BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Adrola Dushi: Unė ēapkėnia qė fitova “Miss Universe Albania”

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Adrola Dushi: Unė ēapkėnia qė fitova “Miss Universe Albania”

    Mesazh nga LePuRuShJa 14/11/2012, 11:47

    Adrola Dushi: Unė ēapkėnia qė fitova “Miss Universe Albania” Adroladushi

    Adrola Dushi vajza 22-vjeēare nga Rrėsheni u kurorėzua si mė e bukura e Shqipėrisė pėr vitin 2012. Bukuroshja, e cila do tė pėrfaqėsoj Shqipėrinė nė Miss Universe nė Las Vegas shprehet plot emocione dhe ndjen pėrgjegjėsinė qė ky event pėrfaqėson. Nė njė intervistė pėr suplementin “THASH&THEM” Dushi rrėfen hap pas hapi pėrjetimet nė konkursin “Miss Albania” dhe “Miss Universe Albania” si dhe dėshirat dhe ėndrrat e 22-vjeēares nga Rrėsheni. Adrola na ngjan pak me modelen e njohur Naomi Campbell, e nė fakt nuk ėshtė ēudi qė ėshtė edhe modeli qė e frymėzon mė shumė.

    Adrola, shpalleni “Miss Universe Albania”, mes shumė vajzave tė tjera tė bukura, ēdo tė thotė ky ēmim pėr ju?

    Sigurisht qė mbi tė gjitha ėshtė njė privilegj i madh tė jem qoftė edhe pėr njė vit vajza mė e bukur e Shqipėrisė, gjė qė mė jep mundėsinė tė pėrfaqėsoj vendin tim nė konkurse ndėrkombėtare.

    Kurora e bukurisė kėtė herė shkon nė Rrėshen, si ju pritėn nė qytetin tuaj?

    Ishte njė emocion mė vete edhe mikpritja qė pata nė qytetin tim, njerėz pa fund tė cilėt mė pėrsėrisnin njė fjali e cila mė shumė se ēdo gjė tjetėr tė bėn tė ndihesh mirė: “Adrola jemi krenar pėr ty!”

    E mendonit qė do tė shpalleshit ju fituesja e kėtij eventi bukurie?

    E pėrmenda pak mė lartė faktin qė konkurrenca nė “Miss Albania” ishte tepėr e fortė, kjo e bėnte ēdo konkurrente njė fituese tė mundshme, kėshtu qė nuk do ta kisha besuar se nė 20 bukuroshe do tė isha unė ajo qė do tė merrte njė kurorė nė fund.

    Sa e keni ndjerė konkurrencėn mes vajzave tė tjera konkurrente?

    Ishte njė konkurrencė shumė e fortė, pasi tė gjitha vajzat ishin shumė tė bukura nė mėnyrėn e tyre tė tė qenit, dhe ēdo gjė e veēantė qė kishin si nė fizik, ashtu edhe nė personalitet i bėnte ato konkurrente tė denja pėr titullin e mė tė bukurės sė Shqipėrisė.

    Do tė pėrfaqėsoni Shqipėrinė nė Miss Universe nė Las Vegas, sa i druheni konkurrencės atje?

    Atje ėshtė njė pėrgjegjėsi e shumėfishtė, sepse shkoj duke pasur mbi supe emrin “Shqipėri”, nuk do doja tė flisja pėr konkurrencė, thjesht uroj tė paraqitem sa mė mirė.

    Keni menduar ta ndryshoni pamjen pėr kėtė event?

    Personalisht jo, por edhe nėse ndodh njė ndryshim nė look-un tim, sėrish do tė ndihesha e qetė, sepse jam nė duar profesionistesh.

    Ēfarė ėshtė e bukura pėr ju?

    Ēdo gjė qė qėndron nė brendėsinė e njeriut dhe nė momentin e parė, qė materializohet i lumturon njerėzit qė ka pėrreth.

    Jeni pėrzgjedhur nga njė juri profesioniste, si ju bėn tė ndiheni ky fakt?

    Sigurisht qė mė bėn tė ndihem mirė dhe e vlerėsuar.

    E keni ndjekur mė parė Miss Albanian dhe e keni pasur njė miss tė preferuar?

    Tė tregohem e sinqertė nuk e kam ndjekur rregullisht (si natyrė ēapkėnė dhe gati prej djali, nuk e kam parė veten ngushtėsisht tė lidhur me konkurset e bukurisė), por me pjesėmarrjen tek “Miss Albania” pata fatin tė njihja personalisht njė vajzė tė mrekullueshme, qė sot e kam dhe mike, Miss Arnita Beqiraj.

    Keni njė modele qė ju frymėzon?

    Naomi Campbell.

    Ēfarė do tė kujtoni nga kjo eksperiencė?

    Ēdo gjė qė ka ndodhur nė kėtė periudhė, qė nga dita e pare kur kanė nisur provat dhe deri nė momentin e kurorėzimit. Njė eksperiencė e paharrueshme e cila do tė mbetet gjithmonė nė mendjen time si mėnyra mė e bukur pėr tė pėrshkruar njė periudhė tė jetės sime.

    Krijuat miqėsi nė Miss Albania?

    Sigurisht qė po, ndėr tė tjera kjo ėshtė diēka tė cilėn do ta ruaj dhe kujtoj mė shumė dashuri.

    Ē’mendim keni pėr konkurrentėt meshkuj?

    Gjithashtu edhe ndėrmjet tyre kishte konkurrencė tė fortė, i uroj mė tė mirat Geraldos, djalit qė fitoi.

    Do ta vazhdoni rrugėn tuaj drejt modelimit?

    Ėshtė herėt pėr tė thėnė nė qoftė se do tė vazhdoj njė karriere si modele ose jo, pėr momentin, shqetėsimi im kryesor ėshtė pėrfaqėsimi sa me dinjitoz i vendit tim. Pas konkursit tė “Miss Universe” besoj se gjėrat do tė jenė mė tė qarta edhe nė aspektin e karrierės si modele.

    Pėrveē modės, ēfarė ju pėlqen tjetėr?

    Pas kėsaj arkitektura ėshtė e ardhmja ime nė planin afatgjatė.

    Sa ju mbėshteti familja nė kėtė eksperiencė tuajėn?

    Ata ishin mbėshtetje ime kryesore dhe pika ime e fortė. I dua dhe i falenderoj shumė pėr kėtė fakt.

    Ėndrra juaj mė e madhe..

    Unė besoj tek fundet e lumtura dhe tek shprehja “Jetuan pėrgjithmonė tė lumtur!” Ėndrra ime ėshtė qė edhe jeta ime tė pėrfundojė me kėtė shprehje, njė familje e lumtur dhe e shėndetshme ėshtė qėllimi im kryesor.

    Suada Lici Gazeta Shqiptarja

      Ora ėshtė 28/3/2024, 12:13