BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Arta e martuar!

    LePuRuShJa
    LePuRuShJa
    ♫ Stafi Administrues ♫
    ♫ Stafi Administrues ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Europė
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122965
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 260987
    <b>Votat</b> Votat : 311
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

    Buzqeshje Arta e martuar!

    Mesazh nga LePuRuShJa 12/11/2009, 22:09

    Kėngėtarja Arta Bajrami flet pėr martesėn e saj tė re dhe projektet muzikore. Ajo thotė se punon shumė, ndėrkaq shprehet se edhe nė jetėn e saj bashkėshortore ėshtė shumė e lumtur. E porsamartuar me Jimmi-in, Arta thotė se nuk i dihet dhe sė shpejti ajo edhe mund tė bėhet mama...

    Arta e martuar! Arta_e_martuar

    Kėngėtarja Arta Bajrami flet pėr martesėn e saj tė re dhe projektet muzikore.

    Ajo ėshtė njėra prej kėngėtarėve qė mė sė paku ka pushuar gjatė kėtyre viteve. Ēdo vit me nga njė album! Ēdo vit me ka disa spote! Kjo ėshtė Arta Bajrami, e cila nė njė intervistė pėr Rozė thotė se punon shumė, ndėrkaq shprehet se edhe nė jetėn e saj bashkėshortore ėshtė shumė e lumtur. E porsamartuar me Jimmi-in, Arta thotė se nuk i dihet dhe sė shpejti ajo edhe mund tė bėhet mama...

    Sapo jeni martuar...Si po ju duket jeta nė ēift?

    Arta: Shumė mirė, ėshtė diēka ndryshe, ėshtė komplet jetė e re dhe unė po ndihem shumė, shumė mirė. Kam pėrkrahjen e burrit tim e ēka ėshtė ma kryesorja e kam dashurinė e tij qė me ngroh dhe me bėn tė lumtur.

    A keni planifikuar tė keni ndonjė fėmijė se shpejti apo mendoni se ka kohė pėr kėtė?

    Arta: Sigurisht njeriu martohet, pra edhe tė krijojė familje, ēdo gjė shkon me kohė. Unė vendimet e mia nė jetė i marr me kohė, kėshtu qė pritni edhe pak, kurrė s’i dihet...

    Ndėrkohė, gjatė kėtij viti ka pasur edhe risi nga ana juaj. Keni hedhur nė treg album dhe keni realizuar disa video...Ēfarė mund tė na thoni pėr kėto?

    Arta: Ka qenė njė vit me shumė risi nė jetėn time. Vit i shpejt! Sė pari vit me mė sė shumti koncerte nė diasporė, vit qė e njoftova Xhimin tim, gjė qė bėri qė edhe mė shumė tė jem nė Gjermani. Nė Prishtinė kam ardhur vetėm ndėrkohė tė jem mė shumė prezent nė studion Arba$ound pėr punėn e albumit tim tė ri dhe mund tė them qė Arbasi, vėllai, ka punuar intensivisht nė album.

    Sa ka ndikuar jeta private nė punė?

    Arta: Nuk kam dashur qė tė ndikojė jeta ime private nė hovin e punės time. Ia kam caktuar vetės detyrat qė mė duhet t’i kryej . Albumi "De LUXE" ka dalė shumė i suksesshėm – e edhe njėherė u dėshmua puna e Don Arbas dhe mua mė duhet patjetėr qė t’i realizoj me se paku tri klipe pėr njė album pasi qė kėngėt janė tė gjitha hite - siē edhe kam vepruar me albumin e parafundit Chocolata.

    Zakonisht bashkėpunoni me Don Arbas... Si ėshtė tė bashkėpunosh me vėllanė nė karrierė?

    Arta: Ku ka mė mirė? Jam shumė me fat qė e kam vėlla. Por, edhe qė punoj me njė producent profesionist siē ėshtė Don Arbas. Arbasi ėshtė shumė strikt nė punė! Kėrkon maksimumin nga kėngėtari dhe ēka me pėlqen tė ai ėshtė qė nuk pranon tė punojė me kėngėtarė qė s’kanė talent ose zė pėr muzikė. Nuk ėshtė qė vetėm t’u marrė paratė dhe a ka sukses ai person ose jo s’ka rėndėsi! Jo, sepse ai i kushton shumė rėndėsi njė instrumentali, pra punės se tij, dhe dėshiron qė atė instrumental ta kompletojė kėngėtari me potencialin e tij. Atėherė aty ėshtė ēelėsi kryesor i asaj kėnge qė tė bėhet hit.

    A do tė kėtė befasi nga Arta kėtė fundvit?

    Arta: Po, sigurisht se do tė ketė. Unė punoj shumė dhe punoj pėr afate mė tė gjata. Edhe nėse dua ndonjėherė tė pushoj pak, fansat e mi, pra publiku im nuk mė lė. Kėrkojnė kėngė tė reja dhe kjo ėshtė arsyeja dhe motivi pėr punėn time. Pra, e dua shumė publikun tim!...

      Ora ėshtė 7/5/2024, 08:59