BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

    E vetmuar ...!!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje E vetmuar ...!!

    Mesazh nga LePuRuShJa 19/1/2012, 09:55

    E vetmuar ...!! 39796610

    Sot kamė mbetur vetėm e dje tė kisha ty kaq pranė... Kamė mbetur si netėt e vona nė vete, kamė mbetur veē me kujtimin tėnd, me mahnitjen e syve tė tu si ylberi, ashtu mė duket mė the se i kishe, ashtu dhe mua mu dukėn kur tė pashė, se veē njė herė kamė vėshtruar ashtu siē duhet sytė e tu... Nuk kisha forcė ti shohė pėr sė dyti se ato mė vrisnin, ishin kaq tė fortė, kishin njė magji, kishin njė ndriēimė tė veēantė tė cilin se gjeta askund pėrveē aty... Sot e di se udhėtonė diku largė, pėrsėrit rrugėn e njėjtė, vjenė dhe shkonė por unė stė shohė, stė kamė parė kaq gjatė pėr shumė kohė, dhe kamė frikė se mos ndoshta largėsia do ma vjedhė dhe atė pak gjė qė kamė nga ty, kujtimin tėnd...

    Dje tė kisha kaq pranė por veē me zė, kisha kaq pranė tingujt e shpirtit tėnd dhe sotė si kamė se dje i hodhe ti diku tej, pėr ti fshirė nga kujtesa, ēmėkatė ke bėrė, hodhe atė mė tė shtrejtėn, qė sblihet me asgjė, e mua mė largove diamantin timė ku unė gjeta lumturinė... O Zotė sa keq jamė sotė, sa dhimbje kamė kur tė kujtojė, e mė pasė dhe e djeshmja mė torturonė...

    Ngrysem nė vete si e ēmendur, ku tė shkojė, ku tė tė gjejė ty, ti ike dhe unė nuk tė kėrkova as adresė, ēfarė bėra kėshtu... Vrave njė zemėr qė tė donte me shpirtė, vrave njė njeri qė tė kushtonte gjithėsinė ... Dhe sotė e vetme, askėnd skamė pranė meje, sa mė mungonė, tė humba ty dhe kamė humbur gjithėēka, kamė humbur veten...

    SA MĖ MUNGONĖ ..... TĖ HUMBA TY DHE KAMĖ HUMBUR GJITHĖĒKA ..... KAMĖ HUMBUR VETEN ..... KAMĖ HUMBUR Ē'DO GJĖ TĖ SHTREJTĖ !!!!!
    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Re: E vetmuar ...!!

    Mesazh nga LePuRuShJa 22/1/2012, 16:34

    E vetmuar ...!! Marie-10

    Vallėzimin e parė me ty e vallėzova nė krahėt e tu, mu duk sikurė fluturoja... Mė shtrėngove fortė dhe dy lotė mė ranė.. Edhe nga sytė e tu lotėt nuk u ndanė.. Muzika vazhdonte e njerėzit neve na shikonin... Nė refleksin e dritave, dhe tė muzikės si njė film mė kaloi jeta... Princesha ime, mė pėrshpėrite lehtė dhe unė e mallėngjyer kokėn tek ti mbėshteta...

    Dikurė isha fėmijė dhe asgjė skuptoja ,,, ndėrsa tani nuse me vello nė krahėt e tua lotoja... Jamė kėtu mė the dhe kėtu do tė jemė kurdo qė tė keshė nevojė nė jetė... Fjalėt e tua dashuri dhe dhimbje mė dhanė shumė, sepse kur u zgjova nė mėngjesė e kuptova qė ishte thjeshtė njė ėndėrr qė su realizua kurrė...

    Se ti nuk je mė, ike shumė largė nga unė, dhe kurrė sdo mė shikoshė pėrkrahė teje me atė fustanė tė bardhė ... Gjithėmonė kisha ėndėrruar qė vallėzimin e dasmės sime ta hapja me ty... Por tani as vellen nuk dua ta veshė se mė mungonė ti... Ti qė mė jepje forcė dhe dashuri... Do ti ruaj gjithėmonė kujtimet mė tė bukura, sidomos shtrėngimet e tua nė kraharorin tėnd tė madhė... Gjithato puthje, pėrqafime e ledhatame, qė tashme mbeten vetem kujtime...!!!
    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Re: E vetmuar ...!!

    Mesazh nga LePuRuShJa 25/7/2012, 19:57

    E vetmuar ...!! 4f9dc4ff1eb6d2f67f30fd441e9910c5

    E shikonė atė vajzėn atje?! Duket e ftohtė apo jo ... Shumė e ftohtė!

    Ishte naive dikur, i besoi dikujt, e la veten tė mbėrthehet nga fjalėt e zakonshme tė artit tė joshjes. Mendoi se pritjes i kishte ardhur fundi, dhe tani ishte koha tė njihej me princin e sajė ...

    U dashurua dhe i fali gjithėēka asajė dashurie. Vendosi tė jetojė ėndrrėn pa menduar se sė shpejti do tė vinte ora e zgjimit!

    E ndėrkohė qė rri e vetmuar nė botėn e sajė, ka vendosur tė mos lejojė kurrė mė askėnd tė depėrtojė nė muret e larta qė ka ngritur rrethė zemrės, kurrė askushė nuk do e gėnjejė mė, askushė nuk do e bėjė tė provojė sėrish shijen e hidhur te mallit, kurrė mė askushė nuk do arrijė tė bėhet i rėndėsishėm pėr tė!

    E pra, e shikonė atė vajzėn atje?! Duket e ftohtė, apo jo! Ndoshta sepse deshi dikurė dikė, dhe e pagoi shtrenjtė ēdo grimcė tė asajė dashurie...!!
    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Re: E vetmuar ...!!

    Mesazh nga LePuRuShJa 26/9/2012, 01:01

    E vetmuar ...!! F1046f10

    E vetme edhe kėtė natė, pse paskam qenė kaq e pafatė... Nė heshtje rri e mendojė, njė cigare po shijojė, mendojė ditėn kur u njohėm, herė gėzohem, herė hidhėrohem... Mendojė ditėt nė fillimė, sa i lumtur shpirti imė.. Tė doja shumė, sa jetėn time, por ti tė gjitha i bėre thėrrime... Ti vrave njė zemėr qė veē ty tė deshi, mė helmove shpirtin qė harroi tė qeshi,,, mė bėje premtime, madje dhe betime... Dhe unė gjithėmonė tė besoja, bėje be nė emrin timė... Pa mė thuaj, premtimet ku shkuan,,, apo edhe ato bashkė me ty u harruan,,, mė thuaj pėrse ma vrave rininė, mė thuaj sa e shite dashurinė... Atė dashuri qė unė pėr tė jetoja, tė thashtė tė dua, sa gabovaa.... E urrejė gjithėēka qė mė rrethonė, urrejė veten time qė ende tė kėrkonė,, por ētė bėjė nga zemra dotė spo mundem tė largojė... Dashuria ime gjithėmonė e mė shumė shtohet pėr ty ,,, edhe pse mes vuajtjes do jetojė ,,, kurrė,,, kurrė sdo resht tė tė dashurojė .....!!!
    Arlo
    Arlo
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : E vetmuar ...!! 2eyci2f
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50616
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 91675
    <b>Votat</b> Votat : 440
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

    Buzqeshje Re: E vetmuar ...!!

    Mesazh nga Arlo 26/9/2012, 01:17

    E vetmuar ...!! 480226_279285118848536_1747561686_n

    Nuk jam nga ato qe te thon sapo te ndahesh "Si une s'do gjesh"...ne sensin (une jam me i miri)... Me te mir se une ka plot...por une jam ai i veēanti per ty... Ai qe qan kur ti je e merzitur... Ai qe pret oren 00:00 per te te thene te dua... Ai qe te thot "Edhe sikur bota te permbyset doren s'ta leshoj kurre"... Ai qe kujdeset per ty... Qe te thote te dua me gjith shpirt... Ai jam une... Une nuk jam si tjeret... Te tjeret ndoshta jan me te mir, me te bukur... Por ama une te dua... Tjetri as gjysmen e dashurise sime s'do dije ta fali.
    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Re: E vetmuar ...!!

    Mesazh nga LePuRuShJa 19/11/2012, 15:33

    E vetmuar ...!! 07101

    Kur ne u takuam me puthje u dashuruam... Njė zė heshti, dhimbjen mbėshteti,,, kaluam shumė kohė tė dashuruar,, dhe dita ditės dhimbje u shtua... Tė pata thėnė dikurė se zemra ndjenė njė ndarje, dhe ti mė thoje se njė ditė rrugėt, njė ditė do ndahen,,, do ndahet gjithėēka qė ėshtė reale nė kėtė botė,, do ndahet shpirti nga zemra, zemra nga dashuria dhe ti nga dashuria,,, pėrkujtojė ato ēaste, si mund ta fal heshtjen kur pas sajė fshihet njė mashtrimė, dhe njė ditė tė mė thuajsh nuk ishim pėr njėri-tjetrin shpirti imė... Dashuri e shkretė, ti nuk je e vėrtetė, se shumė tė rinjė sotė dashurojnė, pa e ditur se dashuria e vėrtetė nuk ekzistonė... Dashuri tė vėrtetė mė nuk ka pėr jetėn time,, dashuria me humbi jetėn si Romeo me Zhuljetėn......!!
    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Re: E vetmuar ...!!

    Mesazh nga LePuRuShJa 19/11/2012, 15:48

    E vetmuar ...!! D1656810

    Nė heshtjen e natės rri e vetmuar
    Pėr dashurinė e sinqertė qė kisha
    Me lotė e bojė po shkruaj.....

    Shko se dikushė tjetėr po tė pretė
    Shko e mė lėrė vetėm qė tė vuaj
    Se dashurinė time asajė ja ke dhuruar

    Shko sepse Zoti kėshtu e paska shkruar
    Shko e mė lėrė tė vetme tė qajė....
    Shko se ajo ska asnjė fajė....

    Shko e buzėqeshi dikujt tjetėr
    Mua mė lėrė tė vuaj me dhimbjen qė mė ka mbetur
    Shko e mos u kthe mė nė jetėn time
    Se mė ke mbushur plotė me mashtrime....

    Mė le me lotė nė sy, vetėm tė jetojė
    E shpeshė nė ėndėrratė e mia vjenė me furi
    Njė ėngjėll i bukur mė zgjonė nga kjo vetmi
    Por ēdo gjė mbeti njė ėndėrr....
    Ėngjėll mbeta e vetmuar ..............!!!
    avatar
    Burrelsja
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
    <b>Votat</b> Votat : 21

    Buzqeshje Re: E vetmuar ...!!

    Mesazh nga Burrelsja 2/7/2013, 10:24

    Nėse do tė isha njė grua e zgjuar do mund t’ju shpjegoja, o zogu im i bukur, se si te ju bashkohen bukuria e formės, pendėt e bukura dhe kėnga!

    Ju them se jeni mrekullia mė e madhe e gjithė kohėrave dhe me kėtė po flas veē tė vėrtetėn. Por pėr ta thėnė me fjalė tė pėrshtatshme, i mrekullueshmi im, do mė duhej njė zė shumė mė harmonik sesa ky qė i ėshtė dhėnė sojit tim, sepse jam njė buf i thjeshtė me tė cilin po talleni veē sė fundmi. Ndaj nuk mund ta them.
    Nuk do ju them as se sa i mrekullueshėm jeni edhe pėr zogjtė kėngėmbėl, qė, siē e dini, janė po aq tė bukur dhe mirėnjohės.
    Jam e kėnaqur t’ua lė atyre detyrėn e rojės, dėgjimit e admirimit dhe vetes i jap tė drejtėn veē t’ju dua. Kjo mund tė duket mė pak e kėndshme kur e dėgjon, por ėmbėlsia e saj rri brenda zemrės.
    Ju dua! Ju dua, Viktori im! Nuk arrij ta them aq shpesh sa duhet dhe nuk arrij ta shpreh ashtu siē e ndjej.
    Ju shoh kudo nė bukurinė qė mė rrethon, nė formė, ngjyrė, aromė dhe tinguj plot harmoni. Kjo ėshtė gjithēka jeni pėr mua. Jeni mbi gjithēka dhe gjithė sa unė shoh e admiroj!Nuk jeni veē spektri i diellor me shtatė ngjyrat e shndritshme, por vetė dielli, qė ndriēon, ngroh e rinon. Ky jeni! Ndėrsa unė jam gruaja e pėrulur qė ju adhuron.





    Mė duhet tė tė shkruaj me vijėza bojėkafe, se pėrsėri mė kanė marrė bojėn, dhe lapsi i dashuruar mbas teje po mė grish.
    E dashur, e dashur,
    Sa bukur ėshtė kur moti i verės vjen mu nė zemėr tė vjeshtės, sa mirė! Sepse do ishte shumė e vėshtirė t'i bėja ballė ndėrrimit tė stinėve, kur ato nuk kanė tė njėjtėn peshė nė zemrėn time.

    E dashur, dita ime fillon me dimėr, por kur kthehem nė mbrėmje nė dhomė dhe letra jote ėshtė aty, unė gjarpėroj nė rreshtat e shkruar prej teje, tretem aty si njė rruginė fushore nė pyllin e dendur. Humbas gjurmėt e kthimit, por prapė nuk kam frikė. Nuk ėshtė mė dimėr...Kėshtu dua tė mbarojė ēdo ditė e imja!!!...

    Sponsored content


    Buzqeshje Re: E vetmuar ...!!

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora ėshtė 10/5/2024, 08:37