BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Agnesa Vuthaj: Relacioni mė i mirė ėshtė single!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Agnesa Vuthaj: Relacioni mė i mirė ėshtė single!

    Mesazh nga LePuRuShJa 17/9/2012, 07:35

    Agnesa Vuthaj: Relacioni mė i mirė ėshtė single! AgnesaVUTHAJ-560x372

    Tė kesh njė marrėdhėnie tė mirė me vetveten dhe jetėn, mjafton pėr t’u ndjerė e pėrmbushur dhe e lumtur, edhe pa njė mashkull nė krah. Ndaj ka vendosur tė jetė single derisa tė takojė personin qė do ta bindė se jeta nė ēift ėshtė mė e bukur sesa kur je vetėm. Ama, kur gjendet nė ndonjė dasmė, nuk i shpėton dot ngacmimit qė i ndjell dalja e nuses nga shtėpia.

    Me kė jeton?

    Jetoj vetėm.

    Cila ėshtė gjėja mė e bukur e tė qenit single?

    Vetė tė qenit single ėshtė njė ndjenjė shumė e bukur. Tė kesh njė marrėdhėnie tė mirė me vetveten dhe jetėn, mjafton pėr t’u ndjerė e pėrmbushur dhe e lumtur, edhe pa njė mashkull nė krah.

    Po gjėja mė e keqe?

    Kureshtja, kush do ta ndėrrojė statusin tim nga Single nė Relacion.

    Ke dalė nė “blind date”, nė takim tė sajuar nga tė tjerėt me dikė qė nuk e ke njohur mė parė?

    Jo, asnjėherė.

    Kush e ka “problem” beqarinė tėnde?

    Mė duket se askush J.

    Gėnjen ende kur del nė takim me dikė? Kė gėnjen dhe si?

    Nuk kam gėnjyer asnjėherė pėr tė dalė nė njė takim… ndoshta ngaqė kam filluar tė dal nė tė tilla takime shumė vonė; dhe kur kam dalė nė njė takim, tė gjithė ata qė mė njohin e kanė ditur dhe janė gėzuar pėr faktin.

    Mbrėmjet e tua tipike tė fundjavės si janė?

    Zakonisht fundjavat i kaloj te familja ime, nė ambient familjar ose nė udhėtime, e rrallė mė ndodh tė dal pėr party, pėr jetė nate.

    Nė ē’orė kthehesh nė shtėpi, kur del natėn?

    Sikur ta pyesim sigurimin poshtė shtėpisė sime J. Ndonėse dal rrallė, kur dal mė pėlqen tė rri mė gjatė, por rreth orės 2.30 jam nė shtėpi.

    Kur e ke dėgjuar pėr herė tė parė urimin “me njė fat tė mirė” ose “nė dasmė”?

    Pėr herė tė parė nuk e mbaj mend, por pėr tė fundit do tė pėrgjigjesha: mė ndodh ta dėgjoj shumė shpesh, nga familjarėt, miqtė, bashkėpunėtorėt.

    Ēfarė mendon kur e dėgjon?

    E marrė me pozitivitet, mendoj qė do tė martohem kur tė ndihem qė kam takuar personin me tė cilin do ta kaloj gjithė jetėn time.

    Tė pėlqejnė dasmat e tė tjerėve?

    Mė pėlqejnė dhe mė emocionojnė shume dasmat, sidomos ato qė bėhen nė shtėpinė e vajzės dhe momenti kur vijnė dhe e marrin nusen.

    Po pėr tėnden a mendon?

    Sapo mė shkon mendja te dasma ime, e ēoj mendimin diku tjetėr. Mendoj se do tė kalojė shumė kohė para se tė filloj tė mendoj pėr dasmėn time.

    Shumica e miqve dhe mikeshave tė tua janė tė martuar apo single?

    Kam shumė miq/mikesha tė martuar, por shoqet me tė cilat e kaloj shumicėn e kohės janė single. Sapo mė martohet njė shoqe, takoj njė tjetėr qė ėshtė single J.

    Sa shpesh fton njerėz nė shtėpi?

    Shumė rrallė.

    Pėr ēfarė shpenzon mė shumė?

    Udhėtime.

    Sa herė nė javė gatuan?

    Gatuaj vetėm kur jam shumė e uritur dhe nuk mund tė pres pėr tė dalė pėr tė ngrėnė jashtė ose kur mė hahet njė ushqim shtėpie qė s’e gatuajnė nėpėr restorante.

    Pėrndryshe, mėngjesin e ha gjithmonė nė shtėpi.

    Cili ėshtė specialiteti yt?

    Kur gatuaj vetėm pėr veten, zakonisht gatuaj ushqimet mė tė lehta, supė, sallatė, perime tė ziera… por ushqimi i detit ėshtė i preferuari im.

    Mund tė gatuash edhe vetėm pėr vete?

    Po, duke qenė se jetoj vetėm, mė ndodh tė gatuaj dhe tė ha vetėm dhe mė pėlqen.

    Cilin nga kėta numra shėrbimesh ke nė celular: taksi, ambulancė, polici, elektricist, hidraulik, shėrbim taksi…

    Numėr policie dhe taksie nuk kam nė celular, sepse e di pėrmendsh, por kam numėr mjeshtri tė rrymės dhe ujit (elektricist & hidraulik).

    Deri kur do vazhdosh tė jesh single?

    Deri kur tė takoj personin qė do tė mė bindė se jeta nė ēift ėshtė mė e bukur. Vazhdoj tė mendoj qė “relacioni mė i mirė ėshtė single”.

      Ora ėshtė 7/5/2024, 10:28