BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Nje dhimbje qe nuk ka fund,ne hapesiren e ndjenjes te pakuptimte..!!!

    Princesha...
    Princesha...
    ♥ Stafi Moderues ♥
    ♥ Stafi Moderues ♥


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12617
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 23727
    <b>Votat</b> Votat : 296
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

    Buzqeshje Nje dhimbje qe nuk ka fund,ne hapesiren e ndjenjes te pakuptimte..!!!

    Mesazh nga Princesha... 17/12/2013, 18:31

    Jam une ai qe ka faj,jam une ai qe e ndjej veten te ndrydhur nga situata
    e pakuptimte qe po me rrethon,cdo gje eshte e zymte sikur bota te ishte nje hapesire boshe.
    Pse ndodh kjo gje?!Eh,as vete nuk e di eshte akrepi i madh i jetes sime qe po kalon
    me nje shpejtesi marramendese dhe nuk bej dot gje,rri ulur ne kolltukun tim te preferuar
    dhe meditoj per cdo gje qe kam kaluar ne jete,dhe me duket vetja si spektator i jetes sime,
    dhe jeten time e ka ne dore dikush tjeter,Nuk bej dot asgje,jam i pafuqishem te kunderpergjigjem ndaj ndjenjes qe me
    ka pushtuar krejtesisht qenien time,eshte me e forte se une dhe dita dites po me mposht,jam i lodhur teper i lodhur nga maska qe mbaj.
    cdo dite mundohem te te fshij nga mendja ime,por cdo dite ti je e pranishme cdo dite te kam ne cdo neuron te trupit tim,ne cdo qelize ben pjese ti
    zemra ime rreh vetem per ty,sepse ajo ka nevoje per ty ka nevoje per zemren tende.Dikur ishe vetem nje histori me shume per mua,por tani je krejt bota,dhe nuk mundem te te harroj.
    .JE vetem ti ajo qe me kthen frymemarrjen qe me ka humbur prej kohesh,je ti ajo qe me kthen driten e syve qe me ka lene prej kohesh,je ti ajo qe e ben zemren time
    te rrah pa pushim.E ndjej veten ne faj nga maska qe mbaja ne fytyren time,sepse nuk arrite te me zbullosh kurre se kush isha ne te vertete,dhe cfare qellimesh kisha ne te vertet.
    Maska ime ishte shkak qe mos te te thoja kurre cfare ndjeja per ty,maska ime ishte shkak qe ndjenjat e mija per ty te mos shpreheshin kurre,ishte maska ime qe me bente cdo dite te vuaja.kur te shihja me dike tjeter,ishte maska ime ajo qe te ndau nga une pergjithmone.Kisha frike,kisha shume frike ta hiqja kete maske kisha frike nga ty,nga gjithcka qe me rrethonte
    dhe mora vendimin me te gabuar ne jeten time ate te heshtjes,heshtje qe eshte ndryshe dhimbja e shpitit tim,dhe vazhdoj me kete dhimbje.Ndaj dua te them dicka qe ka per
    te me shoqeruar gjithe jeten time,mallkuar qofte dita qe i besova me shume shoqerise sesa zemres sime,sepse tashme po vuaj pasojat e saj,Por jeta eshte e gjate dhe dua
    te vazhdoj kete aventuren time larg teje pergjithmone,edhe pse te kam dashur shume,te uroj fatin me te madh te kesaj jete.sepse e meriton me te miren e kesaj bote
    .

     roze  roze  roze  roze  roze  roze

      Ora ėshtė 26/4/2024, 11:17