identifikimi

Harrova fjalkalimin

♥ ... Videoklipet e Fundit ♫ ♫ ♫

Foto & Shprehje ... ♥ ♥

✰ ... Bota e Anėtarėve ... ✰

BotaShqiptareForum - Portali 0310

✂ ... Moda dhe Bukuria ... εϊз

BotaShqiptareForum - Portali Befun137

♡ ... Dashuria dhe Romanca ... ♡

BotaShqiptareForum - Portali 245ly12
Arrat ruajnė zemrėn dhe peshėn!

31/10/2014, 15:11 nga LePuRuShJa

Njė studim i publikuar nė “American College of Nutrition” kishte hulumtuar ndikimin e shtimit tė vetėm njė grushti me arra (rreth 56 gramė) ushqimit tė personave mbipeshe, nė formė te shtojcės ne ushqim, pėr shėndetin e zemrės dhe zhvillimin e diabetit. Rezulton se arrat bėjnė mrekulli tė vėrtetė …

[ Mė shumė ]
Ja pse duhet tė konsumoni mandarina!

17/10/2014, 18:29 nga LePuRuShJa

Mandarina, njė frutė i vogėl por me vlera tė mėdha. Pėr njė lėkurė plot shkėlqim, pėr tė qenė sa mė nė formė me njė peshė ideale dhe pėr shumė arsye tė tjera, duhet tė konsumohet ky frutė magjik. Mandarina ėshtė e pasur me vitaminat C dhe E. Ajo ėshtė e njohur tė ketė njė efekt zbutės nė nerva dhe …

[ Mė shumė ]
Forca e emocioneve!

15/10/2014, 15:21 nga LePuRuShJa

Emocionet na ngjyrosin jetėn dhe lejojnė te shprehim aspekte te ndryshme te personalitetit tone. Nėse i jetojmė plotėsisht, shpesh ato na ndihmojnė pėr te marre vendime dhe na lejojnė pėr te zgjidhur konflikte te brendshme. Njė emocion, ėshtė njė informacion fizik qe te lejon pėr tu shprehur dhe si …

[ Mė shumė ]
Vlerat dhe tė mirat e shegės!

30/9/2014, 18:18 nga LePuRuShJa

Shega ka veti te shumta dhe ėshtė njė aleate shume e mire pėr te luftuar gripin. Pėr kėtė sėmundje, ilaēi me efikas dhe parandalues ėshtė ushqyerja. Natyra na ofron fruta te mrekullueshme qe pėrveē se na ngopin janė edhe te pasura me substanca ushqyese ne gjendje pėr te mbrojtur sistemin tone …

[ Mė shumė ]
Stresi, shkaku i tė gjitha sėmundjeve!

30/9/2014, 17:59 nga LePuRuShJa

Pėr ato qe mbase akoma nuk e dine, stresi mund te beje me te vėrtet shaka te kėqija. Ne fakt, nėse nuk mbani nen kontroll nivelin e ankthit dhe tensionin, rreziku ėshtė se mund te shkaktoje njė seri efektesh anėsore shpesh me te kėqija nga shkaqet qe origjinon stresi. Kėshtu mund te stresoheni pėr …

[ Mė shumė ]

Tema Fundit

» Pershendetje per personin siper!!
BotaShqiptareForum - Portali Litson109/9/2018, 19:26 nga Plaku

» Shkruani Numrin e radhes!
BotaShqiptareForum - Portali Litson106/9/2018, 17:12 nga Albatros

» Cilen Kenge Jeni Duke Degjuar Ne Keto Momente?!
BotaShqiptareForum - Portali Litson1031/8/2018, 21:27 nga Natalie

» Yll Limani - Prej se jena nda
BotaShqiptareForum - Portali Litson1031/8/2018, 21:26 nga Natalie

» Hekurani ft. Agimi & Fisniket - Shqiptare (Official Video 4K)
BotaShqiptareForum - Portali Litson1031/8/2018, 21:24 nga Natalie

» ShPrehni "ndJenJėn tuaJ" me nJė kėnGė ...!!
BotaShqiptareForum - Portali Litson1031/8/2018, 21:18 nga Natalie

» Flisni me imazhe :)
BotaShqiptareForum - Portali Litson1031/8/2018, 21:14 nga Natalie

» Shprehė ndjenjėn tėnde me njė foto!!
BotaShqiptareForum - Portali Litson1031/8/2018, 21:13 nga Natalie

» Atė Natė .....
BotaShqiptareForum - Portali Litson1031/8/2018, 21:12 nga Natalie

» Une & Ti . . .
BotaShqiptareForum - Portali Litson1031/8/2018, 21:11 nga Natalie

» Meditime . . .
BotaShqiptareForum - Portali Litson1031/8/2018, 21:10 nga Natalie

» C,far do ti thonit personit te zemres....!?
BotaShqiptareForum - Portali Litson1031/8/2018, 21:03 nga Natalie

» Dedikuar ty ...!!
BotaShqiptareForum - Portali Litson1031/8/2018, 21:01 nga Natalie

» Njė Mesazh Dashurie ...!!
BotaShqiptareForum - Portali Litson1031/8/2018, 20:59 nga Natalie

» Fillo diqka me fjalen TE DUA ?
BotaShqiptareForum - Portali Litson1031/8/2018, 20:57 nga Natalie

» Ka momente ....!!
BotaShqiptareForum - Portali Litson1031/8/2018, 20:56 nga Natalie

» °°~°° SoNtE... °°~°°
BotaShqiptareForum - Portali Litson1031/8/2018, 20:55 nga Natalie

»  Kurre nuk do te...
BotaShqiptareForum - Portali Litson1031/8/2018, 20:54 nga Natalie

» Sa herė :) :) ....
BotaShqiptareForum - Portali Litson1031/8/2018, 20:53 nga Natalie

» Shkruani diēka tė bukur..!!
BotaShqiptareForum - Portali Litson1031/8/2018, 20:52 nga Natalie

Kush ėshtė nė linjė

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 3 Bots

Asnjė


[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 204 mė 3/8/2019, 12:25

Statistikat

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 354792 artikuj v 23933 temat

Forumi ka 2636 anėtarė tė regjistruar

Anėtari mė i ri Rain

♥ ... Punime Nga Arlo ... ♥

Sondazh

Ē'farė ju tėrheq mė shumė tek njė personė?!

 
 
 
 
 
 

Shiko rezultatin

Ora ėshtė 24/1/2022, 12:43