BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vonn: Ėshtė e pabesueshme

    Albatros
    Albatros
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Francė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 37314
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

    Buzqeshje Vonn: Ėshtė e pabesueshme

    Mesazh nga Albatros 18/2/2010, 20:09

    Amerikania Lindsey Vonn e ka rrėmbyer medaljen e artė me kohėn prej 1:44.19 nė disiplinėn e lėshimit nė Lojėrat Olimpike Dimėrore tė Vancouverit. Favoritja kryesore e Olimpiadės ka arritur deri te medalja e parė e artė pėr 53 tė qindtat mė shpejtė se skiatorja tjetėr nga SHBA, Julia Mancuso, derisa medalja e bronztė i ka takuar austriakes Elisabeth Goergl, e cila mbeti prapa fitueses pėr 1 sekondė e 46 tė qindtat. Me kėtė fitore Vonn ėshtė bėrė amerikania e parė qė e ka fituar medaljen e artė nė disiplinėn e lėshimit nė Lojėrat Olimpike Dimėrore.

    “Kjo ėshtė e tėra ēka kam dashur dhe ajo pėr tė cilėn kam shpresuar shumė”, ėshtė shprehur Vonn me lot nė sy pas garės. “Ėshtė e pabesueshme. Ky moment ėshtė njėri nga mė tė mirėt nė jetėn time. Tė arrish nė fund tė shtegut dhe tė shohėsh emrin tim dhe tė Julias lart ėshtė diēka fantastike”, ka thėnė Vonn, e cila ka shtuar: “E kam ditur ēka duhet tė bėjė dhe e kam bėrė. E kam ditur se duhet tė lėviz me shpejtėsi dhe tė sulmoj. Falė kėsaj edhe ia dola. Nuk di ēka tė them mė shumė, pėrveē se kjo ėshtė e tėra ēka kam dashur mė sė shumti nė jetė”, ka pėrfunduar Vonn.

    Vonn: Ėshtė e pabesueshme --vonn

      Ora ėshtė 29/3/2024, 10:17