Perse doni te lexoni horoskopin?

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Perse doni te lexoni horoskopin?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 10/5/2012, 15:01

Perse doni te lexoni horoskopin? Images

Kush jam une dhe cfare pres une nga jeta? Kjo eshte per te gjetur nje pergjigje, ketyre pyetjeve ekzistenciale qe disa prej nesh shkojne me vrap per ta gjetur tek horoskopi cdo dite, pa qene e nevojshme ti besojme me domosdo.

Te zhytur ne leximin e gazetes tuaj te preferuar , perpara se te shikoni motins, syri juaj shkon direkte tek rubrika qe flet per ju: " ehhh... horoskopi im" ...Harroni qe perkohesisht qe miliona njerez kane lindur ne te njejten dite, ndoshta dhe ne te njejten ore. Por sido qofte ju thoni qe: "Orakulli i yjeve me adresohet vetem mua. Ketu asnje njeri nuk kerkon qe te konsumohem, qe te votoj te djathtet ose te majtet, te informohen tek shkaqet e fundit mbi krizen... " . Shumica e njerezve e lexojne horoskopin sa per te mos ju futur problemeve te dites apo te lexojne gjera qe spara i pelqejne. Per to horoskopi eshte relaks, ku nje pjese dhe i beson...

Ne fillimin e disa shekujve te ekzistences, ne nuk e kemi eksperimentuar qe keto parashikime jane iluzione.Si pershembull , mbas nje zhgenjimi ne dashuri , ne i japim fjalen vetes se nuk do te biem me kurre ne dashur.Por shume shpejt, nje dite duke pare horoskopim, i cili na jep shpresen qe ne nje te ardhme jo shume te larget do te kete dicka dhe per ne. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2020, 15:56