BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    MendOj Apo KerkOj..!!!

    Edonita
    Edonita
    ♫ Anėtar/e ♫
    ♫ Anėtar/e ♫


    <b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 13/06/2009
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 17
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 69
    <b>Votat</b> Votat : 3
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Te duash dike e pran ti te mos jesh eshte sikur te jesh i burgosur e faj mos te kesh

    Shigjet MendOj Apo KerkOj..!!!

    Mesazh nga Edonita 17/3/2010, 12:46

    MendOj Apo KerkOj..!!! 13zvitx

    Me ndodh shpesh here qe mendoj, kerkoj...prap kerkoj...mendoj!
    Hmmm...sa te ngatarruara qe jane gjerat?! Shpesh mendoja qe c`do gje
    qe me pelqente e doja me c`do kusht ta beja, hmmm...sa cinike!
    Mendoja...( THE WORLD IS MINE )kerkoja ta kisha...por pa ditur nga t`ia filloj!
    T`ia filloj nga vetja ime, do jem e afte te mbaj boten me, intrigat, urrejtjen,hipokrizine
    e saj?! Jo! As qe diskutohet, atehere...cfare kerkoj, dhe perse mendoje ne gjera
    kaq...absurde, kaq...abstrakte! Sepse.. isha naive...dhe mendoja, ose me mire
    kerkoja... qe edhe bota te ishte si une,hmmmm...dhe shpesh here te thoja ty, qe une
    jam kjo qe jam, ndersa ti qeshje! Sa pa lidhje...! Ti perse qeshje?! Qeshje me mua?!
    Apo...qeshje me hipokrizine tende, sepse...kur une te flisja drejte, ty te dukej shtrembet!
    Sepse...une nuk arrija te isha si ty, pamvarsisht qe isha bere pjese e jetes tende!
    U mundove, u lodhe, por...nuk ja arrite te me besh si veten,doje me cdo kusht qe
    une te ndryshoja...perse?! Mos...valle doje qe edhe une te isha si ty,arrogante,
    hipokrite?! Sa keq u lodhe i dashur, te shkoi gjithe ai mundim kot, por...prap nuk arrite
    te me besh per vete,por...gjithe kete e mbylle me nje fjale ( *****THE LIFE )...
    E c`faj te kishte jeta ,kur ajo te ofronte driten dhe ti kerkoje erresiren, e c`faj te ka
    jeta qe te hapi krahet ndersa ti i mbylle deren?! Mendoje...kerkoje...dhe me thoje, nuk
    mundem te dal nga kjo gracke e mallkuar, me ndihmo?! Dhe une...nuk te ndihmova
    sepse...nuk te besoja! Me fal qe shkove ne ate rruge, edhe
    une e ndjej veten time fajtore, te te kerkoja , te te ndihmoja mbase nuk do ishe, nuk
    do ishim aty ku jemi tani...atje...ne pluhurin e harreses! Dhe une...prap kerkoj, mendoj
    mendoj...kerkoj, ate...qe nuk arrita ta gjej asnjehere! ARSYEN...!!

      Ora ėshtė 6/5/2024, 21:05