<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje SKENDERBEU-BESA 4-0

Mesazh nga Albatros 20/11/2010, 21:39

Shėnues: Jakupi 42’ (aut), Brkic 52’, 86’, Jolic 77’

Skėnderbeu ka shijuar sėrish fitoren dhe dritat nė stadiumin e vet, teksa ka preferuar qė ndeshjen me Besėn, tė parėn pėr fazėn e dytė, ta luajė nė orėn 16:00. Pikėrisht kėtu ka startuar kjo sfidė, pėr tė dhuruar mė tej emocione pėr tifozėt korcarė, tė cilėt kanė parė beniaminėt e vet tė fitojnė pastėr 4-0 ndaj verdhezinjve. Duke shtuar edhe 3 pikė tė tjera nė llogarinė e tyre, duke ruajtur nė kėtė mėnyrė ritmin e pretendentit. Kėshtu, pas fitores sė njė jave mė parė me Dinamon, juglindorėt e kanė shfrytėzuar maksimalisht kalendarin, dy ndeshje radhazi nė shtėpi, pėr tė marrė 6 pikė dhe pritur ballafaqimin direkt mes dy rivalėve tė tjerė pėr titull, Flamurtarit dhe Dinamos, nė Vlorė. Bardhėsia e shifrave tė kėsaj ndeshjeje janė prishur nė minutėn e 42-tė, kur Akil Jakupi ka shėnuar njė autogol nė portėn e vet. Me fitoren 1-0 janė mbyllur 45 minutat e para, qė kanė patur “komandėn” e Skėnderbeut, ndėrsa pjesa e dytė ka nisur me njė gol tjetėr tė shpejtė tė vendėse. Pikėrisht nė minutėn e 52-tė, ka qenė sulmuesi Brkic, qė me kokė ka dyfishuar rezultatin, duke futur nė “shina tė sigurta” fitoren e korcarėve. Nuk ka munguar as goli i tretė pėr kuqebardhėt, nė minutėn e 77-tė, qė mban autorėsinė e Jolic. Pėr ta vulosur “pokerin” fitues tė Skėnderbeut ka menduar sėrish Brkic, i cili, nė minutėn e 86-tė ka realizuar golin e katėrt pėr tė tijtė dhe golin e dytė personal nė kėtė sfidė. Kavajasit, nga ana e tyre, janė shumė tė brishtė dhe nuk mund tė bėjnė asgjė pėrballė njė kundėrshtari tepėr tė uritur pėr gola dhe fitore. Ndaj janė tė detyruar tė pranojnė “pa kushte” supremacinė e Skėnderbeut, qė tashmė duket se i ka nxehur mirė motorrėt dhe shikon pėrpara, nga trofetė kombėtarė. Besa, pavarėsisht se ka ndėrruar 3 trajnerė nė kėtė edicion