BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Genjeshtrat qe meshkujt i thojne femrave!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Genjeshtrat qe meshkujt i thojne femrave!

    Mesazh nga LePuRuShJa 6/7/2012, 17:46

    Genjeshtrat qe meshkujt i thojne femrave! Images

    Sipas nje studimi nje mashkull gėnjen, 6 here ne dite, pra dy here me shume se femrat ( ju po habiteni apo jo?). Genjeshtrat e vogla dhe te medha bashkejetojne ne jete e pėrditshme, dhe diskutime te thjeshta, “midis vajzave” vendosin ne drite fjalet ....


    1. Gjithcka shkon mire
    Krenaria e meshkujve eshte nje mur i pashkaterrueshem, Ato e kane te veshtire te shprehin shqetėsimet ose te dhimbjet e tyre. Ne ju e dini qe kane nje problem, nje “ Gjithcka shkon mire” mund te pėrshkruhet me formen “ Une nuk dua te flas”. Keshtu qe , sesa ta pėrshpejtoni situaten duke i bere perseri te njejten pyetjen, me mire prisni disa ore ose dite dhe te gjeni momentin per ti bere pyetjen.

    2. “ Shko, nje te fundit dhe erdha”

    I dashuri juja pi nje gote me miqte e tij dhe ju premton qe ai do vij shpejt. Gjate kohes, ju keni veshur te brendshmet e juaja me te bukura dhe po e prisni ne krevat ,por nuk shikoni asgje te vij. Ai ju ka premtuar qe kjo do te jete birra e fundit.

    3. “ Jo , jo ajo qe ke veshur nuk te shendosh fare”
    Keto gėnjeshtra jane menyra e tij e mbijeteses me ju. Ai ka kohe qe partneri juaj ka kuptuar qe nje pėrgjigje e sinqerte mund te prishi situaten. Pranojeni edhe pse ju do te donit nje pėrgjigje te vertet, ju nuk jeni gati per ta degjuar. Pyesni me shume shoqet juaja.

    4. “ Nuk kam me bateri”
    5. “Une nuk e kam pare qe ti me kishe marre ne telefon”
    Keto dy gėnjeshtra shprehin te gjitha te njejten gje. Pse ? “Ndonjehere nje mashkull e ka te veshtire ti thote femres se tij qe ta le pak te marri fryme dhe ai ka nevoje pak kohe per veten e tij” shpjegon nje psikologe. Tregohuni me pak e disponueshme qe dhe ai ta ndiej mungesen tende.

    6. “ Po jo, une nuk ka pire pothuajse asgje “
    Keto gėnjeshtra mund te zhvillohen drejt nje problemi me te rende mbi nje plan personal: alkoolizmi. Shprehni shqetėsimin e tyre. Per kete arsye prisni momentin duhur : mos akuzoni direkte nese ai eshte i alkoolizuar.


    7. “ Po,po do te vij...”
    Ju e keni ftuar me nje dasem te nje shoqes suaj dhe ai eshte rruges duke ardhur? Ndoshta nuk ka deshire te vij. Ai e di qe nuk mund ta u thote juve pa ju bere me nerva , atehere ai luan lojen e nje agresivi pasiv. “ Nje sjelle agresive pasive konsiston, pa u shprehur hapur, te shprehi agresivitetin vend tjeter. Per shembull , njerėzit qe jane ne menyre sistematike vone, qe konfirmojne keshtu vullnetin e tyre per te mbajtur nenkontroll marredheniet me te tjeret”.

    8. “Nuk eshte e shtrenjte”

    Edhe pse ju ndani te njejten llogari bankare , ky i fundit (partneri) do te doje bej te tijat disa shpenzime. Sigurisht , duke i kaluar gjerat, me nje genjeshter te vogel ndihmon ndonjehere... Nese ju dini te luani rolin e bashkejeteses, kujtojani atij qe ju nuk jeni idiote. Nje ekran plazma nuk kushton shume!!!!
    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Re: Genjeshtrat qe meshkujt i thojne femrave!

    Mesazh nga Vizitor 6/7/2012, 17:49

    Eh pla vetum genjeshtra thojn ēunat /greve/ /greve/ BOKS

      Ora ėshtė 7/5/2024, 19:22