Interpretimi i ėndrrave.!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Interpretimi i ėndrrave.!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 15/6/2010, 07:48

Interpretimi i ėndrrave.! Ondine11 Interpretimi i ėndrrave.! Ondine11 Interpretimi i ėndrrave.! Ondine11


Pėrqafimi... Nėse njė femėr pėrqafon njė mik do tė thotė se do tė tradhėtojė bashkėshortin. Nėse njė mashkull ėndėrron sikur pėrqafon njė femėr do tė thotė se ai do tė ketė njė fėmijė. Nėse ėndėrron sikur pėrqafon njė kafshė do tė thotė se do tė mashtrojnė pėr shkak tė naivitetit tėnd.

Ndez... Tė ndezėsh zjarrė ėshtė shenja favorizuese si nė punė ashtu edhe nė dashuri. Nėse ėndėrron sikur ndez dritėn, do tė marrėsh njė lajm tė mirė. Ndezja e qeriut nėnkupton njė situatė tė kėndshme.

Uji... Nėse uji zien do tė thotė se do tė keshė shumė fatė nė lojė. Tė mbytesh nė ujė do tė thotė se do tė poshtėrohesh nga njė njeri i pushtetshėm. Nėse lahesh nė ujė tė kthjedhėt do tė thotė se ke ndjenja tė pastra dhe ke gjetur qetėsinė shpirtėrore.

Aeroplani... Nėse ėndėrron sikur fluturon do tė thotė se je ambicioz dhe do tė bėhesh i pushtetshėm. Nėse ėndėrron sikur po drejton njė aeroplan dhe ke frikė do tė thotė se je i paqėndrueshėm. nėse ėndėrron sikur sheh shumė aeroplanė nė qiell do tė thotė se ke tendencėn tė kontrollosh ēdo gjė. Nėse ėndėrron njė aeroplan nė tokė, nėnkupton se do tė ndodhė njė fatkeqėsi.

Kafshė... Nėse kafsha ėshtė e frikshme dhe kėrcėnuese do tė thotė se do tė mėrzitesh nga njė mik. Nėse ėshtė kafshė shtėpijake do tė thotė se do tė keshė njė vizitė nga kusherinj tė largėt. Nėse ėndėrron njė kafshė tė ēuditshme dhe tė panjohur do tė thotė se nuk do tė keshė fat. Njė kafshė nė shtėpi me gjithė kėlyshėt tregon rrezik tė papritur.

Puthja... Njė puthje nė dorė tregon se dikush do tė tradhėtojė besimin tėnd. Njė puthje nė fytyrė do tė thotė dashuri, pėrkujdesje dhe martesė. Puthja nė buzė nėnkupton hipokrizi. Tė puthėsh njė fėmijė do tė thotė fat dhe lumturi. Tė puthėsh njė mashkull do tė thotė dashuri e pandershme. Tė puthėsh njė femėr tregon se do tė kalosh njė rrezik. Tė tė rrefuzojnė puthjen do tė thotė se je i trishtuar, melankolik.

Kėrcimi... Tė kėrcesh nė shtėpi do tė thotė fat dhe gėzim. Tė shohėsh nė ėndėrr njė ēift qė kėrcen do tė thotė se je nė humor. Nėse je i sėmurė dhe ėndėrron sikur kėrcen nė njė dasėm do tė thotė se do tė ndjesh shumė kėnaqėsi nė fushėn e ndjenjave.

Tė pishė... Nėse sheh nė ėndėrr sikur pi ujė tė pastėr dhe tė freskėt nėnkupton shėndet. Nėse uji ėshtė i ngrohtė do tė thotė sėmundje. Tė pishė verė do tė thotė fat dhe lumturi. Tė keshė etje dhe tė mos keshė mundėsi tė pishė do tė thotė vėshtirėsi ekonomike. Tė pishė nė gota delikate do tė thotė se do tė duhet tė kalosh disa vėshtirėsi.

Errėsira... Nėse ėndėrron sikur ndodhesh nė errėsirė nė njė vėnd tė panjohur do tė thotė se sė shpejti do tė marrėsh lajme tė reja nė punė dhe nuk duhet tė keshė frikė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Interpretimi i ėndrrave.!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 15/6/2010, 07:52

Tė biesh... Tė biesh pasi je penguar do tė thotė shėndet i keq ose fat i keq. Tė biesh kur tė shtyjnė do tė thotė tė humbėsh mirėqenien. Tė biesh nė njė pėrrua do tė thotė se je nervoz dhe nuk mund ta kontrollosh veten.

Tė ecėsh... Nėse ėndėrron sikur po ecėn nė njė dyshesė do tė thotė se do arrishė suksesin lehtėsisht. Nėse ecėn nė ngjitje do tė thotė se do tė arrish objektivat e tua, por me shumė mundime. Nėse ecėn shpejt do tė thotė se duhet tė kalosh disa pengesa.

Tė kėndosh... Nėse ėndėrron sikur po kėndon do tė thotė se do tė ndjehesh i gėzuar dhe do tė keshė fat. Nėse dėgjon se po kėndohen kėngė tė ēuditshme duhet tė kesh kujdes pasi mund tė tė ndodhė ndonjė fatkeqėsi.

Tė blesh... Nėse ėndėrron sikur po blen ndonjė gjė, do tė thotė se je shumė bujarė dhe e jep paranė lehtėsisht. Nėse blen ushqime do tė thotė se pret miq, ndėrsa blerja e frutave nėnkupton humbje ekonomike.

Kryqi... Tė shohėsh ėndėrr sikur ju kanė kryqėzuar do tė thotė se do tė udhėtoni dhe nėse nuk jeni i martuar, do ta bėni sė shpejti, por nuk do tė jeni e lumtur. Tė ėndėrrosh sikur mban kryq nėnkupton se dikush bėn thashatheme pėr ju. Nėse ėndėrron njė tė njohurin tėnd me kryq do tė thotė se ai ose ajo do tė vdesė.

Zemra... Tė keshė zemrėn tė lėnduar nė ėndėrr do tė thotė se dikush ėshtė sjellė keq me ty. Nėse zemra ėshtė e shėndetshme do tė thotė se do tė rinisni punė tė rėndėsishme, tė cilat i kishin ndėrprerė.

Tė dobėsohesh... Nėse sheh nė ėndėrr se je dobėsuar do tė thotė se ka rrezik tė smureni ose qė do tju dalė situata jashtė kontrollit dhe do tė ndjeheni tė stresuar.

Tė shkatėrrosh... Nėse sheh nė ėndėrr se po shkatėrron diēka me inat do tė thotė se nuk jeni tė lumtur si pasojė e njė grindje me njė njeri qė e doni.

Dhuratė... Tė marrėsh njė dhuratė do tė thotė se do tė ndodhi njė ndryshim i madhė, nėse je i varfėr do tė pasurohesh dhe nėse je i pasur do tė humbėsh gjithēka. Tė bėsh thurata do tė thotė se je shumė i lumtur.

Bari... Tė shohėsh barė tė gjelbėr do tė thotė se me kėshillat e tua do ti sjellėsh shumė fat dikujt. Nėse ėndėrroni sikur jeni shtrirė nė barė do tė thotė se do tė nisni njė periudhė kur do tė ndjeheni shumė tė lumtur. Bari i thatė nėnkupton rrezikun nga sėmundjet.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Interpretimi i ėndrrave.!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/9/2010, 09:56

Berber... Punė tė padobishme.

Betim...
1. Lajmė i keq.
2. Po tė ėndėrrosh se po bėn njė betim, do tė keshė grindje. Nėse refuzon tė bėshė betimin nė lidhje qė ke me njė njeri... do tė ndodhė njė ndryshimė pozitivė.

Bėrthamė frutash... Njė ngjarje do tė tė japė kėnaqėsi.

Bibliotekė... Kur je brėnda, mundimet e tua do tė shpėrblehen. Kur e viziton, ato qė ke mėsuar deri tani do tė tė duhen nė tė ardhmen.

Biēikletė...
1. E sistemuar do tė thotė fatkeqėsi. E ēregullt, probleme juridike.
2. Biēikleta tregonė autonomi, por gjithashtu pėrpjekje pėr tė avancuar. Mund tė jetė gjithashtu anonēimi qė njė projekt familjarė, profesional, apo sentimental do tė arrihet me forcėn e durimit.

Bimė... Tė lulėzuara: sukses. Tė thara: dėshtim, disfatė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Interpretimi i ėndrrave.!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 21/12/2010, 15:18

Bindje... Nėse ėndėrronė se je i bindur ndajė njė mėsuesi, tregonė se je punėtorė i mirė dhe se do tė ēashė pėrpara. Nėse tė tjerėt janė tė bindur ndajė teje, do tė keshė sukses nė biznes. Mosbindja nė ēdo llojė forme tregonė se do tė keshė telashe nė biznes.

Birėsim... Vėshtirėsi. Fatkeqėsi

Birrė... Prit miqė tė paftuar dhe harbutė. kur e derdhė ke probleme nė shtėpi.. Nėse ėshtė e verdhė do tė marrėsh letėr.. Nėse ėshtė e zezė do marrėsh oferta pėr punė.

Bisedim... Kur ėndėrroni se flisni nė pėrgjithėshme, tregonė se shpejtė duhet tė ruheni nga shqetėsime tė vogla ose do tė keni njė problemė me njė tė afėrmin tuaj. Kur dėgjoni njerėz qė flasin me zė tė lartė, tregonė se do tė akuzoheni padrejtėsisht ose tė bėheni objekt thashethemesh.

Biskota... Mbarėsi. Gėzimė

Bizhuteri... Kur janė me gurė do tė pasurohesh... Pa gurė, do tė mashtrojnė.

Bixhoz... Nėse ėndėrronė se fitonė nė bixhozė, nė jetėn reale do tė humbasėsh. Po tė ėndėrroshe se humbė do tė fitoshė.

Bletė... 1. Tė ėndėrroshė bletė nė ēdo rast ėshtė shenjė e mirė, me pėrjashtimė tė rastit kur ato tė pickojnė, nė kėtė rast do tė ndjekė fatė i keqė pėr njė farė kohe.
2. Insekt i dobishėm qė paraqetė tejkalimin e sajė. Duke e endėrruar do tė thotė se ju jeni e vetėdijshme pėr forcėn dhe vėndin tuaj nė qendėr tė grupit. Por nėse paraqitja bėhet mbytėse, kjo tregonė pėr njė grua shtatzanė tė pranishme.

Blozė... Humbje pasurie.

Bodrum... Kujdes nga sėmundjet.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Interpretimi i ėndrrave.!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/7/2011, 10:49

Admirimi

Te perfytyroni qe ju jeni objekt i nje admirimi, tregon qe do te mbani dashurine e shokeve te meparshem, megjithese pozicioni juaj do tju ngreje mbi mjedisin tuaj.

Afrika

Te perfytyroni qe ju jeni ne Afrike te rrethuar nga kafshe te egra, tregon qe do te jeni i shtypur nga kundershtare dhe persona grindavecė.

Agimi

Te veshtrosh agimin e dites ne enderr, shenon zotime te suksesshme. Nese skena eshte e padallushme dhe e ēuditshme, ajo mund te nenkuptoje zhgenjim, kur suksesi ne biznes ose dashuri duket i sigurte.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Interpretimi i ėndrrave.!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/7/2011, 10:52

Ajri

Kjo enderr tregon nje gjendje te vjeteruar te gjerave dhe parandjenja jo te mira te enderruesit.

Te perfytyrosh qe thith ajer te nxehte, sugjeron qe do te jeni i/e fluencuar nga nje person i lig qe ju mban te nenshtruar.

Te ndjesh ajrin e ftohte, tregon mosperputhje ne biznesin tuaj dhe ne mardheniet familjare.

Te ndjesh lageshtine e ajrit, nje mallkim i madh do te bjere mbi ju dhe do te permbys dhe mbjelle prespektiven tuaj.

Akademi

Te vizitosh nje akademi ne perfytyrimet tuaja tregon qe ju do te ndjeni keqardhje per mundesite qe ju keni lejuar tju kalojne permes shmangies se pertacise dhe indiferences.

Te mendoni qe ju vete jeni ne nje akademi ju do te gjeni qe ju do te takoni nje disfate te lehte, ju do te merrni njohuri por nuk jeni ne gjendje ti asimiloni dhe perfytyroni ato.

Per nje grua te re ose nje person qe kthehet ne nje shkolle te larte pasi ta kete perfunduar ate, nenkupton qe per kerkesat qe ka bere, perfytyruesi mund te gjeje veten e tij ose te saj te pazot per te vajtur atje.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Interpretimi i ėndrrave.!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/7/2011, 10:57

Akrep (insekt)

Te perfytyrosh nje akrep, paralajmeron qe shoket fallco do te perdorin metoda te reja per te shkaterruar arritjet dhe perfitimet tuaja deri tani.
Nese ju deshironi per ta vrare ate, tregon qe ju do te duroni humbjen nga nje sulm i kundershtareve.

Aksident

Aksidentet ne enderrat tuaja mund ti referohen disa gabimeve qe ju keni bere ne jete.

Te perfytyrosh nje aksident ne enderr eshte nje paralajmerim per tu shmangur nje menyre te udhetuari per nje periudhe te shkurter, meqe ju jeni i kercenuar me humbjen e jetes.

Per nje aksident qe do te ndodhe do tju thote qe ju do te luftoni me te gjitha mundesite tuaja per te fituar disa qellime dhe pastaj shikoni qe disa shoke humbin pasurine me te njejten vlere duke ju ndihmuar ne ēeshtjen tuaj.

Aktor, Aktore

Te shikoni nje akrobat ne enderr tregon qe gjendja juaj prezente do te jete nje dashamiresi dhe kenaqesi e panderprere.

Te shikosh nje aktore ne fatkeqesi, ju do te kontribuoni me gezim dhe kenaqesi pasurite dhe inteligjencen tuaj per ngritjen e nje shoku nga detyrimet dhe disfatat qe e detyrojne.

Nese e shikoni veten tuaj si nje Aktor/e juve do tju duhet te punoni shume dhe kjo pune do te shoqerohet me kenaqesi.

Nese ju enderroni te bini ne dashuri me nje aktor/e,prirja dhe talenti juaj do te jene te lidhur ne aleance me kenaqesite dhe punen e rende te ndershme.
Te shikosh ne enderr nje aktor/e duke vdekur ,fati juaj i mire do te jete i mbuluar me nje fatkeqesi te madhe dhe te pamerituar.

Per nje burre te shoh ne enderr se eshte duke u tallur me nje aktore do te sjelle grindje me gruan e tij ose te dashuren duke i sjell ato me shume merzitje sesa gezim.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Interpretimi i ėndrrave.!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 7/9/2011, 11:50

Akullore
Te shikoni veten tuaj duke ngrene akullore ne enderr paralajmeron qe ju do te keni nje sukses te luumtur ne punet tuaja tashme te marra persiper.
Te shikoni femije rruges duke ngrene akullore tregon qe pasuria dhe lumturia do tju shoqeroje ne shume favore.
Nese akullorja eshte e shkrire kenaqesia juaj do te arrije paqartesi perpara se ajo te jete realizuar..

Akuzimi
Te perfytyrosh se ju akuzoheni per nje veprim te ulet do te thote qe ju do te grindeni me te tjeret poshte jush dhe dinjiteti juaj do te jete flakur nga nje shkalle e larte qe e keni zoteruar me pare
nese ju jeni i/e akuzuar ju jeni ne rrezik te te qenit fajtor te skandaleve shperdoruese ne nje menyre te lige.

Album
Te perfytyrosh nje album tregon qe ju do te keni sukses dhe shoke te vertete.
Per nje goce te re te shikoje fotografite ne nje album paralajmeron qe ajo do te kete nje te dashur te ri i cili do te jete shum i kendshem per te.

Altar
Te perfytyrosh nje martese do te thote dhimbje per shokun dhe vdekjen e shokut ne moshe te vjeter.
Te perfytyrosh nje altar ne menyre jo te qarte ne enderr paralajmeron ju kunder emerimit te gabuar ne nje detyre te re.
Te perfytyrosh nje prift ne altar tregon grindje dhe gjendje te pakendshme ne brendesite e shtepise tuaj.

Anekdota
Te perfytyrosh tregimin e nje anekdote ne enderr nenkupton qe ju do te preferoni nje miqesi te gezuar dhe ceshtjet tuaja do te provohen te jene aq te paqendrueshme sa edhe vet ju.
Per nje goce te re te degjoje nje anekdote te rrefyer tregon se ajo do te jete ne nje mbremje te gezuar te kerkimit te shoqerise.

Anije
Te perfytyrosh anije tregon beteja te fuqishme me pengesa te pakendshme dhe premtime te udhetimeve defryese.
Nje anije duke u mbytur eshte nje paralajmerim i nje miqesie pa fat ne biznes ose dashuri .

Aparat fotografik
Te perfytyrosh nje aparat fotografik tregon qe ndryshimet do te sjellin mjedis te ri.
Per nje goce te re te perfytyroje qe ajo eshte duke bere fotografi me nje aparat fotografik paralajmeron qe e ardhmja e saj do te kete shume pakenaqesi dhe nje shok/shoqe do ti jap asaj nje deshperim.

Argjend
Te perfytyrosh argjendin eshte nje paralajmerim kunder varjes teper te madhe nga paraja per lumturi reale dhe kenaqesi.
Te gjesh argjend eshte paralajmerim i gabimeve ndaj te tjereve.
Te perfytyrosh argjendarine, tregon shqetesime dhe deshira te pakenaqeshme.

Arkivol
Kjo enderr eshte e pa fat.
Te perfytyrosh nje arkivol paralajmern humbje shkaterruese dhe nje zgjidhje te mardhenieve me te dashurin/dashuren burrin/gruan tuaj.
Te shikosh nje arkivol te mbuluar me lule ne nje kishe tregon nje martese pa fat.
Per burrat biznesmen ai perfaqeson borxhe, perballimi i te cilave e ben ate te pafuqishem per ti shmangur.
Per te rinjte tregon nje bashkim te palumtur dhe vdekjen e ndonjerit prej te dashurve.
Te perfytyrosh qe ju jeni ulur prane nje arkivoli ne makinen furnerale tregon deshperim, por nuk eshte nje semundje fatale per ju ose per nje person te lidhur ngusht me ty.
Grindjet me seksin e kundert jane treguar gjithashtu ne kete enderr.
Juve do tju vrase ndergjegja per sjelljen tuaj kundrejt nje shoku/shoqeje.
Tė jesh nė njė tabut: thirrje ne nje transformim te mbrendshem .

Arome
Per nje goce te re perfytyrimi ne enderr i nje arome te mire tregon qe ajo do te jete marrese e nje kenaqesie ose dhurate.

Arra
Te perfytyrosh te mbledhesh arra,paralajmeron inisiativa te suksesshme dhe shume favore ne dashuri.
Ti hash arrat ne enderr tregon qe mbremja do tju ndihmoje juve ne arritjen e ndonje kenaqesie te deshiruar.
Per nje goce te re te perfytyroje arra tregon qe fati i saj do te jete ne lartesi te lumtura.

Ashensor
Te perfytyrosh te ngjitesh me nje ashensor tregon qe ju do te ngriheni drejt nje pozicioni te lart dhe pasurise,por nese ju zbrisni me nje ashensor nje nga fatkeqsite do te sulet tek ju dhe do tju dekurajoje.
Nese ju shikoni nje ashensor qe ulet poshte dhe mendon se ju ka lene ju do ti shpetoni me veshtiresi zhgenjimeve te zotimeve tuaja.
Te shikosh nje duke qendruar paralajmeron nje kercenim per rrezik per ju.

Automobil
Te perfytyroni se ju jeni duke ngare nje automobil tregon qe ju do te jeni parreshtur ne kushte te kenaqeshme dhe do te beni nje ndryshim ne jeten tuaj.
Nese nje automobil shkaterrohet bashke me ju gezimi i kenaqesise nuk do te jete ne nivelin qe ju keni deshiruar.

Avokat
Te perfytyrosh qe ju po mbronii nje ceshtje tregon qe ju do te jeni plot besim ne interesat tuaja dhe do te perpiqeni per tu marre vazhdimisht me njerezit meqe interesat tuaja e shkaktojne ate dhe do te jeni besnik ne premtimet tuaja ndaj shokeve/shoqeve.
Per nje goce te perfytyroje qe ajo eshte e lidhur ne nje menyre me nje avokat paralajmeron qe ajo do te kryeje pa dashje disa pakujdesi te cilat do te bejne ate objekt te kritikave poshteruese ndaj jush.

Akte “ne veprim”
Aktet ose duke vepruar mund te perfshin disa pretendime dhe enderra mund t’iu tregoj juve qe te jeni vetvetja.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Interpretimi i ėndrrave.!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 7/9/2011, 11:56

Akull

Te perfytyrosh akull, paralajmeron shume fatkeqesi dhe persona qellimkeq qe do te perpiqen qe tju demtojne juve ne punen tuaj me te mire.

Te shikosh akull te fundoset ne nje rryme te ujit te paster tregon qe lumturia juaj do te jete nderprere nga shoke me temperament te semure dhe xheloz.

Te perfytyrosh qe ju ecni ne akull, ju humbisni shume qetesi dhe respekt per gezime.

Per nje goce te re te eci mbi akull, eshte nje paralajmerim qe vetem nje vello e holle e fsheh ate nga turpi.

Te shikosh copa akulli ne strehen e shtepise tregon mjerim te thelle, shendeti i semure eshte paralajmeruar.

Te shikosh copa akulli ne gardh tregon qe ju do te vuani fizikisht me menderisht.

Te perfytyrosh qe ju jeni duke ber akull ju do te pesoni nje deshtim ne jeten tuaj nga egoizmi juaj.

Ngrenia e akullit paralajmeron semundje.
Nese ju pini uje me akull, tregon per nje shendet te semure nga shthurja.
Nese ju beni banjo ne uje me akull, kenaqesite de te jene nderprere nga nje ngjarje e paparashikuar.

Ftohtesia e akullit mund te jete referenca e gjendjes suaj emocionale.
Nqs simboli eshte nje ajsberg mund te jeni duke fshehur ftohtesine tuaj nensiperfaqe.

Nqs rreshqisni “rrezoheni” ne akull mund te jete nje ndihme e fort per pasigurine tuaj personale.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
bl eri
bl eri
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 2
<b>Pikėt</b> Pikėt : 3
<b>Votat</b> Votat : 0

Buzqeshje Re: Interpretimi i ėndrrave.!

Mesazh nga bl eri prej 21/2/2012, 14:43

Kam pare nje enderr sikur shkova te varri e mamit te shoqes time, dhe ne momentin qe u ula prane varrit, e vdekura doli nga varri deri te gjysma e trupit te sa dhe me kapi me zor te me fuste brenda. Ajo me terhiqte dhe une tentoja te shkeputesha prej saj. Me thonte " Ti do te hysh ketu me mua".
Une nuk i shpetova dot dhe di qe u nxiva ne fytyre duke dhene shpirt ne duart e saj qe po me mbyste. Ne ate moment me doli gjumi. Ju lutem me spjegoni kuptimin e endrres time.

Me respekt Ina

Sponsored content

Buzqeshje Re: Interpretimi i ėndrrave.!

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 15/10/2019, 02:23