BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Angela Martini - E bukura e New Yorkut

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Angela Martini - E bukura e New Yorkut

    Mesazh nga LePuRuShJa 21/4/2012, 00:39

    Angela Martini - E bukura e New Yorkut  Tema_1_angela_103516

    Bukuroshja shqiptare, Angela Martini ka hyrė nė mesin e vajzave mė tė bukura tė New Yorkut. Nė njė intervistė dhėnė mandatory.com. Martini ka folur pėr epitetin e njė bukurosheje nė njė qytet tė madh, pėr Shqipėrinė dhe pėr meshkujt qė asaj i pėlqejnė mė shumė.

    Jeni njė adhuruese e Twitter? Ēfarė ėshtė ajo qė ju pėlqen nga kjo faqe?

    Po, adhuruesit e mi mund tė mė pėrcjellin nė @Angela_Martini. Me pėlqen tė komunikoj me adhuruesit e mi, tė shikoj se ēka pėlqejnė nga jeta ime dhe tė dėgjoj ēfarė mė thonė ata. Pjesa e fundit qė mė ka pėlqyer nga Twitter ėshtė se mund tė postoni mė shpejt cicėrima, edhe pse ndonjėherė mund tė pendohesh pėr kėtė. Por, ka njė rregull nė jetė, “Kurrė mos u pendo nė atė qė shkruan”, kėshtu qė nuk shlyej asgjė nga cicėrimat e mia.

    Ju keni lindur nė Shqipėri, keni emigruar nė Zvicėr dhe tani jetoni nė SHBA. Cili ėshtė vendi qė e konsideroni si shtėpinė e juaj?

    Shpesh e quaj veten kameleon, sepse mund tė adaptohem lehtė. Asnjė nga kėto vende nuk flasin gjuhėn e njėjtė dhe po ashtu nuk janė aspak tė njėjtė, sidomos nė aspektin e kulturor. Pėr momentin New Yorku ėshtė shtėpia ime, por njė vend special nė zemrėn time kanė edhe Shqipėria dhe Zvicra.

    Ju pėrfunduat e pesta nė finale tė Miss Universe nė vitin 2010. A ėshtė kjo njė pėrvojė nė tė cilin do tė garonit pėrsėri, normalisht pėr tė fituar?

    Jo, nė tė vėrtetė kjo ka ndodhur aksidentalisht. Nuk prisja qė tė garoja nė Miss Universe. Ditėn pasi pėrfundoi gara vrapova pėr tė bėrė punėn e modeles. Isha bėrė Miss Shqipėria dy javė mė parė para se tė garoja nė konkursin e bukurisė Miss Universe.

    Cilat kanė qenė momentet argėtuese kur ju ishit Miss Universe Albania?

    Tė them sinqerisht nuk mė kujtohen; gjithēka ndodhi shumė shpejt. Ēdo ditė ishte e zėnė mė sė paku pesė ngjarje. Vetėm mė kujtohet kur hanim bukė, kur tė tjerėt mė gjenin pranė kuzhinierit duke shijuar gjithēka, veēanėrisht desertėt (ato ishin gjėja qė preferoja).

    Ēfarė stili tė meshkujve pėlqeni?

    Stili i mashkullit nuk duhet tė definohet nė teshat qė vesh, por mėnyra si kujdeset pėr vetveten. I urrej meshkujt qė janė paksa tė ashpėr; me pėlqejnė ata me dukje klasike dhe tė thjeshtė. Me pėlqejnė meshkujt, tė cilėt mund tė veshin njė xhaketė tė bukur sportive apo njė bluzė apo me fermerka qė i shkojnė pėr shtati. Po ashtu, parfumi qė pėrdor ėshtė mė i rėndėsishėm se veshjet pėr mua. Mė pėlqejnė meshkujt qė kanė aromė tė mirė nė trup.

    Sipas mendimit tuaj, ēfarė e bėn njė mashkull me stil apo tė modės?

    Njė mashkull kurrė nuk duhet veshur lesh. Mashkulli mendoj se duhet t’i shmanget teshave nga leshi, pėrjashto kėtu eskimezėt dhe personat qė jetojnė nė vendet e ftohta tė cilėt duhet t’i mbijetojnė tė ftohtit.

    Sė fundmi jeni emėruar si “njėra prej vajzave mė tė bukura tė New Yorkut”. A jeni beqare? Si ėshtė qė dikush tė takohet me njėrėn prej femrave mė tė bukura nė qytetin mė tė madh tė Amerikės?

    Jam beqare pėr momentin, por jam e hapur pėr tė gjitha mundėsitė. Kurrė nuk i dihet; sot jeni beqare, nesėr jo. Unė veproj shumė shpejt dhe pėrgjigjen JO nuk jepi pėr herė tė parė.

    Si po ju ecėn puna me “Martini Bikini”?

    Shumė mirė! Kam lansuar koleksionin tim tė parė qė do tė jetė nė tė gjitha dyqanet e Miamit, New Yorkut dhe Kalifornisė deri nė fund tė majit dhe tė gjithė mund tė blejnė bikinit e linjės sime nga 20 prilli nga ueb-faqja ime. Pėr momentin po punoj nė koleksionin e vitit 2013, me tė cilin pritet tė debutojmė gjatė verės nė Miami. Ėshtė shumė mirė dhe me pėlqen sepse po mėsoj shumė gjėra. Ėshtė njė sfidė e re pėr mua dhe jam e gatshme pėr tė vepruar.

    A keni ndonjė plan tė ri pėr karrierė apo biznes nė vitet qė vinė?

    Ēdo ditė, ēdo minutė kam ide dhe projekte tė reja nė mendjen time. Ajo qė duhet bėrė ėshtė qė tė jeni tė gatshėm – sepse shumė gjėra nga unė do t’i gjeni nė dyqan. Kemi aq shumė pėr tė bėrė, por edhe pak kohė, kėshtu qė duhet tė ndėrtojmė njė skuadėr tė madhe dhe tė menēur, tė cilėt do tė ndihmojnė se nė cilin drejtim duhet tė niset. Mirėpo, ėshtė mė rėndėsi qė pėr momentin tė jemi tė fokusuar dhe unė tė pėrpiqem tė tregoj vlerat e mia.

    A ka ndonjė fakt pėr tė cilin ne nuk e dimė?

    Kur isha gjashtėvjeēare, nė Shqipėri mėsova gjuhėn italiane duke shikuar filma vizatimorė. Mėsova tė flas shumė mirė dhe qė nga atėherė flas shkėlqyeshėm italishten. Po ashtu, i di pesė gjuhė tė tjera qė shumė pak persona i dinė. Gjuhėt qė di janė: shqip, gjermanisht, dialektin zviceran tė gjermanishtes, italishten dhe anglishten. /gazetaexpress/

      Ora ėshtė 8/5/2024, 18:17