BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ēiljeta: Nisem pėr Meksikė, s’jam nė finalen e “Top Fest”

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Ēiljeta: Nisem pėr Meksikė, s’jam nė finalen e “Top Fest”

    Mesazh nga LePuRuShJa 29/5/2012, 16:23

    Ēiljeta: Nisem pėr Meksikė, s’jam nė finalen e “Top Fest” 00416

    “Just Ēiljeta” ėshtė projekti i saj i rradhės. Vetėm se kėtė herė, nuk bėhet fjalė pėr njė kėngė…Sikundėr ėshtė shkruar kėngėtarja Ēiljeta Xhilaga, e kthyer me kohėn nė njė ikonė seksi, do t’i hyjė biznesit. Ka vendosur tė ēelė nė Tiranė njė butik me veshje firmato, si ato qė ajo vetė vesh. Nga ana tjetėr muzikėn nuk do ta lėrė kurrsesi pas dore. Pavarėsisht se finalen e “Top Fest”-it, nuk do ta prekė dot si pasojė e njė udhėtimi qė i duhet tė bėjė drejt Meksikės, ajo shprehet optimiste pėr konkurrimin nė kėtė festival, duke thėnė si pėr fund se: ‘atė qė desha e mora’.

    Si po e pėjeton kėtė periudhė tė ngarkuar me punė? Po lodhesh? Ēfarė bėn pėr t’u shlodhur pas njė dite tė gjatė pune?

    Si ēdo herė tjetėr, megjithėse tani ėshtė shtuar edhe njė angazhim tjetėr siē ėshtė butiku. Uroj shumė qė edhe kėtė vit, t’ia dal tė gjej balancėn mes punės dhe qejfit. Kėtė javė pėr shembull do tė nisem me njė grup gocash nė Meksikė, na martohet njė shoqe atje dhe do shkojmė tė festojmė me tė.

    Ēiljeta kėndove ‘live’ nė njė festival tė rėndėsishėm siē ėshtė “Top Fest”? Ishte njė lloj sprove pėr ty kjo zgjedhje?

    E mora si njė sfidė me veten, pastaj me tė tjerėt, ndonėse duhet thėnė qė kjo nuk ėshtė as e para dhe as e fundit herė qė unė kėndoj ‘live’. Kam kėnduar nė koncerte ku ka me qindra njerėz siē kam kėnduar nė studio tė rėndėsishme televizive. Njė prej tyre ka qenė edhe “E Diela Shqiptare”.

    Sa ka dhėnė Ēiljeta nga vetja nė kėtė kėngė?

    Kam dhėnė mjaftueshėm, aq sa pėr ta quajtur kėtė performancė tė mirė. E dua shumė kėtė kėngė, pėr vetė stilin qė ka dhe besoj, – tė paktėn kėtė feedback kam marrė, – qė e kam realizuar me sukses.

    Do jesh nė finale?

    E ceka pak mė lart qė nisem pėr Meksikė. Njė mike e imja shumė e mirė martohet dhe dua qė tė jem patjetėr nė dasmėn e saj. I kam njoftuar kohė mė parė drejtuesit e “Top Fest” dhe kėshtu siē e kuptuat nuk do tė jem nė finale. Qėllimin qė i kisha vėnė vetes e arrita. Publiku e priti shumė mirė kėngėn.

    Duhet tė presim ndonjė hit veror nga ti?

    Natyrisht, jam duke punuar pėr kėngė tė re. Jam duke zgjedhur materiale dhe shumė shpejt, do tė vij me njė videoklip.

    Ndėrkohė puna jote tanimė ėshtė pėrqėndruar nė diēka tjetėr qė nuk ka fare lidhje me artin? Pse kjo zgjedhje pėr tė bėrė biznes?

    Mė ka pėlqyer gjithmonė angazhimi nė biznes. Edhe mė herėt kam dashur tė krijoj njė markė timen. Hapja e njė butiku, ndoshta ėshtė hapi i parė, kurrė s’i dihet. Pastaj mė pėlqen qė veē kėngės tė kem edhe njė angazhim tjetėr, diēka tjetėr qė t’i pėrkushtohem. Dhe pse jo, njė butik veshjesh, duke qenė se jam edhe vetė e apasionuar pas modės do tė mė bėnte mirė (buzėqesh).

    Si ka nisur kjo punė e re? Mendon qė nėpėrmjet imazhit tėnd shitjet do tė jenė tė mėdha?

    Mendoj padiskutim qė emri im do tė ndikojė, por natyrisht edhe cilėsia e veshjeve do tė bėjė diferencėn. Jam pėrpjekur tė zgjedh me kujdes veshje tė markave mė tė njohura dhe jam e bindur qė tė gjithė do ta gjejnė veten nė atė butik.

    Kush e bėn pėrzgjdhjen e veshjeve?

    Unė vetė e kam bėrė dhe do ta bėj.

    Mos ėshtė kjo njė mėnyrė pėr tė mos shpenzuar dhe ti pafund pėr veshjet e tua?

    Unė gjithmonė e kam bėrė, kėshtu qė tani vetėm sa do tė jem mė nė koherencė me tendencat.

    Jemi nė prag tė stinės sė nxehtė? Ku dhe me kė i ke planifikuar pushimet?

    S’kam bėrė ende ndonjė plan konkret, duke qenė se pjesėn mė tė madhe tė kohės gjatė verės e kaloj nė koncerte. Kėtė vit ndoshta bėj njė pauzė pak mė tė gjatė, po ende nuk e kam vendosur. /Eraldo Rexho Bluetooth/

      Ora ėshtė 7/5/2024, 17:01