<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Shaqiri shėnon gol nė fitoren ndaj Grashopres

Mesazh nga Albatros 30/10/2011, 21:35

Ylli kosovar qė luan te Bazeli i Zvicrės, Xherdan Shaqiri ka vazhduar me performancėn e shkėlqyer me skuadrėn zvicerane.

Shaqiri ka shėnuar gol nė fitoren e thellė tė skuadrės sė tij prej 4:1, ndaj Grashpores tė shtunėn mbrėma nė kuadėr tė Superligės sė Zvicrės.

Kosovari me pasaportė zvicerane ka hapur serinė e golave nė kėtė takim qysh nė minutėn e gjashtė, ndėrkohė dy gola ka shėnuar Frei (26’, 77’), dhe njė gola e ka realizuar Andrist (19’), kurse golin e nderit pėr mysafirėt e shėnoi Toko (67’).

Shaqiri, i cili kėrkohet nga disa skuadra tė mėdha evropiane, edhe nė kėtė sfide ka treguar formė mjaft tė mirė duke dhėnė kontribut tė ēmueshėm nė fitoren e skuadrės sė tij. Ai ėshtė zėvendėsuar nė minutėn 69 nga J. Zoua.

Nė radhėt e Bazelit nė kėtė takim titullar ka qenė edhe kosovari tjetėr, Granit Xhaka, i cili ėshtė zėvendėsuar nė minutėn 61 me Shiperfiled. Bazeli pas kėsaj fitore merr kreun e tabelės me 28 pikė, njė mė shumė se Lucerni.

Ora ėshtė 7/5/2024, 11:37