BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kejsi Tola: Nuk e kam gjetur ende njeriun e duhur!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Kejsi Tola: Nuk e kam gjetur ende njeriun e duhur!

    Mesazh nga LePuRuShJa 18/5/2012, 10:57

    Kejsi Tola: Nuk e kam gjetur ende njeriun e duhur! Kejsi-Tola

    Edhe pse ende njė artiste me moshė tė re, Kejsi Tola mund tė thuhet se ėshtė rritur nė skenė. Pjesėmarrja nė “Eurovizion”, pėr tė cilėn ajo shprehet me krenari se ėshtė evenimenti mė i rėndėsishėm artistik ku ka marrė pjesė, nuk ėshtė i fundit. Nė planet e saj ekzistojnė sfida tė tjera pėr tu arritur. Ēmimet ajo i quan si “copėza tė rėndėsishme tė formimit muzikor” qė janė edhe mė tė vlefshėm kur vijnė tė merituara. Nė njė intervistė agjencinė e lajmeve NOA.al, Kejsi Tola flet dhe pėr jetėn private. Nuk e ka njė tė dashur, jo sepse i ėshtė pėrkushtuar vetėm karrierės, por si thotė dhe vetė kėngėtarja, “nuk ka ardhur personi i duhur akoma”. Nė jetėn e saj ka shumė miq, mes tė cilėve jo domosdoshmėrisht artistė. Megjithėse ajo preferon tė bėjė njė seleksionim dhe si miken mė tė mirė rrėfen se ka kėngėtaren Olta Boka. Pėr pjesėmarrjen ne “Top Fest 9” shprehet entuziaste dhe pse jo shpreson edhe pėr njė ēmim.

    Bisedoi: Lorena Xhezairi / NOA.al

    Keni nisur karrierėn qė nė moshė shumė tė vogėl. Sa ėshtė rritur profesionalisht Kejsi qė prej daljes sė parė nė skenė?

    Shumė, secila prej pjesėmarrjeve duke filluar qė nga festivalet e fėmijėve, “Ethet e sė premtes” festivalet e tjera, si dhe Eurovisioni, duke qenė se ėshtė eventi mė i madh ku unė kam marr pjesė, kanė qenė copėza shumė tė rėndėsishme tė formimit tim muzikor. Mund tė them se shkolla dhe sigurisht puna ime e vazhdueshme zėnė njė vend tė rėndėsishėm pėr sa i pėrket rritjes sime profesionale..!

    Si ėshtė pritur kėnga tuaja nė kompeticionin “Top Fest 9”? Mendoni se do tė merrni njė rezultat tė kėnaqshėm nga konkurrimi?

    Kėnga ėshtė pritur vėrtetė shumė mirė. Tė shpresojmė njė prezantim tė mirė nė gjysmėfinale dhe pse jo finalen.

    Njė pyetje q[b]ė b[b]ėhet shpesh n[b]ė komentet e lexuesve t[b]ė noa.al, [b]ėsht[b]ė se s[/b][/b][/b][/b][/b]a tė rėndėsishme janė ēmimet pėr njė kėngėtar. Cili ėshtė “ēmimi” mė i rėndėsishėm qė do tė doje tė merrje?[/b]

    Mund tė them se janė shumė tė rėndėsishme, sepse secili prej nesh punon dhe puna qė bėjmė rezulton e suksesshme kur ajo vlerėsohet. Tė gjitha ēmimet qė marr janė tė rėndėsishme kur janė tė merituara.

    Nė intervistat qė keni dhėnė mė parė thoni qė jeni “single”, e pengon Kejsin njė person tjetėr, nė ngjitjen e shkallėve nė karrierė?

    Jo nuk e pengon, nuk besoj tė jetė kėshtu, por nuk ka ardhur personi i duhur akoma!

    Pėrse nuk e kemi parė Kejsin nė njė duet me njė kėngėtar apo grup muzikor. A ėshtė nė planet tuaja kjo gjė, apo doni qė vėmendja e publikut tė jetė vetėm tek ju?

    Nuk kam njė plan konkret pėr kėtė, por edhe e kam menduar.

    Cilėt janė miqtė e tu mė tė mirė. A janė ata vetėm tė fushės sė artit?

    Kam shumė miq tė mirė dhe nuk janė vetėm nga fusha e artit. Nga artistet mund tė them se mikesha ime mė e mirė ėshtė Olta Boka. / l.xh/noa.al/

      Ora ėshtė 7/5/2024, 07:46