranoj.”
    Me njė buzėqeshje tė ngrohtė, djali e ktheu telefonin nė vend. Pronari i dyqanit, i cili e kishte dėgjuar tė gjithė bisedėn, e thirri djaloshin i cili ishte nisur tė dalė jashtė.
    Kur u kthye, pronari i tha:”Hej djalosh! Mė pėlqyen aftėsitė e tua dhe shpirti insistues. Prandaj, dua tė ofroj unė njė punė tė pėrshtatshme.”
    Djali:”Jo, faleminderit zotėri!”
    Pronari i dyqanit:”Por ti i pėrgjėroheshe asaj zonjė pėr njė vend pune?!”
    Djali:”Jo zotėri! Unė thjesht po kontrolloja performancėn time nė punė. Nė fakt, unė e kam atė punė. Unė jam personi qė punoj pėr atė zonjėn me tė cilėn po bisedoja.”
    Kjo gjė quhet vetėvlerėsim. Dallimi mes ėndrrės dhe ambicies, ėshtė se ėndrrės i duhet gjumė i qetė qė ta shohėsh. Kurse ambicies i lipset pėrpjekje pa gjumė qė tė arrihet.

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 29/3/2024, 08:34