<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Mehmeti e bėn Malmon kampion tė Suedisė

Mesazh nga Albatros 9/11/2010, 12:40

Sulmuesi shqiptar i Malmo FF, Agon Mehmeti sikur gjatė gjithė kampionatit edhe nė xhiron e fundit vendimtare ėshtė shfaqur protagonist pėr skuadrėn e tij duke e ndihmuar tė shpallet kampione e Suedisė nė futboll. Nė ndeshjen e fundit, Malmo ka mposhtur skuadrėn e Mjallby (2:0), kurse goli i dytė mban firmėn e podujevasit. Mehmeti shėnoi golin e dytė tė skuadrės nė minutėn 45, kurse nga minuta e 70-tė nė lojė u inkuadrua edhe Dardan Rexhepi. Mehmeti ka shėnuar 11 gola pėr Malmon.

Skuadra tjetėr e cila ka luftuar pėr kėtė titull deri nė xhiron e fundit, Helsingborgu i Ardian Gashit (u aktivizua nė 20 minutat e fundit) nuk arriti tė mposht Kalmarin.

Ora ėshtė 28/4/2024, 14:28