BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Nik Xhelilaj u shfaq nė premierėn e telenovelės turke “Qyteti i humbur”

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Nik Xhelilaj u shfaq nė premierėn e telenovelės turke “Qyteti i humbur”

    Mesazh nga LePuRuShJa 24/9/2012, 07:21

    Nik Xhelilaj u shfaq nė premierėn e telenovelės turke “Qyteti i humbur” Nik-Xhelilaj-ve-Ilker-Kaleli-3-199x300

    ‘’Channel D ka mbajtur sekret pėr muaj tė tėrė projektin e pabotuar, i cili premierėn e ka pasur tė shtunėn e kaluar. Bėhet fjalė pėr telenovelėn ‘’Qyteti i humbur’’, ku njė nga protagonistėt kryesorė tė kėtij seriali ėshtė dhe aktori i njohur shqiptar, Kreshnik Xhelilaj. Kjo ėshtė hera e arė qė nė njė telenovelė turke luan njė aktor nga Shqipėria, ndėrsa destinacioni i tij ėshtė Bollywood-i, si hyrje e re nė tregun kinematografik nė Azi.

    Xhelilaj ka lindur nė Shqipėri dhe ka krijuar njė publik tė gjerė fansash qė e kanė ndjekur me projektet qė ka realizuar deri mė tani. Festivali Internacional i filmit nė Moskė, Festivali Ndėrkombėtar i Filmit nė Prishtinė janė vetėm disa nga sukseset e Nikut, djaloshit i cili zotėron shumė mirė gjuhėt italiane, turke dhe gjermane. “Ky emėr ėshtė shumė premtues mes talenteve tė reja nė ekranet turke’’, kėshtu e kanė pėrshkruar portretin e aktorit shqiptar Nik Xhelilaj mediat turke. Ja ēfarė ka thėnė ai pėr njė revistė turke gjatė premierės sė filmit.

    Ėshtė hera e parė qė vizitoni Turqinė dhe shfaqeni nė njė projekt filmik…

    Ėshtė hera e parė qė shfaqem nė njė projekt filmik, por ėshtė hera e dytė qė e vizitoj kėtė vend tė bukur, kam ndjekur kėtu shkollėn e lartė ushtarake pėr shtatė muaj.

    Jeni pėrshtatur shpejt nė kėtė mjedis tė aktorėve?

    Po mė ndihmojnė tej mase dhe nė njė mėnyrė shumė tė shpejtė jam pėrshtatur
    pasi turqishtja nuk ėshtė gjuha ime e parė. Pa kėtė ekip, do tė kisha dėshtuar (qesh).

    Nė cilin karakter e shihni veten?

    Pėr herė tė parė unė jam duke aktruar njė karakter tė ndershėm. Kadiri, njė djalė dinjitoz, i pėrgjegjshėm nė punėt qė bėn pas humbjes sė tė atit, ai ėshtė mbėshtetja mė e madhe pėr tė ėmėn. /LajmetVip/

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 7/5/2024, 09:47