BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kosova po i sjellė suksese Rovenės!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Kosova po i sjellė suksese Rovenės!

    Mesazh nga LePuRuShJa 20/2/2012, 09:35

    Kosova po i sjellė suksese Rovenės! 00079

    Ka disa muaj qė kėngėtarja e shumė hiteve Rovena Stefa ėshtė duke ushtruar profesionin e saj tė kėngės nė Kosovės. Mbase siē thotė edhe vet ajo ky vend po i sjellė shumė fat dhe sukses nė krijimtarinė muzikore.

    Ajo vazhdon tė jetė e kėrkuar kudo, brenda dhe jashtė vendit, ndonėse tani ka nisur pėrgatitjet pėr disa kėngė tė reja tė cilat thotė se janė duke u realizuar nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme. Mė shumė pėr kėto projekte flet ajo pėr “Zėrin”.

    Rovena gjithnjė jeni nė hap me kohėn, gjithnjė sillni projekte tė reja, ka momente kur mėrziteni nga ky profesioni dhe i thoni vetes ndal?

    (Qesh) shumė herė hasė nė situata tė tilla pėr shkak tė lodhjes qė ma krijon ky profesion. Mirėpo edhe pse ėshtė profesion mjaftė i lodhshėm, gjithnjė gjejė energji pozitive tek vetja dhe gjithnjė mundohem tė jem nė hap me kohėn. Kėtė e bėjė pėr dėshirėn time qė kam ndajė kėngės dhe pėr dėshirėn e adhuruesve tė mi.

    Mua nuk mė lėnė artdashėsit tė ndalem, ata mė japin vullnet dhe kurajė pėr tė sjellė kėngė dhe videoklipe tė reja nė ēdo kohė dhe sezon qė e kėrkon publiku. Jam e lumtur qė kam arritur tė kem kėtė sukses nė karrierėn time muzikore.

    Cila ėshtė surpriza e radhės qė do t’ia bėni publikut?

    Unė sapo kam realizuar disa projekte tė reja tė cilat do t’i zbuloj shumė shpejt. Fillimisht bėhet fjalė pėr njė set tė ri fotografish tė cilat i kam realizuar me fotografin Veton Osmani. Fotografitė kanė poza tė ndryshme tė cilat kanė tė bėjnė me sezonin e dimrit meqė ende jemi nė kėtė stinė.

    Pastaj do tė lansohet kėnga e radhės tė cilėn e kam realizuar me mjaftė pėrkushtim. Kjo kėngė dallon nga tė tjerat, sepse njėkohėsisht prek shumė tema si familjen, dashurinė, bashkimin kombėtarė dhe tradhtinė. Kėnga do tė lansohet bashkė me videoklip. Pra kjo ėshtė surpriza e radhės tė cilėn shpresoj qė adhuruesit do ta mirėpresin.

    Pjesėn dėrmuese tė kohės jeni duke e kaluar nė Kosovė, ju diēka tjetėr pėrveē kėngės me kėtė vend?

    Tashmė u bėnė disa muaj qė unė karrierėn time muzikore po e ushtroj kėtu nė Kosovė. Jam shumė e kėnaqur qė kėtu kam shumė miq dhe adhurues qė mė pėrkrahin shumė. Ndonėse pėr faktin se po arrijė shumė sukses nė kėngė ndikon qė unė tė qėndroj kėtu. Kosova tashmė ėshtė bėrė sikur tė jetė vendi im, po e ndjejė veten sikur tė jem nė shtėpinė time.

    Dhe pėr kėtė falėnderoj fansat e mi dhe bashkėpunėtorėt e mi tė kėngės. Meqė jemi ende nė festėn e 4 vjetorit tė Pavarėsisė sė Kosovės, shfrytėzoj rastin qė tė gjithė shqiptarėve kudo qė janė t’ua uroj kėtė festė tė madhe. Uroj qė sa mė shpejtė tė bėhemi njė Kosova dhe Shqipėria.

      Ora ėshtė 19/5/2024, 19:14