<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
    <b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19030
    <b>Votat</b> Votat : 106
    <b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Tri golat e Messit dhe fitorja 8:0 e Barcelonės

Mesazh nga Albatros 21/11/2010, 00:11

Almeria ėshtė shokuar nė midis stadiumit tė vet. Ata u mposhtėn me shifra 8:0 nga kampioni nė fuqi, Barcelona, nė ndeshjen e javės sė 12-tė tė Kampionatit tė Spanjės nė futboll. Messi shėnoi tri gola dhe pesė tė tjerė bashkėlojtarėt e tjerė. Barcelona bėri lojė tė hapur e tė shpejtė dhe shkatėrroi me rezultat tė thellė Almerinė, e cila nuk ishte askund.Messi e nisi me gola nė minutėn e 17-tė, pėr tė vazhduar pas dy minutave Iniesta dhe 0:2. Acisietes nė minutėn e 27-tė shėnoi autogol pėr shifrat 0:3. 30 minutat e parė tė takimit bėnė me dije se Almeria do tė pėsoi fiasko tė vėrtet dhe kėshtu edhe ndodhi nė vazhdim tė lojės. Pedro ngriti shifrat nė 4:0 nė minutėn e 35-tė dhe dy minuta mė vonė Messi shėnoi edhe golin e dytė tė tij nė kėtė pėrballje dhe 0:5. Nė minutėn e 62-tė, mjeshtėri Messi asistoi, ndėrsa Krkiq shtoi shifrat nė 0:6. Debakli i vendasve vazhdon dhe 0:7 pikėrisht Messi nė minutėn e 67-tė. Krkiqi ka shėnuar edhe golin e dytė tė tij nė ndeshje pas asistimit tė mrekullueshėm te Messit dhe 0:8 nė minutėn e 73-tė.