BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

    ღ ღ ღ Ndjej per ty!! ~ A ~ღ ღ ღ

    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    Kiss ღ ღ ღ Ndjej per ty!! ~ A ~ღ ღ ღ

    Mesazh nga Princesha... 3/10/2012, 19:36

    Ndihem keq kur mendoj se duhet te harroj momentet nga kjo histori qe kam patur, dhe , te cilat deri para shume pak kohesh me benin te lumtur, kurse tani edhe pak per te qeshur, sepse kam qene me te vertete shume naive, dhe nuk arrita te mendoja vertet se si rrodhen gjerat, ose te themi qe nuk me behej vone se si ishin qellimet e tij,
    thjesht i dhashe vetes nje shans per te jetuar nje histori te bukur, dhe ne fakt u beme te dy si aktore. dhe tani me ka ngelur nje si mall per ate kohe, qe nuk do te kthehet me, me pare e fajesoja veten per situaten qe isha, por tani jam me e qete, ai thjesht nuk ishte njeriu per nje lidhje te gjate, por nga ana tjeter, nese nuk do te kishte ndodhur, ndoshta do me kishte ngelur peng.
    Tani here here rri e sjell ndermend detaje, momente fjale, shikime, jam e bindur qe isha dhe ishte shpirti im binjak, por nuk mjaftonte per te qene bashke. Me ndodh ta mendoj shpesh, dhe midis nesh ...ka ngelur nje si dhembshuri, si keqardhje per ate lidhje qe s'kishte mundesi te shihte drite, por mua me duket shpesh qe nuk jemi te njejtet, por dy te tjere, qe ne te vertete kemi ngelur diku ne nje enderr te shkuar.
    Eshte e veshtire te gjej nje emer per historine time, por pak rendesi ka, sepse shpesh ndihem ne faj nga qe me duket sikur e lashe veten te manipulohem lehte, por nga ana tjeter, jam e bindur se e doja, dhe gjithcka qe bera e bera nga ndjenja, dhe nganjeher eshte e thene qe nuk shpeton dot nga disa njerez te tille, qe te bejne shume per vete, nuk eshte faji i tyre qe jane don ZHuane, ka njerez qe mund te duan sinqerisht shume here dhe disa njerez ne te njejten kohe.
    Me ndodh qe edhe ta kem inat ndonjehere, por kujtoj edhe nje here c'ka me ka thene, shikimet, momentet qe kemi kaluar, , dhe bindem se midis nesh pati dicka te forte, dhe te bukur (te pakten kshu ishte per mua), ka edhe momente jo shume te kendshme, por qe edhe ato te ndihmojne per te rregulluar me mire gjerat ne jeten tende.
    ...ღ ღ ღ Ndjej per ty!! ~ A ~ღ ღ ღ 408059_258128600925508_505249046_n
    avatar
    Burrelsja
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
    <b>Votat</b> Votat : 21

    Kiss Re: ღ ღ ღ Ndjej per ty!! ~ A ~ღ ღ ღ

    Mesazh nga Burrelsja 2/7/2013, 10:27

    Ende nuk e kam tė kjartė misterin e quajtur dashuri pėr ty. Kot jam perpjekur me orė, me ditė, muaj po bėhen edhe vite dhe ende nuk e di si
    mund tė dal nga rrjeta e dashurisė me tė cilėn TI mė mbulon. Jeta disa here mė tha : mjaft! TI ishe me e fortė se jeta. Vuajtja mė tregoi pamjen e saj tė trishtuar, dhe nė sytė e vuajtjes shihja pamjen tėnde prej engjulli. Sa here dhembja mė goditi nė fytyrė dhe ēdo goditje mbante emrin tėnd, unė filloja ti dua ato goditje sepse pėrplaseshin nė fytyren time, dhe mbetej gjurma e emrit dashuri. Tani kam humbur nė mes vuajtjesh, ankthit, frikės, ėndrrės dhe pritjes. Rruga deri tek ti ėshtė e pakalueshme mė thotė bota, e ata nuk e kuptojnė qė unė ēdo natė e kaloj me ty, nė pėrqafimin tėnd, nė gjoksin tėnd, me puthjen tėnde hipnoze.
    Me thuaj cila je ti qė je mė e fuqishme se vuajtja, se jeta bile bile edhe mė e fuqishme se vdekja qė mė sillet vėrdallė.
    Nuk e di, as nuk dua ta di, dua tė luaj me vdekjen deri sa tė kam ty nė perqafim, dashuria ime e ėmbėl.

      Ora ėshtė 2/5/2024, 07:29