BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

    Histori e vertet

    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Histori e vertet

    Mesazh nga Vizitor 9/1/2011, 21:58

    Kjo histori me beri te Histori     e  vertet  833945 kur elexova ..
    Histori     e  vertet  76795_467489377231_270029147231_5489440_7032495_nIsha 19 dhe G sapo kishte mbushur 20. Kishim plot 2 vjet te lidhur bashke kur une mora ate lajm te hidhur qe dhe sot e kesaj dite me ka len gjurmet e helmit pas……E donim shume njeri tjetrin…besoj se ska dashuri ne kete bote si kjo e imja dhe e G-s. Ahh cfar nostalgjie dhe cfar ndjenjash me ngjall puthja jone e pare…tak...imet fshehurazi pas pallatave dhe telefonatat e gjata. Dhe sot e kesaj dite kam akoma letrat dhe poezit qe thurnim per njeri tjetrin. Pikturat qe ai me dergonte nepermjet shokeve te cilat i kam akoma te vena ne korrniz ne studjon time.U cudita tej mase kur ju tregova qe G-ja ishte jeta ime dhe nuk jetoja dot pa te. Ata me kuptuan dhe kerkuan ta takojne G-n me nje kenaqesi te madhe. Kam prinderit me mire qe mund te ket nje adoleshente dhe mezi prisja qe G-ja te takonte prinderit e mi. Cdo gje shkoj shume mire. Ata e pelqyen tej mase dhe na lan hapesire te niheshim me mire. Kjo me lehtesoj shume dhe e takoja G-n pa probleme, jo me fshehurazi e me friken se mos do me shoh dikush e mund te flas prapa kraheve te mi.Gjerat shkonin me se miri, por si cdo cift kishim dhe ne ato zenkat dhe ngelje hatri. Disa her rrimin dhe 24 ore pa folur sepse te ishim kok forta dhe nuk donim te hapnim rruge. Nje dite une u semura; kisha disa vite qe me kapte gripi keq shume dhe sikur me bllokohej kraharori por prania e G-s me bente te harroja cdo gje. Kemb ngulja atij me beri te vizitohesha tek nje mjek i mire qe nihte ai ne Durres. Aty bera vizita te shumta dhe ilace pa mbarim por me konsultuan te veja perseri ne Tirane tek nje mjek tjeter te vizitohesha dhe per kockat, dhe te beja nje skanim te mirefillte te trupit.Kaluan disa dite dhe une mezi prisja gjitha analizat qe kisha bere; nga nje ane me dukej vetja si ndonje mace laboratori qe po benin eksperimente por kembengulja G-s me beri qe te beja cdo gje dhe te gjihej virusi e te sherohesha sa me shpejt.Ishte ora 14:20 kur ra zilja tel…u ngrita me nxitim se mendova se ishte G-ja … por….mu erresuan syte, mu duk sikur tavani me ram bi kok dhe s’po merrja dot fryme kur degjova ne anen tjeter te receptorit doktorin nga Tirana qe me tha qe kam dalur me vrime ne zemer dhe lajmi mire ishte se une mund te kurohesha por duhej bere sa me shpejt se ndryshe do ishte e veshtire…….Oh sa me trishtoj ai lajm….per cudi dhe G-ja mu ftoh shume. Une rrija e mbyllur ne dhomen time. Kalova ne nje depresion se do vdes se shpejti dhe nuk doja te komunikoja me asnje. U hidherova tej mase kur pash G-n qe nuk me merrte me si me pare…e kuptova qe dhe ai u merzit. Kalonte kohen shume me shoket duke pire deri naten vone. Nje nate me erdhi dhe tek dera shtepis i dehur dhe bertiste me te madhe ‘eja eja lule bore se me ty do thur kuror…..” dhe une qe qaja pa pushim.Nuk doja te behesha operacion ne shqiperi keshtu me rregulloj nje kushuriri im dhe cdo nderhyrje do behej ne Itali. Keshtu pas 2 muajsh u nisa per ne italic me mamin. Mjeket Italian me than qe zemren duhet ta zevendesonin me nje zemer te re dhe keshtu operacioni do behej kur ndonje dhurues do me jepte zemren e saj/tij. Me vinte ti nxirja syte e mi te vdisja me mire se sa te jetoja me zemren e dikujt tjeter….si do doja G-n une?? Po ne te njejten kohe flisja rrall meqe une isha ne spital dhe G-ja nuk kishte shume mundesi financiare ne ate kohe te bente telefonata te gjata. Kete nuk ja vija re, per mua kishte rendesi qe ai mos te me largohej dhe qe largesia do me vertetonte me mire ne ai me donte vertete a po jo. Mundohej te ishte pran meje por me dukej gjithnje e me i larguar nga une dhe gjithnje mendoja mos ka gjetur nje tjeterrrrrr……Ditet kalonin dhe une po behesha keq. Telefonatat me G-n u rralluan se nuk isha ne gjendje te flisja shume dhe rrahjet e zemres I kisha te shpeshta kur degjoja zerin e tij. Doja qetesi. Mami me rrinte tek koka dhe kushurinjt qe vinin t’me shihnin cdo dite me jepnin pak kurajo. U gezova tej mase kur me 12 tetor te 1999 me erdhi lajmi qe zemra u gjend dhe menjehere te nesmen u futa ne operacion. Ishte nje mrekulli qe shpetova dhe operacioni kaloj me shume sukses. Mezi prisja te ikja ne shtepin time dhe kisha gati 3 muaj pa pare G-n. U merzita tej mase kur ai nuk erdhi ate dite ne shtepin time per te me takuar. Telefonova shtepin e tij dhe nena tij me tha si me gjysem zeri qe G-ja s’eshte ne shtepi po ti eja e me tako dhe deri ne ate kohe mund te kthehet mbrapsht. U nisa drejt shtepis tij. Ajo me priti shume mire, qante e me perqafonte. S’po e kuptoja……..me tha qe G-ja ishte larguar po sma thoshte dote ai ne telefon se do me merziste me shume se cme kishte merzitur me daljet e teperta dhe pirjet qe kishte filluar. Aty fillovaa te qaj dhe ju luta asaj ta merrte ne telefon dhe ti thoshte qe une e fal dhe mos te me lendoj keshtu. Nuk me interesonte nese ai kishte gjetur nje tjeter vetem doja ta degjoja nga goja atij dhe nje arsye pak me te forte se cfar e beri te largohej vall nga une. Une qe vdisja per ate, une qe lija jeten per ate…..Mamaja Gs me that te futesha ne dhomen e tij se me duket me kishte len nje shpejgim aty. U futa dhe mbi krevatin e tij kishte len nje leter dhe nje trendafil qe ishte vyshkur. Kuptova qe G-ja kishte disa dite qe ishte larguar…..Hapa letren dhe nisa ta lexoj me nje fryme dhe nderkohe cdo gje mu shkeput. Mbaj mend qe mu hapen syte dhe isha e shtrire mbi divanin e shtepis time. Mendova se kam par enderr……per fat te keq ishte cdo gje e vertete….Une jetoj me zemren e G-s. E dua me shume se cdo. Eshte personi dyte qe dha mundesi te jetoj dhe te kuptoj qe njeriu nuk dashuron vetem me zemer….por me shpirt dhe mendje....(Kjo histori ka ndodhur ne viti 2000)
    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Re: Histori e vertet

    Mesazh nga LePuRuShJa 9/1/2011, 22:16

    Sad Sad Sad Sad Shumė e bukur por njėkohėsisht e dhimbshme Sad
    avatar
    Burrelsja
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
    <b>Votat</b> Votat : 21

    Buzqeshje Re: Histori e vertet

    Mesazh nga Burrelsja 3/7/2013, 14:17

    Kishte ardhur dita per te nderruar shtepine e kishim sajuar se
    ku do merja nje hyrje ne nje vend te qete plot me gjelberim the ne front
    te shtepise nje park i madh ku mund te kaloje kohen e lire. befas
    gjendemi para shtepise shoku im parkoi makinen dhe une zbrita nga makina
    qe akoma ndihej ajo zhurma e radiatorit , kur papritmas nga dera tjeter
    del nje vajze rreth te 25-ve floke te gjata nje fytyre te mprehte
    esmere e gjate trup elegant na pershendet edhe ne e pershendesim ,i
    jepte nje audi a4 ngjyre hyri sa hap e mbyll syte u zhduk me nje
    shpejtesi te madhe ia bej me shenje shokut tim se dicka eshte ne kete
    mes .
    ditet kaluan dhe nuk po e shihja komshien time te preferuar ,
    ishte e premte kishim per te festuar mbarimin e shkolles dhe menduam qe
    te shkojme ne club , me te thene te drejten dicka po ndieja nejse hyme
    brenda atmosfere e ngrohte ca njerez qe po kercenin aty ne mes te clubit
    pas ca birrash sillem verdalle shkeputem nga shoqeria dhe po hidhja nje
    sy papritmas si ne film kalojne 3 vajza para meje dhe kjo e fundit
    ishte komshia nuk me vuri re ,mua me ishte fiksuar fytyra e saj prej
    pofesionisteje , i ndjek pas dhe afrohem tek bari dhe e pershendes : a njihemi bashke e pyes , ajo me kthehet me duket se je komshiu im po i
    them i ofroj per te pire ishte veshur shume sexy saqe kur e hodha doren
    time ne shpatulla rreshqiste ne[b]lekuren e saj te bute ngjyre bronxi leshova nje (oh )brenda
    vehtes pasi nderruam ca muhabete ajo iku me shoqet e saja u ndjeva i
    penduar .
    Nje dite kisha dale ne park dhe po luaja futboll pasi
    mbarova lojen drejtohem per nga shtepia diku atje tej dalloj nje vajze
    qe ishte shtrire ne barin e gjelbert qe e ndriconte dielli , i afrohem
    dhe per cudi komshia e enderrave te mia shfaqet para syve te mi ishte
    gjoja duke studiuar : a mundem te ulem e pyes po tha ajo me kenaqesi dhe
    e pyes per jeten e saj me tregon cdo gje me intimitet per jeten e saj
    shkembyem numrat dhe me tha se nuk duhej ta shqetesoja naten se ajo
    jetonte me dike tjeter ok i them te them te drejten nuk e mora parasysh
    qe ajo jetonte me dike tjeter .
    nje mengjes me fton ne shtepine e saj per kafe ishte ora 10 paradite isha pak i ndrojtur , i bie ziles dhe
    hapet dera ajo me fton te hyj brenda mezi po flisja me ofron dicka per
    te pire kafe ulem ne divanin e saj prej lekure ulet dhe ajo prane meje
    nje zjarr i vertet me ndizet nga brenda nuk duroja dot dhe i ngjitem
    siper dhe filloj ta [b]ajo po ashtu si e cmendur po vepronte un isha shume i eksituar
    penici im kishte mare nje force te madhe sa nuk duroja dot doja taja
    fusja dirkte, por ajo me tha se eshte heret ok i thash, pas pak i thashe
    qe te me tregontee dhomen e saj te gjumit por ajo refuzoi iu luta dhe
    ngjitem shkallet nderkaq penici im ishte bere shume i forte i nxehet si
    zjarr me tregon me dore nga dhoma dhe refuzon qe te hyje brenda atehere ekapi nga mbrapa dhe e hedh drejt e ne krevat ajo u shtri krejt dhe dora
    ime u fut poshte tek kofshet saj ohhhh un nuk durija dot isha shume i
    nxehte,i heq minin qe kishte veshur dhe i largoj me gisht tangat qe
    kishte veshur e kap penicin tim me dore dhe e afron drejt vegines se saa
    qe digjej nga kenaqesia
    Filloj ta pompoj isha shume i eksituar pas
    pak ndalon dhe nderojme pozicion fillon duke me puthur nga gjoksi dhe
    ulet poshte tek penici qe ishte lagur me lengun e vegines te saj o zot
    ndjeja mornica kishte nje stil te te marrit me goje[b]te tjerat e fuste komplet ne goje dhe e levizte gjuhen rreth e
    perqark penicit kisha pasur edhe raste te tjera por si kete rradhe ishte
    shume profesionale ishte koha qe te provoja veginen e saj te lengshem
    qe ishte qullur nga sexi atehere i propozova 69 shtrihem posht edhe ajo
    me drejton veginen e saj drejt e tek gjuha ime qe e priste me padurim
    ate qast qe e kisha enderruar prej shume kohesh
    Po lepija me shume vrull me nje afsh te madh ndersa ndieja gjuhen e saj tek penici im akoma
    vazhdonte te mos dorezohej erdhi koha qe ajo te testonte talentin tim
    qe ishte grumbulluar si nje lume i terbuar ndaloj dhe i dal nga siper
    dhe gjithe talentin ja derdh ne gjoksin e saj te etur pastaj ajo filloi
    qe ta ferkonte dhe te ma lepinte penicin tim me nje afsh qe nuk kishte
    fund. pasi mbaroj erdhi koha qe te iki se edhe ajo kishte ca shoping per
    te bere , isha shume i lumtur o zot........

    Sponsored content


    Buzqeshje Re: Histori e vertet

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora ėshtė 28/4/2024, 05:52