BOTASHQIPTAREFORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Cili mendoni ju qe eshte ndryshimi mes neshe dhe prinderve tane..

    Anonymous
    Vizitor
    Vizitor


    Buzqeshje Cili mendoni ju qe eshte ndryshimi mes neshe dhe prinderve tane..

    Mesazh nga Vizitor 10/11/2010, 18:42

    C"fare mendoni ju qe kemi ndryshime ne me prinderit tane..dhe ato ndryshime jane pozitive apo ka dhe negative....dhe cfare kemi arriture ne te bejme qe ata skane pase mundesi ose deshire per ta bere...dhe ne e kemi bere dhe ndjehemi krenare per kete...

    Une mendoje se ne ndryshim nga prinderit e mije kame qe ...jetoje shume me lire...shprehem dhe mendoje ne forme me te lire se kane qen shprehur ata..kete e quaje ndryshim pozitive.. ndersa negativ tek vetja do cuaja se nuk arrije te jape dashurine ne shkallen dhe formen qe ata e japin dashurine e tyre...qofte tek familja por dhe tek njerzit qe i rrethojne..
    avatar
    Burrelsja
    ViP Nė B'SH ☆
    ☆ ViP Nė B'SH ☆


    <b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
    <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
    <b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
    <b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
    <b>Votat</b> Votat : 21

    Buzqeshje Re: Cili mendoni ju qe eshte ndryshimi mes neshe dhe prinderve tane..

    Mesazh nga Burrelsja 25/7/2013, 11:27

    Mendoje qe nje nder ndryshimet e dukshme eshte se ne nuk kemi as gjysmen e forces se perinderve tane per te berballuar jeten veshtersite e saje dhe gjithmone pavarsishte veshtersive ekonomike e shoqerore ne kohen komuniste ata gjenin dashurin fjalen e mire dhe kurr si shihja te merzitur...dhe gjithmone shprehja tyre kundrejt nesh ishte
    GJDO GJE DO RREGULLOHET DO SHKOJE MIRE VETEM JU MOS MERZITENI..TE KEMI SHENDETIN..
    Kujtoj shpeshe nje here isha femije dhe dy vellezerit e mije u dolen studimet me bures...dhe kujtoj te ecuren e babit..neper oborr...vellai i madhe ishte ne vitin e trete i vogeli do e fillonte vitin e pare...por ana ekonomike ishte vertet e veshtire atehere per te paguar dy bursa studimi ne muaj..dhe vellai i thote, babi e le nuk shkoj ne shkolle do gjej pune...dhe Babi i afrohet dhe i thote..nuk behet fjale....ti do shkoshe po nuk doli rroga ime do i marre borgj diqka do bej ty sdo te mungoje asgje...eshte detyra ime te paguje bursen e jotja ishte te nxirrje mesataren tani eshte rradha ime ...dhe e perkldheli sikur ishte femije i vogel...e kujtoj shpeshe ate dite sepse se di me jep force vullnet per te qen sa me denje ne jeten time..dhe kundrejt njerzve te dashur..

      Ora ėshtė 9/5/2024, 13:57