BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Te njihni mashkullin e jetes tuaj ne 7 minuta!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Te njihni mashkullin e jetes tuaj ne 7 minuta!

    Mesazh nga LePuRuShJa 12/9/2012, 17:34

     Te njihni mashkullin e jetes tuaj ne 7 minuta! Images

    1 minute – Fizikisht

    Pikepamja e pare eshte fiziku. Ju me siguri keni nje mendim qe ne shikimin e pare: shume I madh, shume I shenodshe, shume I qeshur etj , Por duke mos harruar qe me tutje shikimt tone , eshte ndjenja: “ Deshira jote per tu hedhur ne krahet e tij?” . Te terhiqeni nga trupi I tjetrit eshte nje shenje e mire.


    2 minuta – A eshte ai I sjellshem?
    Sjellja eshte nje nga gjerat qe vjen mbas fizikut. Perqendroheni tek fjalori qe perdor, kujdesi, menyra e tij e te shprehurit dhe si ju sherben pijen… Kjo menyre te kuptoni nese vlerat e juaja kane ngjashmeri. Kujdes, mos u tregoni aq te kujdesshem , sepse tjetri mund ta ve re.


    3 minuta – A ndihemi mire deri tani?
    Treshi eshte minuti celes. Tani qe e degjojme, I bejme pyetje vetes me te prera : a ndihem mire une me te? A jam shume e lehte? Gjithcka nga ajo qe duhet te beni eshte te kuptoni prezencen e tij , ta ndjeni. Te kuptoni nese bota eshte kthyer e rrumbullaket.


    4 minuta – A eshte reaktiv me shume se une ?
    Tani qe bota eshte kthyer e rrumbullaket ( qetesohuni( , duhet te provoni nese ai do ta kthej te njejten gje . Ai ju ben pyjetje? Tregoni nje interes te vecante per ju? Dhe mbi te gjitha a eshte ai gati te ju pranoj ashtu sic jeni? Duhet te kuptoni nese natyra juaj nuk e frikeson.


    5 minuta – A jam merzitur deri tani ?
    Tani qe keni kaluar keto etapa, filloni ti beni pyjetje vetes: A jeni te merzitura deri tani? Nese ju duket simpatik, por qe te kishte nje potencial me te mire . Ato gjera qe juve ju pelqejne , atij jo…. Nese e krahasojme me ish-in tone . Ne te kundert koha kalon shume shpejt dhe ndiheni te gjalle me te.


    6 minuta – Cili eshte vizioni I dashurise?
    Kjo pyetje eshte delikate , por I pershtatshem per vendin. Mundohuni ta pyesni per historite e tija te para. Kur jeni midis miqve do te jete me e thjeshte si pyetje, por gjithmone ka nje menyre per ta cuar subjektin aty ku doni.


    7 minuta - Cfare duhet ti tregoj miqve te mi?
    Ne fund filloni te imagjinoni ate cfare do ti tregoni miqve tuaj, kur te ktheheni. Fale kesaj metode ju do te arrini te nxirrni zerin tuaj te brendshem dhe te kuptoni ndjenjat e juaja te thella. /ikub/

      Ora ėshtė 7/5/2024, 16:55