Test dashurie per vajzat

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Test dashurie per vajzat

Mesazh nga Vizitor prej 24/2/2010, 20:38

Je e dashuruar apo do tė bindėsh veten qė je?

I dashuri yt tė pėlqen shumė. Por a bėhet fjalė
pėr njė dashuri tė vėrtetė? Zbulo nėse je
me tė vėrtetė e dashuruar me njeriun e duhur, apo
nėse thjesht po kėnaqesh...1. I ke pyetur ndonjėherė shoqet e tua se ēfarė mendojnė pėr tė dhe pėr lidhjen tuaj?
a. Po. Por vetėm se doje tė siguroheshe qė ke zgjedhur me tė vėrtetė mirė.
b.Jo.Je shumė e sigurt pėr ndjenjat e tua ndaj tij, dhe nuk ke
nevojė qė vajzat tė japin aprovimin e tyre si "Ēifti i pėrkryer".


2.Kur dikush ju pyet se si ėshtė i dashuri yt ose tė thotė: "Ta marrė e mira, do tė doja tė takoja edhe
unė njė djalė fantastik si ai", si reagon?
a. Ndėrron temė
b. Skuqesh dhe ndihesh shumė e lumtur.


3.Pėrgjigju rrufe: do tė ndieje tė njėjtat gjėra pėr partnerin tėnd nėse ai do tė mbetej pa
punė apo nėse do t'i binin flokėt?
a. Hėėm, a mund tė mendohem pak?
b. Po, patjetėr, pyetje ėshtė kjo!


4.Cili ėshtė komplimenti qė ju bėjnė mė shpesh tė panjohurit, kur flasin pėr ju tė dy?
a. Sa tė lezetshėm qė dukeni".
b. "Duket qė shkoni me tė vėrtetė mirė".


5.Je me miqtė e tu dhe flet pėr tė, tė ndodh qė shton ndonjė gjė apo ndryshon ndonjė detaj?
a.Po, ndonjėherė nuk tregon disa gjėra tė pakėndshme qė ka thėnė ose ka bėrė. Ose
nuk e shfaq kur je e zemėruar me tė.
b. Jo, nuk e shikon tė nevojshme qė ta bėsh tė duket mė i mirė nga ē'ėshtė.


6.Nėse nesėr i dashuri yt do tė tė linte, pėr ēfarė do tė tė vinte mė shumė keq?
a.Qė ke harxhuar kot gjithė kėtė kohė,gjatė sė cilės mund tė kishe njohur dikė
tjetėr dhe tė ndėrtoje njė tė ardhme bashkė me tė.
b. Qė nuk do tė ndiesh mė parfumin e tij, qė nuk do tė rrish mė nė
krahėt e tij dhe nuk do tė dėgjosh me tė qeshurėn e tij.


7.Si ndihesh kur je vetėm me tė pėr njėfarė kohe, pėr shembull nėse bėni njė udhėtim
bashkė ose pėr njė fundjavė?
a. E bezdisur. Ka shumė vogėlsira tė atij tė cilat s'i duron dot. Dhe tė duket sikur nuk keni asgjė pėr tė
thėnė.
b. Shumė e lumtur. Edhe gjatė ēasteve tė monotonisė gjeni gjithmonė njė
mėnyrė pėr t'u zbavitur.


8.A ke ndonjėherė dėshirė tė flirtosh me meshkuj
tė tjerė kur je nė ndonjė festė? Ose tė shkosh nė lokal me koleget e tua dhe tė shtiresh si beqare
pėr njė mbrėmje, thjesht sa pėr t'u zbavitur pak?
a.Epo, ndonjėherė jeta nė ēift tė duket sikur po tė merr frymen. Dhe takimi me djem tė tjerė sikur ta
heq pak mendjen. Por nuk do tė tė shkonte kurrė ndėr mend tė tradhėtoje partnerin tėnd.
b.Jo. Nėse takon tipa tė lezetshėm, mbledh menjėherė shoqet e tua tė pafejuara dhe i prezanton me
ata.


9.Ēfarė do tė tė bezdiste (apo do tė tėfrikėsonte) mė shumė: tė rrije vetėm apo
tė dilje me njė njeri pėr tė cilin nuk do tėndieje asgjė?
a. Vetmia
b. Tė dalurit e kotė.


10.Sonte do tė vijė tė tė marrė. Do tė kaloni gjithė natėn bashkė. A tė ngacmon ideja?
a. Epo, tamam tamam, jo. Por je e lumtur qė do tė kalosh pak kohė me tė.
b. Tė mjafton tė mendosh ēastin kur ai do t'i bjerė ziles sė derės dhe fytyra jote
ndriēon.


11. Tė ndodh qė mburresh para tė tjerėve?
a. Jo. Sigurisht qė tė duket fantastik...Por mendon qė njerėzit s'ta kanė ngenė tė
dėgjojnė qė ti ia kreh shumė bishtin.
b.Po. Mendon vazhdimisht pėr tė, prandaj ndonjėherė ėshtė e vėshtirė qė tė mbash
gjithēka pėrbrenda.


12. A e ke bezdi ndonjėherė tė bėsh dashuri me tė?
a.Po, herė pas here, tė ndodh qė nė shtrat pėrsėrit nė mėnyrė mekanike tė
njėjtat lėvizje.
b. Kurrė. Madje shpesh mezi pret qė tė kthehesh nė shtėpi nga puna.Nėse keni mė shumė A Nuk ka asgjė serioze
Partneriyt mund tė jetė i zgjuar, i bukur dhe i ėmbėl, por problemi ėshtė qė nuk tė rreh zemra pėr
tė. Kėshtu ti, jo vetėm qė nuk flet pėr gjėrat qė nuk pėlqen tek ai, por e ndien si detyrė
qė tė kėrkosh edhe aprovimm e shoqeve, per tė qenė e sigurt qė ai ėshtė njeriu i duhur pėr
ty. Por mos u shqetėso. Tė vetėbindesh qė je e dashuruar ėshtė njė zakon shume i pėrhapur. Dhe
ndodh pėr shumė arsye. Pėr shembull ty t'i ka marrė mendtė ideja pėr dashurinė dhe jo djali. Nga ana
tjetėr, jetojmė ende nė njė shoqėri tė strukturuar "nė ēift" Dhe tė kesh pėrkrah
njė burrė qė tė pėlqen, edhe pse nuk tė bėn tė ēmendesh, mund tė tė duket njė alternativė mė e mirė sesa beqaria. Edhe tė qenėt e rrethuar nga shoqe qė janė tė martuara nuk tė ndihmon: ndoshta ndihesh shumė nėn presion sepse nuk do tė jesh mė e paktė, kėshtu ngutesh duke e quajtur veten "tė martuar" pa menduar mbi faktin qė, ndoshta, po kėnaqesh me dikė qė nuk bėn pėr ty.Kėshtu jo vetėm qė gėnjen veten, dhe e pengon tė ndėrtojė njė marrėdhėnie tė vėrtetė dhe pasionante, por do tė pėrfundosh e mėrzitur dhe do tė largohesh sapo tė gjesh njė kandidat mė tė mirė. Ndoshta ka ardhur koha tė mendohesh pak dhe tė kthesh faqe. Sigurisht, ideja pėr tė lėnė kėtė qė ke dhe tė kėrkosh pėr mė mirė tė tremb, sepse ti e do sigurinė qe ke njė njeri pranė. Por tė rrish me dikė qė nuk tė bėn tė lumtur u bėn keq tė dyve: atij, qė ka tė drejtė qė ti tė tregohesh e sinqertė. Dhe vetes, qė meriton ta lėsh zemrėn tė lirė pėr atė qė do ta
bėjė tė rrahė me tė vėrtetė.


Nėse keni mė shumė B Mė duket se ėshtė ai i duhuri
Lum ti, moj vajzė, sepse ke nė dorė diēka mė tė ēmuar se diamantėt: dashurinė e vėrtetė, atė me D tė madhe. Dhe nėse ai do tė tė linte njė ditė, do tė tė merrte malli pėr parfumin, pėr puthjet e tij, edhe pėr atė
sens humori surreal qė vetėm ai e ka. Je kaq e ēmendur pas tij saqė nuk do tė ndryshoje mendim as sikur ai tė mbetej pa punė apo se do tė shtonte 20 kile. Ndien njė admirim dhe respekt pėr partnerin tėnd saqė je e sigurt qė edhe po tė rriteni dhe tė ndryshoni, ndjenja juaj nuk do tė shuhet. Ky lloj besimi arrihet duke lėnė qė njė marrėdhenie tė zhvillohet duke ndjekur ritmet e saj.Dhe nėse njė ditė do te martohesh me tė, nuk do tė jetė vetėm nga dėshira e madhe qė ke pėr tė organizuar njė dasmė apo sepse mendon
qė fustani i nusėrisė tė shkon shumė. Por pėr privilegjin qė ke nė krah, pėr gjthė jetėn, ke njė burrė tė mrekullueshėm, Njė shenjė tjetėr pozitivė ėshtė qė pėrveē se ke gjithmonė dėshirė tė bėsh dashuri me tė, nuk ke nevojė tė dish se ē'mendim kanė tė tjerėt. Qė shoqet apo familja jote ta konsiderojnė atė si njė "rast i mirė pėr martesė" pėr ty nuk ka kurrfarė rėndėsie. Nuk ka problem nėse ende s'ėshtė ulur nė gjunjė pėr tė tė propozuar: duke mos patur njė unazė nė gisht. Ti nuk ndihesh inferiore ndaj shoqeve tė tua tė martuara. Sepse e di qė ēdo marrėdhėnie ėshte njė dhe e vetme dhe duhet tė ndjekė ritmet e saj. Mos u pėrpiq tė pėrshtatesh me idealet e ēiftit tė pėrkryer tė tė tjerėve, por beso vetėm atė qė ndien: kjo
ėshtė e vetmja rrugė qė duhet tė ndjekė zemra jote.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Test dashurie per vajzat

Mesazh nga LePuRuShJa prej 1/4/2010, 07:33

Mė shumė B

@Djellza shkruajti:

Nėse keni mė shumė B Mė duket se ėshtė ai i duhuri
Lum ti, moj vajzė, sepse ke nė dorė diēka mė tė ēmuar se diamantėt: dashurinė e vėrtetė, atė me D tė madhe. Dhe nėse ai do tė tė linte njė ditė, do tė tė merrte malli pėr parfumin, pėr puthjet e tij, edhe pėr atė
sens humori surreal qė vetėm ai e ka. Je kaq e ēmendur pas tij saqė nuk do tė ndryshoje mendim as sikur ai tė mbetej pa punė apo se do tė shtonte 20 kile. Ndien njė admirim dhe respekt pėr partnerin tėnd saqė je e sigurt qė edhe po tė rriteni dhe tė ndryshoni, ndjenja juaj nuk do tė shuhet. Ky lloj besimi arrihet duke lėnė qė njė marrėdhenie tė zhvillohet duke ndjekur ritmet e saj.Dhe nėse njė ditė do te martohesh me tė, nuk do tė jetė vetėm nga dėshira e madhe qė ke pėr tė organizuar njė dasmė apo sepse mendon
qė fustani i nusėrisė tė shkon shumė. Por pėr privilegjin qė ke nė krah, pėr gjthė jetėn, ke njė burrė tė mrekullueshėm, Njė shenjė tjetėr pozitivė ėshtė qė pėrveē se ke gjithmonė dėshirė tė bėsh dashuri me tė, nuk ke nevojė tė dish se ē'mendim kanė tė tjerėt. Qė shoqet apo familja jote ta konsiderojnė atė si njė "rast i mirė pėr martesė" pėr ty nuk ka kurrfarė rėndėsie. Nuk ka problem nėse ende s'ėshtė ulur nė gjunjė pėr tė tė propozuar: duke mos patur njė unazė nė gisht. Ti nuk ndihesh inferiore ndaj shoqeve tė tua tė martuara. Sepse e di qė ēdo marrėdhėnie ėshte njė dhe e vetme dhe duhet tė ndjekė ritmet e saj. Mos u pėrpiq tė pėrshtatesh me idealet e ēiftit tė pėrkryer tė tė tjerėve, por beso vetėm atė qė ndien: kjo
ėshtė e vetmja rrugė qė duhet tė ndjekė zemra jote.

Smile SmileE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
jonadurres@hotmail.com
jonadurres@hotmail.com
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/08/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 10
<b>Pikėt</b> Pikėt : 15
<b>Votat</b> Votat : 0

Buzqeshje Re: Test dashurie per vajzat

Mesazh nga jonadurres@hotmail.com prej 1/9/2013, 16:33

E bera testin dhe me doli B.Miredita 
Natalie
Natalie
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 01/01/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 9340
<b>Pikėt</b> Pikėt : 17547
<b>Votat</b> Votat : 68
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : If you can't be kind, than be quiet.

Buzqeshje Re: Test dashurie per vajzat

Mesazh nga Natalie prej 29/7/2014, 15:10

Nėse keni mė shumė B Mė duket se ėshtė ai i duhuri
Lum ti, moj vajzė, sepse ke nė dorė diēka mė tė ēmuar se diamantėt: dashurinė e vėrtetė, atė me D tė madhe. Dhe nėse ai do tė tė linte njė ditė, do tė tė merrte malli pėr parfumin, pėr puthjet e tij, edhe pėr atė
sens humori surreal qė vetėm ai e ka. Je kaq e ēmendur pas tij saqė nuk do tė ndryshoje mendim as sikur ai tė mbetej pa punė apo se do tė shtonte 20 kile. Ndien njė admirim dhe respekt pėr partnerin tėnd saqė je e sigurt qė edhe po tė rriteni dhe tė ndryshoni, ndjenja juaj nuk do tė shuhet. Ky lloj besimi arrihet duke lėnė qė njė marrėdhenie tė zhvillohet duke ndjekur ritmet e saj.Dhe nėse njė ditė do te martohesh me tė, nuk do tė jetė vetėm nga dėshira e madhe qė ke pėr tė organizuar njė dasmė apo sepse mendon
qė fustani i nusėrisė tė shkon shumė. Por pėr privilegjin qė ke nė krah, pėr gjthė jetėn, ke njė burrė tė mrekullueshėm, Njė shenjė tjetėr pozitivė ėshtė qė pėrveē se ke gjithmonė dėshirė tė bėsh dashuri me tė, nuk ke nevojė tė dish se ē'mendim kanė tė tjerėt. Qė shoqet apo familja jote ta konsiderojnė atė si njė "rast i mirė pėr martesė" pėr ty nuk ka kurrfarė rėndėsie. Nuk ka problem nėse ende s'ėshtė ulur nė gjunjė pėr tė tė propozuar: duke mos patur njė unazė nė gisht. Ti nuk ndihesh inferiore ndaj shoqeve tė tua tė martuara. Sepse e di qė ēdo marrėdhėnie ėshte njė dhe e vetme dhe duhet tė ndjekė ritmet e saj. Mos u pėrpiq tė pėrshtatesh me idealet e ēiftit tė pėrkryer tė tė tjerėve, por beso vetėm atė qė ndien: kjo
ėshtė e vetmja rrugė qė duhet tė ndjekė zemra jote.Test dashurie per vajzat Fb_cover_947d36da-224d-4933-874f-0e36a655f59c

Sponsored content

Buzqeshje Re: Test dashurie per vajzat

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 27/5/2020, 22:44