<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Laēi frenon blutė, Tirana vijon ngjitjen

Mesazh nga Albatros 9/11/2010, 12:45

Nė tri ndeshjet e para, luajtur tė shtunėn, janė prodhuar dy rezultate shumė surprizė. Kėshtu, nė stadiumin kombėtar “Qemal Stafa”, Dinamo kampione, udhėheqėse e kampionatit nė vazhdim, i 72-ti nė radhė, ka barazuar nė mėnyrė dramatike me Laēin mik, me rezultatin 3-3. Plot 6 gola tė shėnuar nė njė ndeshje tepėr emocionuese, ku miqtė kurbinas e kanė bėrė “me zemėr” Dinamon, teksa kanė arritur tė pėrmbysin pėrkohėsisht avantazhin e hershėm tė bluve, me golin e realizuar nga Emiljano Vila, qė nė minutėn e 7-tė. Por, pėrmbysjet nė kėtė sfidė nuk kanė munguar deri nė fund tė lojės, ku epėrsia e fundit, e pėrkohėshme, e Dinamos, me rezultatin 3-2, ka gjetur barazpeshėn e kurbinasve, qė kanė vulosur edhe rezultatin final tė kėtij 90+4 minutėshi luftarak dhe mjaft tė ethshėm, 3-3, duke dalė me njė pikė tė artė nga ndėrkombėtari kryeqytetas. Tė pakėnaqur kanė dalė blutė, qė kishin shansin tė distancoheshin edhe mė nga dy ndjekėsit mė tė afėrt, Skėnderbeu dhe Flamurtari, qė do tė “pėrplasin brirėt” me njėri-tjetrin njė ditė mė pas, tė dielėn, nė Vlorė. Skuadra e Lacit ėshtė shfaqur mjaft e pėrgatitur dhe solide, me njė shpirt tė lartė gare, duke e vėnė nė pozitė tė vėshtirė Dinamon. E cila, nga ana e vet, ka arritur tė shėnojė 3 gola, me anė tė Vilės, Bakajt dhe Sefės, treshes sė vet sulmuese, por po aq herė ėshtė ndėshkuar nga miqtė. Pėr Lacin kanė shėnuar Mile, Kastrati dhe Kaja. Nė kėtė mėnyrė, tė dyja palėt kanė ndarė nga njė pikė, pas njė loje shumė tė bukur dhe tė mbushur me emocione dhe ankth, deri nė vėrshėllimėn e fundit tė gjqtarit Albano Janku.

Ora ėshtė 28/4/2024, 14:43