BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Martina Ivezaj: Dua tė jem vetvetja dhe jo dikush tjetėr!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Martina Ivezaj: Dua tė jem vetvetja dhe jo dikush tjetėr!

    Mesazh nga LePuRuShJa 29/6/2012, 07:52

    Martina Ivezaj: Dua tė jem vetvetja dhe jo dikush tjetėr! Martina-Ivezaj

    Martina Ivezaj kėtė vit po arrin suksese tė jashtėzakonshme nė Gjermani. Prej shumė vjetėsh jeton atje sė bashku me familjen. Emri i saj u shfaq disa vjet mė parė duke u lakuar nė mediumin e vendit ku jeton, si shqiptarja qė po sfidon shumė vende tė botės nė konkurset e bukurisė.

    Martina me origjinė ėshtė nga Tuzi i Malit tė Zi, dhe nė ēdo vit ajo e viziton vendin e saj bashkė me familje. Tani nė kėtė vit Martina do ta pėrfaqėsoj Gjermaninė nė “Miss World” dhe pėr mė shumė rreth kėsaj performance flet ajo pėr “Zėri”.

    Jeni zgjedhur “Miss Tuning”, ndėrsa tani do ta pėrfaqėsoni Gjermaninė nė Miss World”, cili ėshtė ēelėsi i suksesit tuaj?

    Unė mendoj qė jam njė vajzė shumė natyrale dhe e thjeshtė, ndonėse mundohem qė tė jem unė vet e jo ta prezantoj dikė qė nuk jam. Thjeshtė dua tė jem vetvetja me tiparet dhe karakteristikat e mia personale.

    Sa jeni e gatshme pėr ta pėrfaqėsuar Gjermaninė nė njė eveniment madhėshtor siē ėshtė ‘Miss World’?

    Mendoj qė jam e gatshme pėr ta pėrfaqėsuar Gjermaninė, sepse ka kohė qė unė po pėrgatitem pėr kėtė garė. Thuajse nė ēdo ditė merrem me aktivitete sportive, mundohem ta mbajė linjėn trupore. Dhe shpresoj tė paraqitem sa mė mirė nė “Miss World” sepse ėshtė njė performancė shumė e rėndėsishme pėr mua.

    Keni menduar mė parė se do ta pėrfaqėsoni Gjermaninė nė ndonjė garė botėrore?

    Kurrė nuk e kisha besuar se do ta pėrfaqėsoj unė njė shtet kaq tė madh nė njė garė botėrore. Por megjithatė kėtė ėndėrr e kam pasur gjithnjė dhe tani kjo ėndėrr e imja gradualisht u realizua.

    Si ishe fillimi juaj i modelimit?

    Karriera ime ka filluar nė moshėn 18 vjeēare, isha rrugės nė qytet dhe dikush nga njė kompani e modelimit mė pyeti nėse kam interesim tė marrė pjesė nė njė fotoshoting pėr njė magazinė tė njohur gjermane.

    Unė e pranova ofertėn dhe prej atėherė rruga e suksesit u hap. Nė realitet nuk munguan ofertat e njėpasnjėshme pėr tė qenė imazh i shumė kompanive tė njohura gjermane. Dhe ja tani rezultati po shihet edhe me pėrfaqėsimin e shtetit tė Gjermanisė nė pistat botėrore.

    Martina ėshtė nga Mali i Zi, ēfarė tė ka ofruar ky vend dhe sa je e

    lidhur me Ulqinin?

    Jam nga Tuzi, shkoj pėr ēdo vit nė pushime me pa familjen e gjerė. Kur jam atje jam e lumtur dhe jam shumė krenare pėr vendin tim. Tuzi mė jep ngrohtėsinė qė nuk ma ofron asnjė vend tjetėr.

    Ēfarė bėnė Martina nė kohėn e lirė?

    Nė kohėn e lirė shkoj nė palestėr, lexoj, dal nė qytet, rri me shoqe, vizitoj kinemanė etj.

    Jeni e dashuruar?

    Jo, ende nuk jam e dashuruar, shpresoj ta gjejė njė person qė mė pėrkrahė nė profesionin tim tė modelimit. Por megjithatė mendoj se ka ende kohė pėr ta gjetur dashurinė.

    Sa ju pėlqejnė djemtė nga Kosova?

    Djemtė nga Kosova janė shumė tė mirė, simpatik dhe mjaftė interesant.

    Bashkėpunoni me modelet kosovare?

    Ende nuk kam bashkėpunuar me ndonjė modele kosovare, por shpresoj qė nė tė ardhmen tė bashkėpunoj. Kosova ka mjaftė vajza tė bukura dhe modele tė pėrkryera.

    Planet e juaja pėr tė ardhmen

    Kam disa plane qė shpresoj ti realizoj. Fillimisht dua qė tė kem familjen e shėndoshė, tė kem njė shtėpi time me pak fėmijė dhe me njė bashkėshort tė pėrkryer. Dhe tė kem edhe njė punė tė mirė.

      Ora ėshtė 7/5/2024, 10:51