<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Vllaznia “fundos“ Elbasanin, Sinani “mister 201“

Mesazh nga Albatros 9/11/2010, 12:44

Ndėrkohė, nė stadiumin “Loro Borici” ėshtė luajtur ndeshja Vllaznia-Elbasani, e cila ka pėrfunduar me rezultatin 3-0, me gola tė shėnuar nga Nallbani, nė minutėn e 9-tė dhe njė dopietė tė Sinanit, nė minutat e 23-tė dhe 31-tė. Goleadori i njohur kuqeblu ka thyer cdolloj rekordi, sa u takon golave personalė, tė shėnuar nė kampionatin shqiptar, teksa ka rregjistruar plot 201 tė tillė. Dygolėshi ndaj verdhebluve ia ka dhėnė kėtė mundėsi, e cila pėrbėn njė krenari tė madhe jo vetėm pėr vetė lojtarin dhe Vllazninė, por pėr tėrė futbollin shqiptar, qė ka nė gjirin e vet njė sulmues tė tillė.

Tre gola ka realizuar Vllaznia, pėr tė marrė 3 pikė tė cmuara, qė e rendisin atė nė vendin e 6-tė tė superligės, pas javės sė 10-tė, me pikė tė barabarta me Shkumbinin, por me golaverazh mė tė dobėt se peqinasit. Nė kėtė mėnyrė, duket se ka mbėrritur edhe kthesa e duhur pėr Vllazninė, e cila, nga ana tjetėr, ka fundosur mė keq Elbasanin, qė mbyll klasifikimin me vetėm 6 pikė. Cka e bėn ndeshjen e fundit tė fazės sė parė tė kėtij kampionati, fundjavėn e ardhshme, nė “Ruzhdi Bizhuta“, me Flamurtarin, “pėr jetė a vdekje“. Ku vetėm 3 pikėt japin sadopak shpresė pėr tė ardhmen e verdhebluve, qė po kalojnė nga njėri dėshtim nė tjetrin, nė kėtė edicion. Shumė larg emrit tė krijuar. Kujtojmė se kėto dy ndeshje tė sė dielės ishin tė inkuadruara pėr javėn e 10-tė tė superligės, e cila e ka ngritur siparin e vet njė ditė mė paė, tė shtunėn, me 3 ndeshjet e para, dhe do ta ulė siparin e saj tė hėnėn, me sfidėn pėrmbyllėse, Teuta-Bylis.

Ora ėshtė 28/4/2024, 13:37