BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Te shkruash, mund te jete nje terapi e mire!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Te shkruash, mund te jete nje terapi e mire!

    Mesazh nga LePuRuShJa 20/9/2012, 10:34

     Te shkruash, mund te jete nje terapi e mire! Images

    Sa me shume te semure kane nevoje te shkruajne historine e tyre ne leter. Kjo eshte nje menyre tjeter per te besuar fazen e veshtire te jetes.


    Te tregojne per semundjen e tyre
    Koha e gjate vritet, semundja tregohet sot. Keshtu tregojne shume librash personat qe e kane perjetuar nje histori te tille. Ne origjine te ketyre historive , qe shpesh jane shume prekese, deshira per te ndare nje eksperience te dhimbshme, por jo vetem. Njerezit e aferm mundohen te ruajne jeten e personale te ketyre individeve.


    Nje liri por gjithashtu nje mesazh shprese
    Ne fillim,dikush nuk ka deshire te shkruaj nje liber, por jane te shtyre nga njerezit qe kane rreth e perqark. “ duke e lexuar disa faq, une jam ne gjendje te ndjej aromen e vajzes sime , te gjej buzeqeshjen e saj” – thote Anne. Shume autore te tjere kane motivime te ndryshme . Per disa persona , duke vezhguar suksesin e librit te tyre, I kane lejuar te trasformuar semundjen si nje pike pozitive te jetes. Dhe duke I dhene mesazh shprese per ato qe vuajne ne nje shtrat spitali.


    Nje menyre qe ju ndihmon te gjeni buzeqeshjen
    Sa do qe behet fjale per nje semundje ose nje jetese te dhimbshme, te tregoni historine ju detyron te vendosno idete e qarta. Ky projektim I vtes ne nje cope leter te jep ndjenjen e nje akti te permbushur , qe ben mire. Gjithashtu shume femra shkruajne, per faktin se ndjehen vetem . “ Po shkruaj per faktin qe femijet e mi te vegjel te dine cfare femre kam qene, si jam perballur me jeten kur burri me la” . Asnje nga keto persona nuk shkruan per tu bere I famshem, ato gjejne lumturine tek fjalet e tyre dhe I transmetojne te tjereve per te qene me te forte. /ikub/

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 8/5/2024, 01:54