Horoskopi eshte i njejte per te gjithe!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Horoskopi eshte i njejte per te gjithe!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/11/2012, 16:08

 Horoskopi eshte i njejte per te gjithe! Images

“Ju nuk jeni shume inteligjente” thekson David McRAnys ne librin e tij. Per te shpjeguar kete ceshtje ai ka analizuar horoskopet. Kur lexojme horoskopin, ndnjhere mendojme qe ai i pershtatet jetes sone aktuale. Por do te ju mjaftonte te lexonit horoskopin e shenjave te tjera per te shikuar qe gjithcka I pershtatet situates tuaj.

Ju mund ti bazoheni disa fjaleve si : “ Ju keni nevoje qe te tjeret te ju duan dhe t’ju admirojne , prandaj jeni shume kritike me veten tuaj.” Ose “ Sot ju do te jeni shume shoqerore dhe ne moment te tjera shume e rezervuar” . Pra keni per te vene re qe kjo I aplikohet te gjitheve.

Ne nje studim, Bertram Forer dhe ekipi I tij, kane vendosur ne sfide studentat e tyre. Ato I kane parashikuar atyre horoskopin . Ne pergjithesi , studentat kane deklaruar qe 85% e atyre duket qe eshte shkruar per ato dhe qe eshte korrekte. Duket qe , nese ne duam ti besojme dickaje, truri yne kerkon modelin dhe injoron anomalite. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Horoskopi eshte i njejte per te gjithe!

Mesazh nga Burrelsja prej 25/7/2013, 11:45

interesante kjo po shum her astroologjia genjen

    Ora ėshtė 29/5/2020, 13:26