BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Albulena Ukaj: “Sė Shpejti Me Njė Baladė...”

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Albulena Ukaj: “Sė Shpejti Me Njė Baladė...”

    Mesazh nga LePuRuShJa 25/1/2014, 16:11

    Albulena Ukaj, kėngėtarja e cila para disa kohėsh publikoi hitin e saj mė tė ri "Injorant" vjen ekskluzivisht nė kėtė intervistė pėr teksteshqip. Albulena thotė se shumė shpejt ėshtė nė pregaditje tė disa projekteve muzikore, por projekti i rradhės mendohet tė jetė njė baladė. 


    TeksteShqip: Albulena, sė fundmi pėr festat e fundviti lansuat nė treg videoklipin tuaj mė tė ri "Injorant". Na flisni pak mė shumė rreth kėtij projekti? 

    Albulena: Po, kėnga "Injorant" ėshtė kėnga ime mė e re e cila u lansua sė bashku me videoklip, klipi ėshte be nga max production dhe eshte nje kenge qe eshte pelqyer mjaft shum nga pibliku 

    Albulena Ukaj: “Sė Shpejti Me Njė Baladė...” 25131 

    TeksteShqip: "Injorant" kujt i dedikohet? Kush ėshtė "Injroanti"? 

    Albulena: Kėnga nuk ėshtė dedikim pėr askėnd, ėshtė njė kėngė qė mė ėshtė propuzuar dhe thjeshtė mė ka pėlqyer, kam besuar qė do tė kishte sukses. 


    TeksteShqip: Kėndoni zakonisht kėngė tė zhanrit pop folk. Keni menduar tė ndryshoni zhanėr?

    Albulena: Jo se kam menduar, sepse ėshtė njė zhanėr qė mė flen nė shpirt dhe s'do tė mendoja asnjėherė tė bėja ndryshim. 


    TeksteShqip: Sa jeni e angazhuar nė koncerte? 

    Albulena: Jam e angazhuar mjaft sa nė Kosovė, aq edhe nė Diasporė. 


    TeksteShqip: A jeni e kėnaqur me suksesin tuaj deri tani? 

    Albulena: Jam e kėnaqur por pretendoj edhe mė tepėr ti kushtohem muzikės dhe tė jem edhe mė e kėnaqur se kaq, pse jo? 

    Albulena Ukaj: “Sė Shpejti Me Njė Baladė...” 25137 

    TeksteShqip: Cilat janė projektet e tua tė ardhshme? Ke menduar tė realizosh ndonjė kėngė tė re me klip? 

    Albulena: Patjetėr qė do tė kem nė mendje dhe plane tė reja, kėsaj here kam menduar tė bėj ndonjė baladė, besoj qė do tė jetė e mirėpritur nga publiku. 


    TeksteShqip: Po nga jeta private ē'na thua? Vazhdon tė jesh "single"? 

    Albulena: Po vazhdoj tė jem single sepse muzika me tė vėrtetė do perkushtim por patjetėr qė kur ti vij koha do vihem edhe unė nė kėrkim tė dashurisė. 


    TeksteShqip: Po pjesmarrjen nė ndonjė ferstival muzikor e ka menduar Albulena? 

    Albulena: Ende nuk kam menduar sepse mė shumė jam musafire nė Diasporė dhe po tė doja tė merrja pjesė, gjithmonė ndodh qė smundem. 

    Albulena Ukaj: “Sė Shpejti Me Njė Baladė...” 25132 

    TeksteShqip: Po album do tė ketė? 

    Albulena: Album nuk kam menduar, por pse jo nė tė ardhmen besoj qė do tė kem. 


    TeksteShqip: Albulena, ne tė falenderojmė qė gjete kohė pėr kėtė intervistė. Pėr fund dėshiron tė shtosh diēka? Ndopnjė porosi pėr fansat... 

    Albulena: Unė i falenderoi ata shumė, janė ata qė mė sollėn deri kėtu dhe ju premtoj qė asnjėherė s'do ti zhgėnjej mė shumė respekt Albulena Ukaj.

     (Teksteshqip.Com)

      Ora ėshtė 19/4/2024, 05:20