BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kuzhina Bolli's

    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Kuzhina Bolli's

    Mesazh nga Vizitor 22/10/2010, 10:21

    Herbstlicher "Lammburger" - Hamburger automnale ą l'agneau

    Kuzhina Bolli's P1120099


    Merrni shpatull qengji,, p.sh., dhe pres, shtoni shallots, pak kripė, piper, espelette, kerri erėza dhe 5.
    qengji Gatuaj (mundėsisht nga krah) atė nėpėrmjet mulli mish, pastaj shallots, kripė, piper, Espelette, kerri dhe 5 Epices

    Ndėrkohė, saute onions, deglaze me njė Bianco pak Balsamico dhe bėj dyluftim e potimmaron ju kam gatuar para pjekjes. Le merak plotėsisht, shtoni njė lėng tė vogėl portokalli, pluhur mustardė, kerri, tandoori dhe djegės.

    Nė tė njėjtėn kohė tė skuqura e bardhė Zwiebenl, pastaj deglaze me uthull tė bardhė balsamic, shtoni kungull gatuar nė furrė dhe le tė vlim. Shto lėng portokalli, pluhur mustardė, kripė, piper dhe kerri, dhe allspice.

    Dhe tani, ju duhet tė mashtroj pėr tė balancuar erėz dhe e ėmbėl.
    Dhe tė gatshėm, ju vetėm duhet tė mashtroj me pėrbėrėsit pėr tė marrė njė pėrzierje tė mirė.

    Kuzhina Bolli's P1120087

    vogla qofte Forma dhe skuq ato. Qė nga ajo ėshtė qengji, provoni tė merrni njė gatim i kuq, nėse doni....

    Pastaj nė formėn e mishit tė qengjit topat e grirė dhe pastaj tė skuqura nė tigan, nė tė mirė, natyrisht, pink![/color]

    Kuzhina Bolli's P1120092

    Kuzhina Bolli's P1120093

    Kam bėrė buns fiq dhe arra dhe lajthi.
    Unė kam marrė kulaē tė vogėl me fiq, arra dhe lajthi.

    A pak e kungull chutney, trashaluq, Stilton, dhe spinaq....
    Njė chutney pak kungull, Burger viēi, Stilton dhe spinaq i ri ....

    Kuzhina Bolli's P1120098

    Sė fundi, unė jam i kėnaqur qė Burger King nuk ėshtė nė Francė ....[/color]

    Nė fund unė jam i kėnaqur se Burger King nuk ėshtė kėtu ...

    Kuzhina Bolli's P1120100

    A pak e kungull chutney, trashaluq, Stilton, dhe spinaq....
    Njė chutney pak kungull, Burger viēi, Stilton dhe spinaq i ri ....

    Kuzhina Bolli's P1120098
    Kuzhina Bolli's P1120100

      Ora ėshtė 8/5/2024, 02:03