Fshatrat mė piktoreskė nė botė!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Fshatrat mė piktoreskė nė botė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 12/2/2014, 16:11

Fshatit holandez Bourtange nė kufirin me Gjermaninė.

Fshatrat mė piktoreskė nė botė! 1399

Fshati Hobit ekziston vėrtet. Ai ndodhet nė Zelandėn e Re dhe ėshtė pėrdorur si shesh-xhirim thuajse nė tė gjitha seritė e sagės sė filmit fantazi.

Fshatrat mė piktoreskė nė botė! 1400

“Fshati Popeye” Malte. Pikėrisht kėtu u frymėzua “Disney” pėr realizimin e seteve tė serialit vizatimor, aq tė dashur tė kohės.

Fshatrat mė piktoreskė nė botė! 2299

Nė Mali ndodhet njė fshat i vogėl piktoresk i izoluar nė shkretėtirė, mbijetesa e tė cilit varet vetėm nga peshkimi.

Fshatrat mė piktoreskė nė botė! 3276

Imazh i shkėputur nga njė fshat nė jug-perėndim tė Anglisė.

Fshatrat mė piktoreskė nė botė! 4256

Mė poshtė Sar Agh Syed, njėri prej fshatrave mė tė bukur tė Iranit. Njė ndėrthurje perfekte mes modernizmit oriental dhe kulturės perse.

Fshatrat mė piktoreskė nė botė! 5231

Rikthehemi nė Afrikė, kėtė herė nė nė njėrin prej bregdeteve tė paprekur ende nga zhvillimi, ku ėshtė shkrepur edhe fotoja e mėposhtme.

Fshatrat mė piktoreskė nė botė! 6220

Nė Azi. Mes maleve tė Himalajave ndodhet kjo perlė tibetiane, mijėra kilometra mbi nivelin e detit.

Fshatrat mė piktoreskė nė botė! 7200

Ishujt Faroe. Fshati i vogėl, strehė e njė grushti banorėsh quhet Gasadalur.

Fshatrat mė piktoreskė nė botė! 8178

Salzkammergu, fshati austriak magjepsės me rreth 1 mijė banorė, qė ja vlen tė vizitohet nė ēdo stinė tė vitit.

Fshatrat mė piktoreskė nė botė! 9135

Sėrish nė Kinė. Kėtė herė mė nė jug tė saj, ku mes parcelave tė mbjella me oriz shtrihet ky fshat.

Fshatrat mė piktoreskė nė botė! 1099

/ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 28/5/2020, 00:23