°Barcaleta°

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje °Barcaleta°

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/11/2007, 15:48

Njė tė shtunė njė burrė ka njė krizė hemorroidesh. Por pėrpara ėshtė fundjava dhe mjekun nuk mund ta takoj para tė hėnės.
Njė nga shokėt e vet i thotė:
- Po tė jap njė mjekim popullorė, qė do tė tė lehtėsojė nga dhimbjet:
ē'do tre orė do tė lyhesh me llumin e kafes turke, ėshtė shumė e efektėshme.
Dhe gjatė gjithė fundjavės, burri ēdo tre orė lyhet me llumin e kafes.
Tė hėnėn nė mėngjes, shkon te mjeku i cili i thotė tė ē vishet dhe tė ulet duke ngritur pjesėn e mbrapme lart dhe fillon ta ekzaminojė.
Pacienti i gjorė, pas pesė minutash i thotė:
- A sheh gjė doktor??

- Ti ke njė rrugė tė gjatė pėr tė bėrė, do tė takohesh me njė bjonde tė bukur, njė nėntė me njė kryq tė bukur mirėsie,
pėr 9 ditė, 9 javė ose 9 muaj do tė marrėsh njė shumė lekėsh, do tė ulesh nė njė tavolinė, vetė i tretė, njė haber qeveritar.....


mdr mdr mdr mdr mdrE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/11/2007, 17:12

Nė njė vilė bie telefoni. Shėrbyesja, njė grua spanjolle pėrgjigjet dhe dėgjon njė zė mashkulli:
- Jam unė. Me kalo pak zonjėn!
- Nuk mundem senjor, zonja ėshtė nė shtrat.
- Shko, zgjojė dhe thuaji qė jamė unė!
- Nuk mundem senjor. Ajo ėshtė nė shtrat me njė zotėri.....

- Si the ?? Atėherė mė dėgjo mirė Konēita! Do tė shkosh nė zyrėn time ,
nė tavolinėn e punės, nė sirtarin e djathtė lart, do tė marrėsh pistoletėn time.
- Jo zotėri nuk mundem!
- Nė qoftėse nuk bindesh menjėherė, je e pushuar nė vėnd!
- Zotėri tė pėrgjėrohem, nuk mundem.....
- Ėshtė urdhėr!
Shėrbyesja, duke qarė shkon merr pistoletėn.
Pas pak dėgjohen tre tė shtėna.
Pastaj Konēita, duke qarė akoma mė shumė merr receptorin:

- Senjor, vdiqėn qė tė dy. Tani unė jam njė kriminele!
- Po pse degjova tre tė shtėna??
- Zonjėn e vrava qė me tė shtėnėn e parė. Zotėrinė nuk e kapa me tė shtėnėn e parė.
Ai u ngrit nga krevati dhe u hodh nga dritarja, dhe qėllova edhe njė herė mbi tė , kur ai preku ujin e pishinės.
Uji u bė i kuq....

- C'farė ?? Pishinė?? Po unė nuk kam pishinė!
Alo, a i kam rėnė numrit 02 24 37 58 32 ???


:ups: :ups: :ups:


Nė njė barė njė burrė kėrkon:
- Barist! Njė gotė wisky tė lutem para se tė filloj.....
Pasi e rrekėlleu shpejt, ai i bėn shenjė baristit.
- Barist! Njė gotė tjetėr wisky tė lutem para se tė filloj.....
Pas tre minutash, ai pėrsėrit:
- Barist! Njė gotė tjetėr wisky tė lutem para se tė filloj.....
Dhe kėtė herė barmani i k'thehet:
- Mė falni po para se tė fillojė ē'farė??
Nė kėtė fjalė e sipėr gruaja e klientit fillon tė bėrtasė:
- Mjaft pive! Tė kam thėnė sa e sa herė. Boll.
U lodha duke tė ēuar nė shtėpi tė bėrė xurxull.
Dhe klienti i drejtohet baristit.
- Tė thashe , ja filloi.......

LOL LOL LOL LOLE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/12/2007, 15:15

Dy shokė kishin njė shoqe.
Njėri nga shokėt ishte mė i ndrojtur, e donte marrėzisht vajzėn , po skishte guxim tė shprehej.
Njė ditė tė bukur i thotė shokut tjetėr qė tė ndėrhynte e ti thoshtė shoqes pėr ndjenjat e shokut.
Pasi kaluan nja dy javė shoku i dashuruar i thotė tjetrit:
- He mė thuaj , a i the??-
- Unė mezi arrita ti them pėr vete.......

LOL LOL LOL

Njė grua e mbajtur por pak e shėndoshė kalon para njė lypsi i cili i thotė:
- Zonjė nuk kam ngrėnė qė prej dy ditėsh.
Dhe zonja i kthehet lypėsit:
- Ah sikur tė kisha edhe une vullnetin tėnd! ......

LOL LOL LOL

Njė antikuar i famshėm bredh sa nė njė vėnd nė tjetrin pėr tė mbledhur e koleksionuar mobilje dhe objekte tė tjera me vlerė me njė ēmim sa mė tė ulėt.
Nė njė fermė fshati ai shikon njė mace tė vogėl qė po pinte qumėsht nė njė poēe tė cilėn ai e dallon menjėherė qė i pėrkiste njė periudhe shumė tė vjetėr e me vlera tė rralla.
Ishte vėrtetė njė mrekulli e rallė!
Duke u munduar tė fshihte sa mė shumė entuziasmin e tij, i afrohet fshatarit e i thotė:
- Gruaja ime ka dashur gjithmonė tė ketė njė mace.
Nė qoftėse ju jeni dakort, unė jam gati ta blej.
- Dakort, - thotė fshatari. Pėr 100€ mund ta merrni.
- U tha u bė, - pėrgjigjet antikuari .
Nxjerr njė kartmonedhe 100€ , ja jep dhe nė njė mynyrė sikur nuk ėshtė i interesuar shton :
- Qė macja mos ta ndjej veten jasht mjedisit tė saj , po marr edhe poēen nė tė cilėn ajo po pinte qumėshtin....
- Ah jo! - e ndėrpret qartė fermeri, poēja do tė rrijė kėtu!
Qė nga fillimi i kėtij viti, me kėtė poēe, deri tani kam shitur 17 mace .........E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
cima
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/01/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 191
<b>Pikėt</b> Pikėt : 20
<b>Votat</b> Votat : 2
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Jeto me buzqeshje?sepse dikush jeton nga buzqeshja jote!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga cima prej 15/1/2008, 23:54

nje grua i kishte 9 femij.per qudi te gjith i kishin emrat e njejt.nje dit shoqja esaj epyet si i dallon femijet? shum leht sipas mbiemrave
avatar
cima
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/01/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 191
<b>Pikėt</b> Pikėt : 20
<b>Votat</b> Votat : 2
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Jeto me buzqeshje?sepse dikush jeton nga buzqeshja jote!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga cima prej 17/1/2008, 01:09

Shkon njoni ne nje diskotek e shef nje femen shume te bukur .i aferohet e e i thot me falni a ka mundesi me vallezu me mu ?
jo i thot ajo une nuk vallezoj me femije .
aha ja kthen ai me fal se nuk e dita se je shtatzene...
avatar
cima
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/01/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 191
<b>Pikėt</b> Pikėt : 20
<b>Votat</b> Votat : 2
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Jeto me buzqeshje?sepse dikush jeton nga buzqeshja jote!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga cima prej 17/1/2008, 01:13

u kane ni djale dhe ka dasht mu martu me qiken e kojshis po baba i vet se ka lane se i ka thane qe e ka moter .me pas u shku ky djali i ka kallxu nanes t vet arsyen pse babai i vet nuk e lejon mu martu me vajzen e kojshise.nana:hajt djali jem lirisht martohu se ti sen baben se ki .
avatar
cima
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/01/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 191
<b>Pikėt</b> Pikėt : 20
<b>Votat</b> Votat : 2
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Jeto me buzqeshje?sepse dikush jeton nga buzqeshja jote!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga cima prej 17/1/2008, 01:15

kishte pas qene shqiptai gjermani edhe amerikani tash kta e kan bo cili mund te qendron me shume pa buke mirpo aty e kan pas edhe telefonin dmth ne qofse nuk mujn me qendru me thirr ne tel ja kan dhon ata numrin e telit mir tash hin gjermani rrin 1 dite 2 3 4 kur bohet 1 jave thirr ne tel edhe i thot qe nuk mund te qendroj me shume tash hin amerikani edhe ai rrin 1jave kur bohet java e dyte thirr ne tel thot qe nuk mund te qendroj me shume tash kur hyn shqiptari bohet i jave bohet dy jave bohet 3 jave bohet 1 muj pastaj komisioni dyshojn se mos ka vdekur kur te hyjn mbrenda qa me pa shqiptari tu i mshu zitit me kry ata e pysin se qka ki o i thot e kam hharu numrin etelefonit hahhaha
avatar
cima
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/01/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 191
<b>Pikėt</b> Pikėt : 20
<b>Votat</b> Votat : 2
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Jeto me buzqeshje?sepse dikush jeton nga buzqeshja jote!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga cima prej 17/1/2008, 01:17

nje dit nje vajz dhe nje djal kan dal me shetit neper rrug edhe jon lodh edhe jon ulur nje nje ulse afer nje lisi dhe papritur e pa kujtu qika e qon koken nalt dhe is he do zogj sqep me sqep edhe qika i thot djalit qka jan ka bojn qata nalt i thot djali ka puthen dhe qika i thot e pse ti mu kurr nuk me puth qashtu i thot djali po kush dreqin hyp atje nalt bre
avatar
cima
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/01/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 191
<b>Pikėt</b> Pikėt : 20
<b>Votat</b> Votat : 2
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Jeto me buzqeshje?sepse dikush jeton nga buzqeshja jote!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga cima prej 17/1/2008, 01:17

Bjen vajza e nje miljoneri ne nje bazen ku gjindet nje perbindesh i madh. Miljoneri propozon nje shume parash shume te madhe per njeriun i cili do tja shpetonte jeten vajzes se ti.Nje shqiptar arrin ta shpetoi vajzen dhe miljoneri i drejtohet shqiptarit : Sa po ke qejf me te dhan qe e shpetove qiken tem?
Shqiptari pergjigjet :Kurgjo spo du veq net del qaj qe me shtyvi ne bazen kush o?
avatar
cima
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/01/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 191
<b>Pikėt</b> Pikėt : 20
<b>Votat</b> Votat : 2
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Jeto me buzqeshje?sepse dikush jeton nga buzqeshja jote!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga cima prej 17/1/2008, 01:18

Kish qenė nje plak dhe nje vajze duke ecur rruges.Pastaj andej pari kaloi nje njeri i huaj.Ai duke vrapuar e rrezoi vajzen dhe i tha vajzes"sorry".Kur i huaji shkoi plaka i tha vajzes:-edhe te rrezoi edhe te tha sorrė.
avatar
cima
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/01/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 191
<b>Pikėt</b> Pikėt : 20
<b>Votat</b> Votat : 2
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Jeto me buzqeshje?sepse dikush jeton nga buzqeshja jote!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga cima prej 17/1/2008, 01:19

Shkon nje Kuller ne nje fshat dhe i afrohet nje lope ,kur ajo ja hini shkelum, kulleri s'largohet po veq kqyr. Pastaj vie nje fshatar edhe po i thot largohu se ta hin apet.
Kulleri i pergjigjet ,, po veq s'ka te drejt a ''
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga LePuRuShJa prej 13/4/2008, 18:44

Nė njė maternitet nė Bruksel, infermierja i thotė njė belgu se e shoqa ka lindur dy binjakė.
Atėherė belgu shikon e kėrkon kudo nėpėr klinikė pėr tė gjetur babain tjetėr pėr ta uruar pėr lindjen e fėmijes tjetėr...

lol! lol! lol!

Me kitaren varur nė sup, dhe me njė kapele tė zezė nė kokė, njė kėngėtar argjentinas ecėn nė rrugė.
Papritmas fillon njė shi i rrėmbyeshėm dhe vėndi mė i afėrt ishte njė kishė dhe ai futet brėnda, pikėrisht nė momentin
e meshės sė madhe tė ditės sė dielė.
Kisha ėshtė e mbushur plot e pėrplot me besimtarė. Kėngėtari qė nuk ka hyrė asnjėherė nė shtėpinė e zotit,
nuk e di qė burrat duhet tė heqin kapelet. Njė zė aty afėr i pėshpėrit:
- El sombrero...
Pa kuptuar kėngėtari ecėn mė pėrpara dhe dėgjon zėra tė tjerė qė pėrshpėrisin:
- El sombrero...
Ai ecėn akoma mė pėrpara dhe zėrat vazhdojnė tė shtohen:
- El sombrero...!
Kur ai mbėrrin para altarit, kthehet nga tė pranishmit, hap krahėt dhe thotė:
Senoras e senores, me kėrkesėn e tė gjithėve do t'ju interpretoj suksesin tim tė madh: - El sombrero...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga LePuRuShJa prej 14/5/2008, 22:23

- Mami! - thotė njė vajzė qė kthehet nga shkolla, e more vesht tė fundit?
- Jo, - thotė e jėma.
- Jam unė, e fundit e klasės.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Burri hyn nė shtėpi dhe i thotė gruas:
- Fitova 3 milion euro nė llotari! E mora edhe ēekun! Dhe mė dėgjo, ēfarė do qė tė jesh duke bėrė,
lėri tė gjitha punėt dhe pėrgatit shpejtė valixhen.
- Mund tė jeshė pak mė i saktė? - Mė thuaj tė marrė gjėrat e verės apo tė dimrit?
- Tė gjitha! Do tė ikesh pėrgjithmonė! S'kemi mė punė bashkė....


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mėsuesja i pyet tė gjithė nxėnėsit se ē'farė dėshirojnė tė bėhen kur tė rritet. Dhe kur i vjen rradha Totosė, ai pėrgjigjet:
- Ose mjek ose pastrues xhamash...
- Po kėto dy profesione nuk kan asnjė lidhje me njėri-tjetrin, - thotė mėsuesja.
- E keni gabim mėsuese, janė dy zanate ku i sheh gratė lakuriq gjithė ditėn...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Njė grua i thotė shėrbėtores sė vet:
- Mė duket se burri im ka tė dashur sekretaren e tij. Jam mė se e sigurtė pėr kėtė!
- Dhe ju kujtoni se do tė bėhem xheloze? - i pėrgjigjet shėrbėtorja..

....E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga LePuRuShJa prej 11/3/2009, 17:58

Para njė dyqani peliēerie me lėkurė origjinale janė ekspozuar pallto shumė tė bukura e natyrisht tė shtrejta.
Njė grua e re fillon e i pėrdridhet tė shoqit duke e marrė me tė mirė e duke i bėrė lajka i thotė me shumė butėsi:

- I dashur, kam shumė ftohtė ...
- Ti e di mirė shpirti im se unė nuk tė refuzoj dot asgjė, i pėrgjigjet i shoqi.

- Eja tė tė blej njė kaush me gėshtenja tė pjekura qė tė tė ngrohin...

lol1 lol1 lol1 lol1


Njė burrė i thotė njė shokut tė vet:
- Ka disa kohė qė kam dhimbje koke tė tmershme, njė migrenė qė s'mė lė rehat. Ėshtė vėrtetė e tmershme...
- Edhe unė kisha dhimbje si ty mė parė,- pėrgjigjet tjetri. Dhe njė ditė e gjeta fare rastėsisht ilaēin. Sapo konstatoj se po mė fillon migrena, vrapoj drejtė e nė shtėpi dhe bėj dashuri me gruan, dhe migrena mė pushon menjėherė.
- Si ka mundėsi?
- Tė betohem, qė ėshtė e vėrtetė. Provoje dhe ti dhe do ta shohėsh!
Pas njė muaji dy shokėt takohen:
- Faleminderit shumė,- thotė i pari. E provova ilaēin tėnd, ėshtė vėrtetė njė mrekulli.
Dhe mė lejo tė tė them se apartamentin e ke shumė tė bukur...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Moza
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Moza prej 30/3/2009, 20:38

Shkojn Rugova edche Thaqi te Papa ne Vatikan.Kur te shkojn Rugova i din rregullat ja puth doren Papes edhe ulen edhe Rugova i thot Thaqit mos fol ti se ti nuk din.Masi te bojn pak muhabet Papa i thot kamarierit birna do verė te kuqe me pi.Kur t'ja bin verėn Thaqi i thot Rugoves qka osht kjo.
-Shuj bre - i thot Rugova - a te thash mos me fol.
Papa e shef qe Thaqi nuk pe din qka osht vera edhe i thot:
-Kjo, biri im osht gjaku i Jezusit
-Falemnderit - thot Thaqi - veq ska pas vyjt me pre Jezusin per neve.
Moza
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Moza prej 30/3/2009, 20:39

Bojn gara shqiptari, amerikani edhe gjermani cili po rrin ma shum ner ujė.Jav ndreqin ni bazen me ujė edhe ju thojn rrini sa rrini ner ujė kur tė dilni e thirrni ne telefon at njerin qka osht te kabina mi kallxu qe keni dal.Krejt i pranojn kushtet edhe ja nisin.I pari hin amerikani rrin 5 minuta del e thirr at njerin ne telefon edhe i kallxon qe kom dal.I dyti gjermani hin rrin 10 minuta del e thirr at njerin en telefon edhe i kallxon qe kom dal.Kur te hin shqiptari ata pritin 1 orė 2 hala nuk del.Shkojn me nxerr se thojn mos ka dek , kur te shkojn shqiptari gjall hala
-Qka je tu bo more qe sa ke hi ktu - i thojn ata
-Ooooo e kom harru numrin e telefonit per me thirr at njerin e sun po dal - thot shqipatri.
Moza
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Moza prej 30/3/2009, 20:42

e kish thirr mbreti hajradinin edhe ja kish boe 3 pytje
1.sa ka yje ne qjell
2.ku mesi tokes
3.qka jam tu menue une

Si mos ti dish per 1 jav qeto pytje te vrami
Edhe hajradini shkon me shpi edhe i kallxon nasradinit
nasradini thot:lema ket pun mue une shkoj dhe pergjigjna
Shkon nasradini mbret ja bon pytjen e par

1.sa ka yje ne qjell thot nasradini:sa kime ki kry ti mbreti thot:po mir
2.ku mesi tokes thot nasradini qaty ku je ul ti mbreti thot:mir asht
3.qka jam tu menue une thot nasradini ti je tu menue qe jam hajradini po une jam nasradini.
Moza
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Moza prej 30/3/2009, 20:43

PARKU


-A tė kujtohet I dashur,nė kėtė park ma ke

vjedhur puthjen e pare?-I thot gruaja burrit.

-Po si nuk mė kujtohet e dashur-ia kthen burri.

Pėr shkak tė asaj hajnie ende jam nė burg.
Moza
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Moza prej 30/3/2009, 20:49

PARKU


-A tė kujtohet I dashur,nė kėtė park ma ke

vjedhur puthjen e pare?-I thot gruaja burrit.

-Po si nuk mė kujtohet e dashur-ia kthen burri.

Pėr shkak tė asaj hajnie ende jam nė burg.
Moza
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Moza prej 30/3/2009, 20:55

BASHKIMI I GJĖRAVE NĖ JETĖ

Burrė i menēur + grua e menēur = romantikė

Burrė i menēur + grua jo e menēur = shtatzanķ

Burrė jo i menēur + grua e menēur = aferė

Burrė jo i menēur + grua jo e menēur = martesė
Moza
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Moza prej 30/3/2009, 20:57

GAZMORE

Burri dhe gruaja nė gjyqin e ndarjes:

- Pse s“i ke folur gruas pėr 6 muaj ? – pyeti gjykatėsi. - Nuk

kam dashur t“ia ndėrpres fjalėn.
Moza
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Moza prej 30/3/2009, 21:00

Njė shkrimtari tė shėmtuar por tė famshėm e

tė zgjuar anglez i tha njė ditė njė grua e bukur por jo fort e zgjuar:

- Mendo sikur tė martoheshim ne dhe fėmija

jonė do tė kishte bukurinė time dhe meēurinė tėnde.

- Po sikur tė ndodhte qė ai tė trashėgonte

fytyrėn time dhe trurin tėnd ? - e pyeti shkrimtari.
Moza
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Moza prej 30/3/2009, 21:01

Thonė se Enver Hoxha pati thėrritur njėherė

njė plak tė vjetėr qė t“i tregonte pėrralla. Kėshtu ai e mori plakun tek kopshti

i tij me lule pėr t“ia treguar pėrrallat aty.

- Shumė tė bukur e paske bėrė kopshtin me

lule - i tha plaku

- Unė kopsht tė tillė me lule kam bėrė tėrė

Shqipėrinė - ia

preu Enveri duke gjetur rastin pėr tė bėrė

pak propagandė.

- A kam ardhur unė tė tė tregoj pėrralla ty,

apo ke ardhur ti

tė mė tregosh pėrralla mua ? - e pyeti plaku.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/1/2010, 01:23

Nje dite nje vajze futet te lahet ne lum.
I kish hequr te gjitha rrobat dhe i kish lene ne breg te lumit.
Pas pak kur del per tu veshur aty kalon nje djale.
Vajzen e ze turpi dhe mbulohet me gjethe.
Pa qe djali po e shikonte dhe nuk levizte vendit dhe i tha - Ca pret qe nuk iken?
Djali i pergjigjet:-Pres te vi vjeshta qe te bien gjethet...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga LePuRuShJa prej 17/2/2010, 10:33

Sherlock Holmes dhe asistenti i tij Whatson shkojne ne kamping. Mbas nje darke te mire dhe nje gote vere shkojne per te fjetur ne nje tende. Mbas 2-3 oresh cohet Sherlock Holmes dhe i thote asistentit:

Whatson, shife qiellin dhe me thuaj cfare arrin te kuptosh ?

Whatson:
Nga ana filozofike kuptoj qe zoti eshte nje krijese potente ndersa ne thjesht disa krijesa te pafuqishme.

Nga ana metereologjike kuptoj se neser do te jete nje dite e mire. Nga ana astronomike kuptoj qe saturni eshte ne yjesine e luanit dhe ora duhet te jete tani 3:17.

Pse ti cfare kupton ?


Holmes: O Injorant...... Na kane vjedhe tenden..... HAHA HAHA HAHA HAHA HAHA HAHA HAHAE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Sponsored content

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 5/12/2019, 20:46