BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Serbėt e Graēanicės marrin pjesė nė votime

    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor

    16112009

    Buzqeshje Serbėt e Graēanicės marrin pjesė nė votime

    Mesazh nga Vizitor

    Serbėt e Graēanicės marrin pjesė nė votime 15mns5l
    Banorėt e Graēanicės i janė pėrgjigjur me njė pjesėmarrje tė konsiderueshme ftesės sė institucioneve tė Kosovės pėr tė qenė pjesė e zgjedhjeve duke injoruar apelet e Beogradit zyrtar pėr t’i bojkotuar zgjedhjet e para nė Kosovėn e pavarur. Kamera e TV ALSAT ishte nė Graēanicė nė orėt e para tė hapjes sė qendrave tė votimit ku ėshtė vėrejtur njė interesim i madh i serbėve pėr tė votuar. Menaxherėt e qendrave tė votimit thonė se rreth 90 serbė kanė votuar deri nė orėn 9.Qytetarėt serbė qė votuan thonė se presin ditė mė tė mira pėr komunitetin e tyre.

    "Shpresoj qė tė ketė punė pėr mua dhe familjen time. Unė pres qė ata qė do tė zgjidhen tė hapin vendfe tė reja pune.Jam i bindur se ata mund ta bėjnė kėtė", thote nje qytetar i Graēanicės.

    "Presim qė tė bėhet gjithēka mė mirė.Duhet tė ketė vėllazėrim-bashkim pėr tė gjithė, tė bėhet mirė, tė ketė jetė mė tė mirė", shprehet nje tjeter qytetar. "Votova por nuk pres asgjė.Gjithmonė kam votuar e asnjėherė nuk kam pėrfituar diēka.Pikėsėpari nuk jam nė punė prandaj shpresoj qė tė gjej njė punė dhe pėr kėtė arsye kam votuar pėr partinė e qė mendoj se ėshtė mė e vėrteta nė premtimet e saj", thote nje tjeter.

    Por kryesuesi i qendrės sė votimit nė Graēanicė ankohet pėr mungesė tė kushteve elementare pėr tė votuar nė kėtė lokalitet.

    "Interesim ka mjaft.Nuk e kemi pritė kėtė pjesėmarrje tė lartė. Nė krahasim me atė si e kemi menduar se nuk do tė dalin fare serbėt, votues po shihet se ka", tha Fatmir Gashi, komisioner i Qendrės sė Votimit, Graēanicė.

    Nė rast se arrihet njė pjesėmarrje e kėnaqshme e serbėve tė Graēanicės nė zgjedhje,ky lokalitet do tė shndėrrohet nė komunė , nė bazė tė planit tė Ahtisarit.Janė 10 subjekte politike tė cilat kėrkojnė votėn e banorėve tė Graēanicės dhe fshatrave pėr rreth,ndėrmjet tė cilave ėshtė vetėm njė parti politike shqiptare.
    Share this post on: reddit

    shaban cakolli

    Mesazh 24/11/2009, 15:49 nga shaban cakolli

    eshte e drejte e tyre,te drejte te cilen me teper se Kosova nuk iu ofron kush ne europe pakicave
    Albatros

    Mesazh 24/11/2009, 21:25 nga Albatros

    po kush i fitoj zgjethjet ne kete komune???

    Mesazh  nga Sponsored content


      Ora ėshtė 9/5/2024, 03:40