==IPTV==

Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje ==IPTV==

Mesazh nga Dino prej 22/5/2016, 09:40

==IPTV== 2yvs0e8
Me IPTV (Internet Protocol Television) nėnkuptohet njė metodė digjitale e transmetimit tė programeve televizive dhe filmave, nėpėrmjet njė rrjeti digjital tė tė dhėnave. Bazė e kėsaj metode ėshtė protokolli i internetit IP. Deri mė tani ėshtė metoda mė e re e emetimit tė televizioneve. Pėr televizorėt e gjeneratės sė re High Definition Television (HDTV) nevojiten njė intensitet i lartė i transmetimit tė informatave (diku rreth 6-8 MBit/s). Pėrndryshe IP TV ėshtė njė lidhje e IP me njė brez tė gjerė qė tė dhėnat i drejton nė njė Televizor. Pėrdoruese tė IPTV janė Televizorėt me rezonancė tė lartė (HDTV), Video on Demand (VoD), Pay Per View (PPV) si dhe Digital Video-recorder (PVR) Pėrparėsitė e transmetimit IPTV nė krahasim me teknologjinė e transmetimit tė valėve televizive dhe llojeve tė mė pėrparshme janė:
Rrjedha kohore e programeve mund tė individualizohet.
Me transmetimin digjital, kjo metodė sjellė njė fotografi mė kualitative se transmetimi analog i signaleve televizive.
Kyēja e veglave dhe shėrbimeve ndihmėse digjitale si Videorekorderit apo Videotekave ( Video-on-Demand).
Pėrparėsia e IPTV ndaj transmetimeve tjera digjitale (si DVB) ėshtė se programi transmetohet sipas kėrkesės.


Per te ndjekur IPTV kanale te ndryshme televizive nga e gjith bota mjafton te keni internet te mire mbi 5 Mbps !!
Shikimi mund te behet ne disa menyra si psh : ne PC me ane te VLC qe mund ta shkarkoni ketu http://www.videolan.org/vlc/
==IPTV== 346owgi
Smart tv ata qe disponojn nje te tille!!
Android Tv Box nese Tv juaj nuk eshte smart !!
Gjithashtu edhe ne te gjitha paisjet Android si Tablet ose telefonat me sistem android!!

Shenim>>>!!TE SHIKONI PROGRAMET E KODUARA, PA NJE ABONIM TE LICENSUAR, ESHTE E KUNDRALIGJESHME.,TE GJITHA POSTIMET NE FAQE JANE PER QELLIME EDUKATIVE DHE EKSPERIMENTALE.NUK MBAJME PERGJEGJESI ,PER ATO QE MUND TE POSTOHEN NE FAQE.NQS DIKUJT I SHKELEN TE DREJTAT E AUTORIT,NGA POSTIMET NE FAQE

Po ju vendos nje liste kanalesh sa per ta provuar si funksion :
http://ORBIT-IPTV.COM:2500/get.php?username=3030&password=3030&type=m3u==IPTV== 1e8g1z
Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Re: ==IPTV==

Mesazh nga Dino prej 29/5/2016, 10:48

Lista te ndryshme m3u per VLC
http://www.x-media.tv:58080/get.php?username=theglades&password=P7tL0692&type=m3u
http://www.x-media.tv:58080/get.php?username=deynekci&password=RUlfCSt1&type=m3u
http://ultra.super-iptv.space:13884/get.php?username=donato&password=donato1&type=m3u
http://tv2iptv.com:8000/get.php?username=a&password=56884&type=m3u
http://ultra.super-iptv.space:13884/get.php?username=donato&password=donato1&type=m3u
http://ipsatpro.com:8000/get.php?username=19474445236585&password=19474445236585&type=m3u
http://163.172.15.254:1313/get.php?username=robe&password=robe&type=m3u
http://163.172.15.254:1313/get.php?username=Pino&password=Pino&type=m3u
http://163.172.15.254:1313/get.php?username=pop&password=pop&type=m3u
http://163.172.15.254:1313/get.php?username=daniel&password=daniel&type=m3u
http://199.180.114.174:8000/get.php?username=nueba&password=nueba&type=m3u
http://newone15.ddns.net:8000/get.php?username=reshare&password=reshare&type=m3u
http://gtatemvod.com:43100/get.php?username=tramontana&password=tramontana&type=m3u
http://speedy.momy.mooo.com:8000/live/1fol131/lovebelg3-4ElA1J7ZFV/m3u
http://cp.dmbshare.net:8000/get.php?username=niehaus&password=niehaus&type=m3u
http://server2.streamiptv.online:18001/live/salvatorepulvirenti/h69UHcKlfp/m3u
http://ultra.super-iptv.space:13884/get.php?username=donato&password=donato1&type=m3u
http://orbit-iptv.com:2500/get.php?username=03eWH6EG9K&password=hQ6cCVou0S&type=m3u
http://planet.malware-site.www:11118/get.php?username=sadiaere&password=sadiaere&type=m3u
http://tv2iptv.com:8000/get.php?username=a&password=56884&type=m3u
http://cdn02.selling-team.net:8000/get.php?username=49JRfRYKfp&password=BIOFAEXP1607&type=m3u==IPTV== 1e8g1z
MARINO
MARINO
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 16/10/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 11197
<b>Pikėt</b> Pikėt : 21958
<b>Votat</b> Votat : 92

Buzqeshje Re: ==IPTV==

Mesazh nga MARINO prej 29/5/2016, 21:15

Dino shum interesante kjo edhe un e provova vetem se cdo kanal luan vetem nje minute dhe pastaj nderrohet automatikisht ,pse ndodh kjo? mos duhet dekoder ?Karakterin tim s'do ta ndroja me asgje....
Ndoshta s'eshte perfekt por eshte i sinqert

Sponsored content

Buzqeshje Re: ==IPTV==

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 5/12/2019, 20:10