BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Nuk ka ndryshuar as shoqėria e as unė!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Nuk ka ndryshuar as shoqėria e as unė!

    Mesazh nga LePuRuShJa 26/5/2009, 14:46

    Kenga e fundit vėrtet ka bėr BOOM. Titullohet FAJ PA FAJ dhe jam tepėr i kėnaqur nga tė gjitha lėvdatat qė me kanė arritur edhe pse ende si kam bwrw vido klip. Kėnga doli shume e suksesshme, si muzika ashtu edhe teksti janė bashkuar dhe kanė bėrė boom.

    Nuk ka ndryshuar as shoqėria e as unė! Nuk_ka_ndryshuar_as_shoqeria_e

    Kush ėshtė Verim Zandeli?

    Verim Zendeli ėshtė nga Tetova. Jam student ne UEJL dhe merrem me muzikė qe ne femėri edhe pse ende jam iri hehe, deri tani i kam realizuar katėr kėnge dhe dy video klipe .

    Si titullohen kėngėt qe ke ber, kush ėshtė autori i testeve dhe kush i ka bere orkestrimet?

    Kėnga e pare te cilėn e kame realizuar titullohet “Tė dua xhan” muzikėn dhe tekstin e ka bėrė Jehona nga Kosova, ndėrsa orkestrimin Damir Imeri. Kėngėn e dytė e ka bere Damir Imeri e cila ėshtė baladė dhe ėshtė shoqėruar me video klip. Tekstin e ka bere Arlind Farizi nga Tetova dhe titullohet “S’dua tė tė shikoj...”

    Po kėngėt tjera?

    Kėnga e tretė qė kam realizuar titullohet “Dashuri dhe ēmenduri” tė cilėn e ka realizuar Damir Imeri, muzikėn dhe orkestrimin ndėrsa tekstin Arlind Farizi. Edhe kėnga e tretė ėshtė shoqėruar me video klip.

    Ku ėshtė realizuar videoklipi dhe nga kush?

    Video klipi ėshtė realizuar nė Tetove dhe e kanė realizuar “A.A.Press”

    Kėnga “Faj pa faj”, ėshtė pėlqyer dhe ėshtė pritur mirė nga publiku nė Maqedoni. Kush e bėri orkestrimin dhe tekstin?

    Kenga e fundit vėrtet ka bėr BOOM. Titullohet FAJ PA FAJ dhe jam tepėr i kėnaqur nga tė gjitha lėvdatat qė me kanė arritur edhe pse ende si kam bwrw vido klip. Kėnga doli shume e suksesshme, si muzika ashtu edhe teksti janė bashkuar dhe kanė bėrė boom. Orkestrimin e beri OCKO, ndėrsa krahu i djathtė i imi qė ēdo herė mė ndihmon ėshtė Avni Tahiri, i cili e bėri tekstin dhe shpresoj pėr bashkėpunim tė me tejshėm.

    Kalojmė nga meritat dhe lėvdatat e muzikės. Na trego diēka sa i pėrket asaj se si reagojnė ato qe tė kanė njohur para se ti te arrish nė kulmin e top listave?

    Nuk ka ndryshuar as shoqėria e as unė. Jam i njėjti ēdoherė dhe do mbetem kėshtu, kam pranuar komplimente nga e gjithė shoqėria pėr sukseset e mia, normalisht i pranoj edhe kritikat negative.

    Me ē'ka do te befasohet publiku shqiptar ne te ardhmen nga Verim Zendeli?

    Po shume shpejt do te bej video klipin e radhės dhe jam nė pėrgatitje te albumit te cilin ndoshta do te dale ne shitje pas disa muajve.

      Ora ėshtė 7/5/2024, 14:11