<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Fitore pėr PSG dhe Porto!

Mesazh nga LePuRuShJa 25/10/2012, 07:26

Fitore pėr PSG dhe Porto! Largea_1780443_3_9bf6_zlatan-ibrahimovic-buteur-et-ses-copains-ont_60d222afcd0f5d672d382422e423f4c11351114800

Francezėt e PSG, janė rikthyer te fitoja pas dėshpėrimit nė xhiron e dytė me humbjen ndaj Portės. Nė Zabgreb, PSG fiton me rezultat, 2:0, duke kaluar nė pozitėn e dytė nė Grupin A. Sulmuesi i ardhur nga Milani, Ibrahimovic nė minutėn e 33-tė, kaloi mysafirėt nė epėrsi, derisa Menez dhjetė minuta mė vonė vulosi rezultatin e kėtij takimi. Pas paraqitjeve nė ligėn franceze dhe kėsaj fitore, Ancelotti duket se ka krijuar nj skuadėr konkurruese. Derisa PSG mbetėt nė garė pėr tė kaluar mė tej, Dinamo Zagreb edhe pas ndeshjes sė tretė mbetėt pa pikė, pėr tė shpresuar nė ndonjė mrekulli nė ndeshjet e ardhshme.

Porto shėnon fitoren e tretė

Porto ka vazhduar nė mėnyrėn mė tė mirė paraqitjen nė fazėn e grupeve. Portugezėt arkėtuan pikėt plota nė njė takim ku u shėnuan pesė gola, nė pėrballje me Dinamo Kievin, 3:2.
    Varela (15’), hapi serinė e golave, ndėrkaq Gusev (21’), barazoi shifrat pėr Dinamon. Martinez nė minutėn e 36-tė rikthen epėrsinė e vendasve pėr tė gjetur barazimin mė pas Ideye (72’). Ndėrkaq shėnuesi i golit t dytė, Martinez, kalon sėrish nė epėrsi Porton, qė doli tė jetė edhe vendimtar nė kėtė takim. Derisa Porto mbanė lidershipin, Dinamo mbanė pozitėn e tretė me tri pikė. /BS/