BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Mihrie Braha: Rikthen emocionet e para 20 vjetėve!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Mihrie Braha: Rikthen emocionet e para 20 vjetėve!

    Mesazh nga LePuRuShJa 14/5/2012, 15:36

    Mihrie Braha: Rikthen emocionet e para 20 vjetėve! 000032

    E lumtur si gjithnjė, kėngėtarja Mihrie Braha ka rikujtuar ditėt e martesės sė saj duke realizuar njė set fotografish me veshje tė nusėrisė dhe duke festuar 20-vjetorin e martesės me miqtė dhe dashamirėt e saj.

    Ndonėse kjo ide Mihries i lindi papritur nė orėt e mbrėmjes dhe nė mėngjes ajo i propozoi Naimit qė pėrvjetorin e martesės ta shėnojė mė mirė se kurrė.

    20-vjetorin e martesės e uroi edhe djali i tyre Platori, i cili nė pamundėsi pėr tė pasur motėr apo vėlla, mamin dhe babin i konsideron si shokėt mė tė mirė tė jetės sė tij. Rreth kėtij pėrvjetori dhe mė gjerė pėr jetėn e saj flet Mihrija pėr “Zėrin”.

    Ēfarė ju shtyri qė pėrvjetorin e martesės ta festoni mė ndryshe se kurrė?

    Tė them tė drejtėn ideja mė ka lindur papritmas nė mbrėmje. Mendova ta realizojmė njė pėrvjetor mė ndryshe sesa herėve tė tjera dhe mė tė veēantė, dhe pikėrisht veshja ime si nuse dhe Naimi si dhėndėr m’u duk shumė interesant dhe unik.

    Dhe nė mėngjes ia kumtova idenė time Naimit, ai e priti shumė mirė kėtė propozim dhe menjėherė fillova procedurat e pėrgatitjes.

    Mihrie, ēfarė emocioni kishit nė momentin kur veshėt fustanin e bardhė?

    Nė momentin kur vendosėm tė festojmė nė kėtė mėnyrė, unė porosita menjėherė fustanin e bardhė te kreatorja ime, pastaj ftuam edhe Avni Selmanin pėr t’i bėrė fotot dhe ēdo gjė shkoi mirė.

    Nė momentin qė vesha fustanin kam pasur shumė emocione. Gjatė 24 orėve kam qenė nėn ethe tė pėrkujtimit tė ditės sė martesės para 20 vjetėve. Thjesht ka qenė njė ndjenjė shumė e mirė qė nuk do ta harroj kurrė nė jetė.

    Keni pasur dilema se si do tė dukeni me fustan tė bardhė pas kėsaj moshe qė keni?

    (Qesh) edhe pse kam kėtė moshė, mua vetja mė duket gjithnjė e re dhe punoj e veproj me njė energji tė njė tė reje. Fustani ėshtė qepur sipas shijes sime dhe jam dukur ashtu siē kam pasur dėshirė.

    Ēfarė komentesh ke marrė nga rrethi, ke qenė e pėrgatitur pėr tė marrė qoftė edhe ndonjė koment jo tė mirė?

    Posa i kemi publikuar fotot komentet kanė qenė nga mė tė ndryshmet dhe tė gjitha me fjalė tė mira. Brenda njė periudhe tė shkurtėr nė rrjetin social Facebook janė bėrė me qindra pėlqime mbi fotot dhe kjo tregon edhe faktin se tė gjithė e kanė pėlqyer dukjen tonė.

    Si ishte reagimi i Platorit kur ju pa me fustan tė bardhė?

    Mė sė shumti kėsaj feste i ėshtė gėzuar ai, nė atė ditė kemi festuar nė shtėpi sė bashku me Platorin dhe me miqtė e dashamirėt tanė.

    Keni menduar t’ia bėni njė vėlla apo motėr Platorit?

    Po jam munduar edhe nė kėtė drejtim, por nuk kam pasur sukses. Aborti im spontan ka qenė para 4 apo 5 vjetėve dhe prej atėherė kam dhėnė dorėheqje. Nuk mendoj mė nė kėtė drejtim, uroj qė Platori tė rritet me tė gjitha tė mirat nė jetė.

    Ēfarė po mendoni nė kėto momente?

    Aktualisht po mendoj vetėm pėr karrierėn time, do tė mundohem qė adhuruesve tė ju sjellė kėngė dhe klipe tė mirėfillta. Tani jam duke e realizuar njė kėngė me njė temė qė nuk ėshtė prekur deri mė tani, njė kėngė e mirėfilltė zbavitėse dhe artistike.

    Besoj se do tė jetė njė hit i vitit sepse jemi duke punuar shumė. Por nuk preferoj tė flasė mė shumė, le tė jetė edhe kjo njė surprizė e radhės pėr adhuruesit e mi.

      Ora ėshtė 8/5/2024, 03:38