BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kupa e botes,futbollistet e Spanjes nga 600 mije euro shperblim.!

    Dino
    Dino
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
    <b>Votat</b> Votat : 95
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

    Buzqeshje Kupa e botes,futbollistet e Spanjes nga 600 mije euro shperblim.!

    Mesazh nga Dino 13/7/2010, 21:16

    Kupa e botes,futbollistet e Spanjes nga 600 mije euro shperblim.! Fernando_torresAnėtarėt e kombėtares spanjolle tė futbollit do tė marrin secili nga 600 mijė euro nė formė shpėrblimi pėr trofeun e kupės sė botės
    nė futboll pėr vitin 2010.
    Vendimi pėr shpėrblimin e futbollistėve tė kombėtares, ėshtė shpallur nge federata spanjolle e futbollit qė nė fillim tė kampionatit botėror, ndėrkohė qė nė Spanjė ka pasur ktika tė ashpra pėr kėtė shumė kaq tė madhe nė njė vit kur kriza ekonomike ka prekur vendin.
    Sipas mediave nė Spanjė, nė total, skuadra pritet tė pėrfitojė njė fond prej 13.8 milionė euro i cili do tė ndahet nė 600 mijė euro pėr secilin anėtar.
    Nė lidhje me skuadrat tjera qė kanė marrė premio, Argjentina renditet e dyta me 520 mijė euro pėr secilin futbollist dhe mė pas vjen Anglia me 470 mijė euro pėr ēdo lojtar.

      Similar topics

      -

      Ora ėshtė 7/5/2024, 16:55