BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Cana: Jam une i forti i Lacios

    Albatros
    Albatros
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Francė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 37314
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

    Buzqeshje Cana: Jam une i forti i Lacios

    Mesazh nga Albatros 19/7/2011, 20:53

    Lorik Cana ėshtė prezantuar dje zyrtarisht si lojtar i Lacios dhe tė pranishėm nė konferencėn pėr shtyp kanė qenė edhe blerjet e reja Klose, Cise, Marketi dhe Stankevicius, si edhe presidenti i klubit bardhekaltėr, Klaudio Lotito. Duke folur para medias, shqiptari ka qenė fare i drejtpėrdrejtė, kur e kanė provokuar nėse ishte vėrtetė njė i fortė nė fushė apo mė shumė kishte famėn si i tillė. “Po, unė jam njė i fortė nė fushė. I fortė nė sensin pozitiv, sepse luftoj pa kurrfarė frike ndaj ēdo kundėrshtari qė kam para. Mendoj se do tė ishte mė mirė termi “i ashpėr”, por meqė ju po pėrdorni termin “i fortė”, atėherė po ua konfirmoj se jam njė i tillė. Kėshtu kam qenė nė Francė, nė Angli dhe nė Turqi.

    Kjo ėshtė ajo qė unė di tė bėj mė mirė, pra tė luftoj. Tė luftosh do tė thotė tė kesh edhe forcė, edhe tė mos kesh frikė”, ka deklaruar ylli i pėrfaqėsueses shqiptare dje nė mediat italiane. Mė tej, mesfushori shkatėrrues ka deklaruar se ndihet krenar qė do tė luajė nė njė nga kampionatet mė tė fortė nė botė dhe premton gjithashtu se do tė bėjė gjithēka me skuadrėn e Lacios. “Seria A ėshtė kampionati mė i fortė nė botė dhe kjo ėshtė njė sfidė e madhe pėr mua. Jam i lumtur qė jam pjesė e kėsaj skuadre dhe e njė projekti ambicioz. Unė mendoj se Lacio ėshtė nė gjendje tė luftojė nė tė gjitha kompeticionet ku do tė marrė pjesė sezonin e ardhshėm”, ka thėnė mesfushori.

    Lotito

    Presidenti i klubit bardhekaltėr, Klaudio Lotito, i cili njihet si njė njeri qė i ka batutat nė majė tė gjuhės, ka ngacmuar pak Canėn nė konferencė. “I kisha thėnė tė rrinte i qetė sepse do tė vinte patjetėr nė skuadrėn tonė. Nėse Lacio tė vė nė shėnjestėr, nuk mund tė shpėtosh kollaj, por ai (Loriku) ishte gjithė kohėn dyshues. Unė isha i bindur se do ta merrnim nė ekip, pavarėsisht kapriēove qė nisi tė bėnte Muzlera”, ka thėnė numri 1 i klubit italian.

      Ora ėshtė 7/5/2024, 18:21