Shenjat me fat dhe ato mė pak tė favorizuara!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Shenjat me fat dhe ato mė pak tė favorizuara!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/1/2013, 18:02

Shenjat me fat dhe ato mė pak tė favorizuara! Peshorja

Jofiel Koēo ėshtė njė astrolog i cili dallon nga tė tjerėt. Atė e shikon rrallė nė mediat vizive, por sa herė qė ėshtė i pranishėm, tėrheq gjithmonė vėmendjen me elokuencėn dhe karizmėn e spikatur. 41-vjeēari ka pėrfunduar mė herėt studimet nė Universitetin e Kėlnit, nė degėn e Shkencave Okulte Orientale, me bursė tė financuar nga Kisha Baptiste nė shkollėn private “Zen”. Ėshtė njohės i mirė i gjuhėve gjermanisht, italisht, anglisht dhe semitisht (hebraisht, aramaisht). Aktualisht banon nė qytetin e Korēės. Ėshtė i martuar dhe ka njė vajzė. Si astrolog, ai zgjedh qė daljet televizive t’i ketė kryesisht nė pikat kulmore tė kalendarit vjetor. Nevoja e njerėzve pėr tė ditur fatin nė vitin e ardhshėm kalendarik, e ka sjellė edhe kėtė fundviti nė faqet e gazetės “Shekulli”. Ai bėn njė parashikim tė ecurisė tė tė gjitha shenjave tė horoskopit pėr vitin 2013, duke i ndarė nė dy grupe tė mėdha: nė ato qė janė mė tė favorizuara dhe ato qė janė tė pafavorizuara. Bazuar nė studimin e astrologut Jofiel Koēo, shenjat qė janė mė tė pavorizuara pėr vitin 2013 do tė jenė Shigjetari, Demi dhe Gaforrja.

Horoskopi i vitit 2013 do tė ndahet nė dy skema: nė gjysmėn e parė tė vitit dhe nė gjysmėn e dytė. Nė skemėn e parė shenjat mė tė favorizuara pėr 6 mujorin e parė do tė jenė Binjakėt, Ujori, Peshorja, Dashi, Luani, Akrepi, Bricjapi. Nė shenjat mė tė disfavorizuara do tė jenė Shigjetari, Demi, Gaforrja. Ndėrkohė nė shenjat neutral qė do tė kenė njė ecuri as tė mirė por as tė keqe do tė jenė Peshqit dhe Virgjėresha. Lexoni mė poshtė parashikimin e yjeve pėr tė gjitha shenjat e horoskopit, sipas astrologut Jofiel Koēo.

SKEMA E PARĖ

1- Shenjat mė tė favorizuara pėr 6- mujorin e parė

BINJAKĖT - UJORI - PESHORJA ( kategoria e parė )

DASHI - LUANI - AKREPI - BRICJAPI ( kategoria e dytė )

2- Shenjat mė tė disfavorizuara

SHIGJETARI - DEMI - GAFORRJA

3- Shenjat neutrale

PESHQIT - VIRGJĖRESHA

BINJAKĖT

Binjakėt do tė vazhdojnė tė kryesojnė gjysmėn e parė tė vitit 2013. Ata do tė realizojnė ambiciet e tyre pėr karrierė, pėr njė punė mė tė mirė dhe mė tė paguar. Ky ėshtė momenti i shkėlqimit tė tyre intelektual dhe realizimit tė dėshirave. Pavarėsisht ndonjė surprize tė pakėndshme pėr shkak tė kombinimit tė keq tė Jupiterit me planetėt e tjerė nė periudha tė shkurtra tė caktuara, pėrsėri ata do tė dinė t’i kapėrcejnė me dinakėri. Nė punė Binjakėt janė ambiciozė por servilė ndaj eprorėve. Nė dashuri pak gėnjeshtarė (ndonjėherė) por tė pėrkushtuar. Nė aftėsi profesionale tė mprehtė, por qė shpesh duan tė demonstrojnė mė shumė nga ē’mban bagazhi i tyre. Binjakėt mbeten nė majė tė favorizimit deri nė fund tė qershorit. Shenja e udhėtimeve dhe qė gjithmonė janė nė luftė me rutinėn. Gjithmonė nė kėrkim tė sė resė, binjakėve u urojmė shumė fat. Meqenėse janė tė fiksuar pas kėpucėve, ēizmeve apo sandaleve, partnerėt ėshtė mirė t’u bėjnė njė dhuratė tė tillė pėr Vitin e Ri.

PESHORJA

Peshorja deri nė korrik do tė ketė shumė mbėshtetje nga yjet sepse shenjat e ajrit do tė kryesojnė. Por kujdes! Falė diplomacisė, manovrimit dhe menaxhimit tė situatave ėshtė mirė tė mundohen t’i kthejnė ato nė favorin e tyre. Ėshtė mirė tė mos konfliktohen nė punė dhe nė dashuri sepse situatat mund tė kthehen nė fatale, sidomos nė gjysmėn e dytė tė vitit kur do tė jenė nėn shenjat mė tė pafavorizuara, sepse do tė jenė jashtėzakonisht tė sulmuar nga yjet. Tė vendosur nė mes “tre zjarresh” (tri planetė tė fuqishėm nė disfavorin e tyre). Peshorja do tė jetė tėrėsisht e ēorientuar dhe pa busull nė kėtė periudhė. Ėshtė mirė qė tė falin qė tė kenė falje nga tė tjerėt. Po kėshtu tė mos mbajnė inate tė vjetra dhe mėri tė sė shkuarės. Tė shikojnė pėrpara!

UJORI

Ujori do tė jetė shenja e favorizuar gjatė gjithė periudhės sė vitit. Nuk do tė ketė ngėrēe por falė gjenialitetit tė tyre intelektual gjėrat do tė shkojnė pėr mirė. Megjithatė ėshtė mirė tė mos bėhen euforik dhe tė mos jetojnė vetėm me gjėrat virtuale por tė jenė disi mė konkret. Duhet tė mos i kėrkojnė gjėrat mė shpejt sesa koha por t’i lėnė tė rrjedhin me ritmin e tyre, sepse kur nxitojnė gjithmonė gabojnė.

DASHI

Dashi hyn nė shenjat me pėrmirėsim tė dukshėm tė yjeve sidomos qė nga nėntori 2012. Ndryshe nga e kaluara, pa stabilitet nė punė, me plot debate nė punė dhe me eprorin me ndėrrime tė shpeshta tė vendeve tė punės, njė muaj kėtu dhe dy muaj atje, duket sikur tani situata ėshtė stabilizuar disi. Dashi e cila ėshtė njė shenjė plot iniciativė, vitalitet dhe qė nuk dorėzohet para vėshtirėsive, do tė shkėlqejė deri nė gjysmėn e parė tė vitit. Mė pas duhet tė tregojė kujdes tė dijė tė mbajė “fitoret” e arritura sepse paaftėsia e Dashit pėr tė mos i kalkuluar siē duhet gjėrat, mund t’ia heq nga dora ato qė ka arritur deri mė tani.

LUANI

Luani gjithashtu nė gjysmėn e parė tė vitit ka mbėshtetje nga yjet por nė gjysmėn e dytė financat dhe karriera rrezikohen nga njė Saturn “bezdisės” dhe nga njė Jupiter i pafavorshėm. Ndonėse janė luftarakė dhe zemėrluan, jo ēdo gjė arrihet me luftė. Luani rrezikohet nga papunėsia dhe nga shtrėngesa ekonomike pas korrikut. Ndonėse janė njė shenjė qė nė pėrgjithėsi e shtrėngojnė paranė, duhet tė kenė kujdes me shpenzimet. Duhet tė qėndrojnė larg bixhozit dhe aventurave. Tė jenė dashamirės ndaj partnerit dhe jo vetėm dominues, sepse do t’iu marrė inat pėr kėtė ves tė keq. Lėrini hapėsirėn e duhur dhe hiqni dorė nga sedra e sėmurė.

AKREPI

Janė shenja me pėrmirėsimin mė tė madh nga yjet nė punė, dashuri, para. Nuk jeni njė shenjė materialiste, dhe i vini rėndėsi shpirtit dhe ndjenjave. Duket se i keni sheshuar tė gjitha problemet qė keni pasur gjatė vitit 2011. Tani dhe sidomos nė gjysmėn e dytė tė vitit, fati ju buzėqesh, ndaj argėtohuni sa mė shumė se kjo gjė ju pėlqen dhe ju ēlodh pa masė. Suksese!

BRICJAPI

Si njė shenjė tepėr ambicioze dhe karrieriste, profesioni dhe pėrgatitja profesionale ju preokupon shumė. Jeni tė zgjuar pėr t’i kthyer situatat nė favorin tuaj dhe pėr t’u pėrshtatur me to. Ndonėse ēaloni pak nė fushėn e dashurisė pėr shkak tė egos sė fortė dhe vetėkontrollit tė tepruar, tregoni kujdes sidomos nga korriku e tutje sepse mund tė humbisni tė gjitha arritjet tuaja sa hap e mbyll sytė. Tregoni kujdes dhe me shėndetin tuaj delikat dhe pėrdorni si ushqim sidomos vajin e ullirit (pėr kolitin), vajin e peshkut (pėr reumatizmat) dhe sodėn e bukės (pėr shkak tė ērregullimeve tė gastritit dhe metabolizmit tė ngadaltė). Kujdes dhe njė herė. Ju do tė jeni shenja mė e pafavorizuar e gjysmės sė dytė tė vitit. Si natyrė supersticioze qė jeni, mos shikoni filxhanėt pėr tė gjetur fatin, pėr atė duhet tė kujdesesh vetė.

SHIGJETARI

Vit i vėshtirė pėr ju ky fillim viti duke pėrfshirė dhe qershorin, sidomos nė marrėdhėnie me njerėzit dhe me paranė. Vetėm njė pozicion i favorshėm i Uranit do tė zbusė disi kėtė energji negative qė tė rrethon. Por “vajtimi” juaj do tė marrė fund nė gjysmėn e dytė tė vitit kur dyert do tė hapen me lehtėsi. Kaloni pranė detit pushimet e verės, sidomos nė gusht qė tė ēlodheni dhe rigjeneroheni nga njė periudhė e lodhshme dhe plot nervozizėm dhe pengesa.

DEMI

Qė nga nėntori i vitit 2012 fati nuk ju buzėqesh mė. Jeni bėrė tė zymtė, tė vrazhdė, konfliktual dhe inatēi nė punė, familje, shoqėri. Jeni bėrė si njė “dem i tėrbuar” qė sulmon kudo dhe kėdo. Kjo ju vjen ngaqė jeni shkėputur nga realiteti tokėsor dhe frika se mos financat tuaja rrezikohen, ju bėn agresiv. Keni humbur rregullin dhe disiplinėn dhe ia keni varur gjėrave pėr tė cilat i kushtonit shumė rėndėsi mė parė. Kujdes mos humbisni ato qė dėshironi mė shumė (paranė, punėn, dashurinė), sepse fati po ju ndėshkon pėr kokėfortėsinė dhe egoizmin tuaj. Ndonėse gjysma e dytė e vitit do tė jetė pak mė e “zbutur” se gjysma e parė kjo s’do tė thotė se jeni pėrmirėsuar.

GAFORRJA

Jeni shenja mė e sulmuar nga tė gjitha shenjat sidomos nė sektorin e punės. Keni mbetur pa punė pėr njė kohė tė gjatė, je strukur nė shtėpi si njė gaforre nė zgavrėn e saj, si njė “shtėpiake e dėshpėruar”. Me financa copė-copė me njė dashuri tė ēorientuar qė s’di se ēfarė kėrkon. Keni rėnė nė pesimizėm dhe dėshpėrim tė thellė. Por kjo situatė do tė zgjasė deri nė qershor. Ashtu sikurse Feniksi qė “ringjallet” nga hiri i tij ashtu dhe t’i do tė ngrihesh lart, sepse nė korrik e tutje ti do tė jesh shenja mė e favorizuar. Duro deri atėherė.

PESHKU

As mish, as peshk pėr periudhėn e parė. Kaotik, shumė projekte, pak realizime. Duhet tė mbaheni fort pas status quo-sė qė keni arritur deri tashmė, sepse iniciativat e reja duket sikur rrezikojnė financat tuaja qė kohėt e fundit duket sikur nuk kanė stabilitetin e duhur. Sidoqoftė

“Trekėndėshi i Ujit” (Jupiteri, Saturni dhe Neptuni nė shenjat e ujit) do t’iu realizojė ndonjė ambicie apo dėshirė qė keni mbajtur si gozhdė nė zemėr pėr njė kohė tė gjatė.

VIRGJĖRESHA

Ja ku erdhėm nė shenjėn mė tė “pėrvuajtur” tė zoodiakut. Jeni bėrė njė natyrė shumė e ndėrlikuar dhe e pakapshme. S’po tė kupton mė njeri. Ndonėse shumė punėtore dhe gjithmonė e stresuar duket se ke nevojė pėr pak “aventurė” ose gjėra tė “ēmendura” pėr tė vendosur balancėn tėnde emocionale dhe psikike. Gjėrat do tė shkojnė disi mė pėr mbarė nė gjysmėn e dytė tė vitit, por s’do tė jetė njė zgjidhje e pėrgjithshme e problemeve tė tua. Qėndroni larg alkoolit, anktheve dhe ideve fikse dhe atėherė gjėrat do tė marrin mė pėr mirė. /Shekulli/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Shenjat me fat dhe ato mė pak tė favorizuara!

Mesazh nga Burrelsja prej 25/7/2013, 11:45

GAFORRJA

Jeni shenja mė e sulmuar nga tė gjitha shenjat sidomos nė sektorin e punės. Keni mbetur pa punė pėr njė kohė tė gjatė, je strukur nė shtėpi si njė gaforre nė zgavrėn e saj, si njė “shtėpiake e dėshpėruar”. Me financa copė-copė me njė dashuri tė ēorientuar qė s’di se ēfarė kėrkon. Keni rėnė nė pesimizėm dhe dėshpėrim tė thellė. Por kjo situatė do tė zgjasė deri nė qershor. Ashtu sikurse Feniksi qė “ringjallet” nga hiri i tij ashtu dhe t’i do tė ngrihesh lart, sepse nė korrik e tutje ti do tė jesh shenja mė e favorizuar. Duro deri atėherė.
shum shum e vertet kjo

    Ora ėshtė 26/5/2020, 14:35