<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Messi - shpėtimtari i Barcelonės!

Mesazh nga LePuRuShJa 19/9/2012, 23:10

Messi - shpėtimtari i Barcelonės! Largea_mesiii581348088872

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka marrė “frenat” nė pėrballjen qė Barcelona e zhvilloi me Spartak Moskėn, nė hapje tė edicionit tė ri nė Ligėn e Kampionėve. Ai shėni dy gola ekspres pėr tė kthyer disfatėn nė triumf.

Favoriti i Grupit G, Barcelona ka mundur shumė lehtė tė befasohet qė nė start tė fazės sė grupeve tė Ligės sė Kampioėnve, ata pas 72 minutave ishin duke pėsuar me rezultat 2:1 nga skuadrės sė Moskės, Spartakut. Por kur e ke nė skuadėr njė yll si Lionerl Messi atėherė gjėrat vinė nė vendin e vet, ai pasoi barazoi rezultatin nė minutėn e 72-tė, shėnoi edhe golin e fitores tetė minuta m,ė vonė, pėr tė arkėtuar Barēa pikėt e plota. Nė tė vėrtet kataluansit shuam shpejtė kishin kaluar nė epėrsi, kur futbollisti i ri, Tello solli ata nė epėrsi nė minutėn e 14-tė, duke paralajmėruar mysafirėt se nuk do ta kenė tė lehtė nė kėtė takim. Por gjėrat morėn tatėpjetėn, kur braziliani, Dani Alves, nė minutėn e 29 shėnoi nė portėn e tij, duke i mundėsuar rusve tė shpresonin nė njė barazim pozitiv. Ndėrkaq ėndrra e tyre sikur u ekzagjeruar kur Romulo kishte kaluar rusėt nė epėrsi (58’), para se tė shpėrthente Messi.
    Takimi tjetėr i Grupit, nė mes Celsticut dhe Benficės, e zhvilluar nė Skoci pėrfundoi nė paqe, 0:0. Edhe pse ishte zhvilluar njė lojė inetersdnate, fatie dehsti qė adhuruesit nė kėtė vend tė mos shohin gola.